Акне и хубава кожа - спечелена кауза

  • 233 970
  • 705
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 311
Искам да споделя отново, че след като спрях Акне Б5 и редовното миене с гел сутрин и вечер, кожата ми е мека и нежна, пъпки не излизат.
Разбира се, мия я много добре с вода, а вечер понякога и с гел. Мажа с Ефеклер дуо сутрин и вечер.
Не съм спряла да пия и Селесан. Нови пъпки не ми излизат. Без Акне Б5 пъпките зарастват без проблем, кожата не е грапава; без гел не е зависима от него, а Ефеклер влияе много добре, като лекува и овлажнява. Но и Селесан явно ми набавя доста липсващи неща.
Като си помисля колко неща слагах върху нея и колко по-зле беше с прекалените грижи.

# 421
  • Мнения: 2 045
Аз също се мажа с Епидуо гел, от Австрия ми  го донесеха , също мислех , че  е едно и също с Ретин А , но не е  струва ми се .Мажа се вече от месец и не мога да се похваля със забележителен ефект , освен  много силното  белене и дразнене на кожата - което определено ми пречи да  го ползвам всеки ден .Но  моето комедоннно акне продължава да ме мъчи и като гледам ще си е до  живот  Sad- вече съм на 32 !

# 422
  • Мнения: 202
gery?79 и аз вече си мисля, че няма оттърване от комедонното акне; на мен ми е помагал само Ретин А, но засега не мога да си го набавя, а не ми се иска да е по Интернет...

# 423
  • Мнения: 2 045
Ми и аз смятам да поръчам следващият път да ми донесат Ретин А , в Германия продават ли го ? Брат ми постоянно пътува в този район , ама не мога нещо да го хвана кога тръгва и обикновено ми се обажда на прибиране, а следващият път пак е забравил , то скоро и пролетта идва ,та май ще си остане за следващата зима  Cry

# 424
  • Мнения: 51
Здравейте,мен също много ме интересува дали в Германия продават Ретин А и под какво име е известен там? Ще съм много благодарна,ако някой ми отговори Hug

# 425
  • Мнения: 0
Здравейте, отново! Аз ще попитам моята дерматоложка каква е разликата между Епидуо гел и Ретин А и кое е по-добро. Само след 3 дни мъжът ми отива до Германия отново, така че ще ми купи и Ретин А ако е необходимо. Ще ви пиша скоро дали в Германия го има.

# 426
  • Мнения: 616

Епидуо гел е комбинация от адапален и бензол пероксид. Адапален е може би по-известен с търговското име Диферин. Адапалена е също синтетична форма на вит. А като активната съставка на Ретин А, но се смятан за 3то поколение изотретиноин и при някой изследвания е по-ефективен от второ поколение (ретин А). Бензол пероксида на всички ви е известен - класическа съставка за борба с акне, има го в Проактив, АКне Б5 и т.н. В случая с този едипуо гел мен лично ме притеснява първо, по-ниската концентрация на адапален отколкото в да речем Диферин, и второ комбинацията му с бензол пероксид, който при някой типове акне не само не помага, ами влошава нещата.
Другото коеот бих казала, исотретиноините е хубаво да им се даде минимум месец за да се види ефект, минимум! за една седмица нищо не става...И също така е мнго важно да се позлват под стриктни инструкции за употреба, иначе кожата се раздразва прекалено и ефекта е обратен.

В Германия има Ретин А. това е  търговското наименование, евентуално ако е дженерик формула ще е изотретиноин еди какъв си процент. Проблема е , че от аптека се взема само с рецепта от лекар. Доколко ще е приложимо да стане това с българска рецепта не знам.

в заключение, комедонното акне обикновено е хормонално. ОБщо взето за хормонално акне има два варианта само - оправяте си хормоните, или минавате на изотретиноини. Друго - антибиотици, локално и вътрешно, хранителни добавки, кремове с киселин, билки - нищо не действа. От опит го казвам Wink

# 427
  • София
  • Мнения: 98
Дъщеря ми, на 14 години има доста тежко акне. В момента е значително по-добре. Лечението е с Ретин А. За всички, които се интересуват, продава се в аптеката на "Токуда"(Tretinoin). Приготвя се там и е с трайност 3 месеца. Кутийката е 30 грама, струва 27 лева за концентрация 0,05, каквато е изписана за нея. Първите резултати се появиха на втория месец. Лечението наистина трябва да се провежда до наблюдението на дерматалог.

# 428
  • Мнения: 262
в заключение, комедонното акне обикновено е хормонално. ОБщо взето за хормонално акне има два варианта само - оправяте си хормоните,

MissNellie , какво имаш предвид , противозачатъчни ли ? Друг вариант има ли ?

# 429
  • Мнения: 616
 The_Sunrise нищо конкретно нямам предвид защото си говорим много общо в момента. Хормоналния дисбаланс не е настинка, има много различни варианти кой хормон да е в повече/по-малко, да не говорим, че може да индексира по-сериозно заболяване, например проблем със ЩЗ или киста на яйчници...Правят се съотвенните изследвания и оттам вече се мисли какво да се прави според ситуацията - противозачатъчните са един вариант, но не приложим за всеки случай. НО като цяло повечето лечения ще са под формата на синтетичен хормон, дори и да не са противозачатъчни. МОже да се пробва и с билки които влияят на хормоните, също има силни препарати, които повлияват добре.
Аз лично съм предпочела да не вземам синтетични хормони, дори и противозачатъчни, и затова ползвам Ретин А.

# 430
  • Мнения: 326
 Не знам доколко ще ми повярвате,че има ефект,но аз за хубава кожа ползвам гел за миене на лице Hydroderm, розова вода, бял крем "Рачев" от Габрово и студено пресован зехтин. И съм много доволна, ефект определено има.  Peace

# 431
  • Мнения: 2 931
Каква е цената на маските и другите неща с пробиотици? В сайта не ги видях newsm78

# 432
  • Мнения: 202
Добре де...по какво можем да разберем дали имаме хормонален проблем, в смисъл преди изследванията? Примерно аз спрях лечебните кремове и минах на серията на Авен в интерес на истината излязоха ми доста гнойни пъпки, толкова колкото през годините не ми бяха излизали...но реших да го спра, защото ми дотегна едни минат, други излязат, така че реших да се върна към лекарствата...относно комедоните...от Авена по бузките и носа се поизчистиха, обаче по брадичката са много и са странни, не са черни, ами са пълни с нещо като маз или гной, нещо средно и сега се питам дали може да е хормонално или пък си е чиста проба акне Thinking

# 433
  • Мнения: 616
_KIARA_  задаваш много добър въпрос, който всеки трябва да си зададе, преди да купи дори един крем за акне, а именно - какъв тип е моето акне?  С това се почва всичко просто. Класическото акне вулгарис например се повлиява добре от антибиотици и въшни мазила с бензол пероксид, киселини, неща, които при хормоналното акне нищо не правят. Да не говорим, че това, което си мислим за акне може да се окаже примерно стафилококова инфекция!
Но на този въпрос най-добре може да отговори лекар - все пак това е здравословен проблем, за установяването на който трябват изследвания - хормони + микробиология на секрета от пъпка като за начало. Всичко друго, което си говорим, е гадаене.
Като цяло специално за хормоналното акне специфично е, че пъпките са т.н. цистични - много дълбоки и болезнени, първо се появяват като зачервена, болезнена на допир подутина, на която може да отнеме няколко дена да образува връх. При изтискване секрет излиза от дълбочината на пъпката, не само от върха, и може да бъде втвърден. Много често хормоналното акне атакува зоната около брадичката, линията на челюстта...Когато някой опише пъпките си по подобен начин + се оплаче, че нищо досега не е подействало, за мен е доста сериозна индикация, че може да става въпрос точно за това. Но аз не съм лекар и естествено спекулирам само по въпроса...

# 434
  • Мнения: 202
MissNellie ,   bouquet
Моето акне досега се е повлиявало само от Ретин А /скиноренът, също действа/ и лосиона, предписан ми от дерматоложката, но гадното е, че щом спра мазането акнето се появява отново, затова и исках да мина поне на медицинска козметика, но явно няма да стане... Sad

Общи условия

Активация на акаунт