Контакт с болен от хепатит

  • 12 937
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 274
Добре де, а ваксината от кога се поставя?
От коя година?
  Rolling Eyes

# 16
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 293
гама-глобулинът, който се правеше преди години НЕ е специфичен. ако не говорите за специфичния анти-ХАВ разбира се. пак казвам, не знам дали се внася в БГ, предвид това, че този срещу Б хепатит го няма тук.
аз на моето дете не бих направила гамаглобулин. но това естествено не е причина някой друг да не го прави.
джулс, протокол не знам в БГ да има. (то пък за какво ли има, ама това е друга тема...) говорех за конкретното детенце, заради алергията. ако я има. че сега доста деца се кръщават алергични, а всъщност се оказва, че друга е болестта... ако рисковете от гамаглобулина надвишават ползите, по-добре да се чака. иначе си права. първите две седмици. но то тогава започва и урината да с е променя, така че...
ХЕИ какво казва. знае ли се какъв е хепатита?

ваксината в щатите се поставя като профилактика на пътувания в рискови дестинации и пост-експозиционно (на контактни) ВМЕСТО анти-ХАВ след 2007. за превенция на хепатит А доста преди това. ти за кое питаш?

# 17
  • Мнения: 143
Имайки предвид статистиката, ваксината пази "най-малко 10 години, а наличните данни позволяват да се предвиди, че най-малко 97% от ваксинираните ще бъдат защитени и 25 години след ваксинацията!" Т.е., отпреди 2000-та година. Simple Smile Върти ми се нещо из главата за 1998 г.  Rolling Eyes

mishka_moja, аз визирах специфичния анти-Хав, но нали не съм лекар, е нормално да не се изразявам добре /че и по спомени/.  Peace

# 18
  • Мнения: 6 274
Със сигурност НЕ Е от преди 2000г.
За това ми беше интересно да знам от кога са започнали да я прилагат, но явно не знаете.
О.К., благодаря.
   bouquet

# 19
  • Мнения: 143
Инфото е от тук

Цитат
6. Ваксини срещу хепатит:
...  е първата в света моноваксина срещу хепатит А, за което е отличена и с престижната награда Гален. Havrix е на пазара от 1998г, а в България се прилага от1999 г.

Пише, че е първата ...  newsm78

Допълвам, за да не спамя ...
http://en.wikipedia.org/wiki/Hepatitis_A_vaccine
The original FDA license for Havrix  is dated in 1995, [3]  it has been in use in Europe since 1993.

Демек - в Европа е от 1993 г., а в САЩ - от 1995. Simple Smile

Последна редакция: пн, 14 юни 2010, 15:12 от Didian

# 20
  • Мнения: 6 274
Ти мАни к'во пише, слушай к'во ти пее радиото.  Laughing
Може да е от 2000- та, но не и преди това.

# 21
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 293
Джулке, ваксината срещу хепатит А в европа се прилага преди 2000.
защо спориш?

# 22
  • Мнения: 6 274
Джулке, ваксината срещу хепатит А в европа се прилага преди 2000.
защо спориш?

Ако си имал контакт с болен от Хепатит, веднага ти бият ваксина?
И/или гамаглобулин?
Преди 2000- та?

# 23
  • Мнения: 143
Мисля, че излизаме извън темата ... it has been in use in Europe since 1993 е информацията от Уикипедия.  Peace Каква е била практиката през 1993 г. аз лично не знам. Знам, обаче едно - ваксинацията срещу хепатит Б е въведена в България /в ИК/ от 1992 г. Това значи, че при носителство на австр. антиген/ хепатит на един от родителите, децата са си получавали необходимата имунизация ... Явно е, че това важи и за ваксината срещу хепатит А.  Peace

# 24
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 293
практиката ваксина + имуноглобулин за хепатит Б след контакт със сигурност се прилага преди 2000. за хепатит А не съм сигурна, ще проверя. ако, джули, имаш това предвид, може би наистина си безгрешна Simple Smile мислех, че имаш предвид въобщ имунизацията.
абе вие сигурни ли сте че в БГ има анти-хав имуноглобулин???

# 25
  • Мнения: 6 274
Хаххахаха...  Joy
Със сигурност не съм безгрешна, всеки човек греши понякога.
Да, това питах - от коя година е практика, да се прилага у нас ваксина против Хепатит А и/или гамаглобулин, ако си бил в контакт с болен.

# 26
  • Мнения: 143
mishka_moja, поръчва се.  Peace Миналата година племенникът ми имаше контакт с дете, болно от хепатит А. Simple Smile Мислеха да поръчват анти-ХАВ имуноглобулин, но впоследствие проф. Кръстев, при който го водиха каза, че ваксината изцяло го замества и нещата, които по спомен написах по-горе ...

# 27
  • Мнения: 20
Благодаря на всички за отговорите. Хепатита се оказа за жалост А. За гамаглобулина с джипито стигнахме до извода, че няма да се поставя, предвид алергиите, риска е доооста по-голям, ако се постави. Остава да чакаме да не се разболее никой.  Praynig За ваксина доколкото разбрах, ако вече има зараза е по-добре да не се слага. Обясниха ми, че в градския транспорт предполагаемо има също някой болен от хепатит А, но ние не изпадаме в паника от евентуалното заразяване, а сега защото знаем... Та, подсилване на имунитета, с лимони и мед, витамини, плодове...и в крайна сметка каквото е писано това. Ваксината предвид алергиите също не е много за предпочитане. Хепатит А не бил толкова опасен, колкото другите видове, при правилно лечение и диета води до пълно излекуване. Това е което успях да науча. Много хора са контактни по принцип на заразни болести, но е въпрос на имунна система, моментно здравословно състояние, знам ли и стрес да се заразиш. Дано няма други разболяли се Praynig

# 28
  • Мнения: 6 274
Емма, благодаря ти, че намери време да го споделиш тук.   bouquet
Хубаво е да се знае от тези, които истерясват и за тях Хепатита е едва ли не като чумата.  Tired
Дано при вас всичко е О.К.
  Hug

Общи условия

Активация на акаунт