От кога миете зъбите на децата си?

  • 1 601
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 861
От кога миете зъбите на децата си, с какво и как? Калоян вече има 5 зъба и си мисля, че е време да започна да му ги мия. Ама как да го накарам да изплюе мръсната вода, каква трябва да е четката и пастата? Ей такива нещица ме вълнуват newsm78, ще съм ви благодарна да споделите опита си с мен Hug

# 1
  • Мнения: 642
Емо беше на 2 и нещо когато почнахме от време на време, но сериозно и редовно на 3. Сега си ги мие сам всяка сутрин с голям ентусиазъм, вечер пропускаме  Embarassed, но скоро и на това ще го привикнем.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 632
Някъде из форума пишеше,че още с появата на първото зъбче трябва да се използва четка за зъби и специална детска паста. Ние още си нямаме нито едно,но мисля по-отрано да започна този процес с миенето.

# 3
  • все тук
  • Мнения: 1 714
Когато стана на година и половина, Денислав вече имаше 16 зъба. Така че купих първата паста и четка зае зъби и започнах. Сега вече сам си ги търка зъбките. Е, и аз накрая се намесвам, но той държи сам да започне и му е много интересно. Така че може да пробвате вече и вие.

# 4
  • София
  • Мнения: 725
Започнахме да ползваме четка за зъби откакто на Жожо му излязоха първите 2 зъбчета /беше на 8-9 месеца/.
Но това не е класическото миене на зъби - просто му ги търкам с четката за да свикне с идеята. Само че като порасна малко се изхитри и иска само той да си ги мие при което резултат никакъв. Преди месец купих детска паста за зъби и слагам на четката съвсем малко от пастата - колкото грахово зърно/даже по-малко/ и с нея мием /поизяжда пастата/ ама не мога да кажа, че сме от най-редовните - просто искам да свикне с ритуала. Иначе вкуса на пастата много му хареса и с удоволствие мием зъбките като се сетя Laughing Laughing Laughing

Поздрави

# 5
# 6
  • София
  • Мнения: 2 958
Лили, и аз му мия зъбките на Йо. Grinning Имаме четка ,във формата на конче ,с батерий.Страшно й се радва.А пастата си я хапва... Laughing Купила съм детска паста с вкус на ягода.Невъзможно е на тази възраст да се научи да я плюе.Мием зъбките само вечер,засега.
Както е писала Мама Миши , важно е да свикнат с идеята. Wink

# 7
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Аз ги мия от началото на това лято.Пастата е детска Колгеит а четката-ми и тя е детска.
Научи се да плюе като ме гледа аз как плюя..  Grinning

# 8
  • Мнения: 1 613
Пастата е детска Колгеит а четката-ми и тя е детска.


И ние сме с такава паста. Мие (много силно казано) си ги от 9-10-ти месец.

# 9
  • София
  • Мнения: 6 999
Дариа е голям фен на миенето на зъби. Мислех, че е още рано да й купувам четка пред 2-3 месеца, защото нямаше кой знае колко зъби /сега има 6, а е на 1,5год./, но тя, явно гледайки нас, само се опитваше да ми докопа четката.

Купих й специална за деца от 4 до 18 /мисля/ месеца и паста за зъби за деца под 7 години /те могат и да се гълтат/ и двете от аптека. Сега сутрин и вечер първо аз й ги мия малко, после тя още поне 5 мин. сама. През деня всеки път като се сети /като си мие ръцете обикновено/ пак си мие зъбите. Мислех, че ще й мине мерака, но не, не се отказва. Баща й даже се шегува, че ще им свали емайла от търкане.

# 10
  • Мнения: 972
На нас ни подариха един комплект за зъбките.
Първата енещо подобно на четка, но е с пъпчици. Втората е с гумени реснички и последната вече си е детска четка за зъби.
Първите две са за да привиква със самия вид на четката. Ние вече си дъвчем тази с пъпчиците и си чешем зъбките.
Много сме малки, но вече си имаме 2 зъбчета.

# 11
  • Мнения: 8 505
Откакто излязоха първите два.С четка и паста за зъби.Не изплаквам устата след това,още не може да плюе водата Wink

# 12
  • Мнения: 2 807
Моят си ги мие от както беше на осем месеца  Wink
Тъкмо му бяха пробили двете зъбчета  Grinning

Safety 1-st имат един такъв комплект с 3 четки за зъби - първата е като чесалка (прилича на малко боздуганче), втората досущ като четака за зъби, но вместо "истиски" косми има гумени, и последната е вече истинската  Wink
След този комплект сме сменили още няколко четки за зъби - детски, разбира се.
Гледай само косъмчетата да са меки.

Паста за зъби започна да използва чак след като навърши 2 годинки - преди това на четката му слагах разтвор от дестилирана и кислородна вода 1:1, последното по препоръка на педиатърката  Wink
От няколкото предложени пасти си хареса най-евтината  Confused - тази на Астера с микрогранулки и вкус на ягода.
За плюенето на пастата - повечето пъти май я преглъща.

# 13
  • Мнения: 2 807
wel , и нашите са същите  Grinning
Ако бях прочела постинга ти по-рано, нямаше да има нужда аз да ги описвам  Wink
 

# 14
  • Мнения: 1 983
и аз купих на Вики детска четка на колгейт и детска паста на Астера, но не дава да й се мият, а като й дам сама да си ги мие се реши с четката, много е смешна, продължавам да настоявам, но и тя не поддава Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт