Дайте идеи за закуска моля

  • 2 256
  • 12
  •   1
Отговори
  • Germany
  • Мнения: 7 922
Здравейте:)
Бебчо е вече на 11 месеца и от 3 седмици е на кухня и ми се иска да започна да му давам и нещо различно от мляко на закуска.Въпроса е какво и дали тогава ще му е достатъчна дневната доза мляко?  Сега пие сутрин 210гр мляко, слагам  и по 1 м. лъжичка в кисела следобяд и вечер преди лягане пие по 150гр мляко.

# 1
  • Мнения: 46 488
Аз поне до 2 г. ще давам по около 500 мл. ад. мляко на ден. Пие ги сутрин към 7-8 ч. и вечер преди сън, дозата ни е 210-240 мл.
За закуска приемам папането в 10 ч., което е овесени ядки, но го проспива и като стане в 12 ч.  направо обядва  Confused

# 2
  • все тук
  • Мнения: 1 716
Можеш да правиш вече корнфлейкс с адаптирано мляко, попара с адаптирано мляко, кус-кус или домашна юфка с краве масло /а не с маргарин/ и обезсолено сирене, кисели и клемчета с бисквити /с адаптирано мляко/ - така ще си набавя дневната порция мляко, а и ще яде нещо по-засищащо.

# 3
  • Germany
  • Мнения: 7 922
Благодаря:)

# 4
  • Germany
  • Мнения: 7 922
А всъщност какво количетсво юфка или кук кус трябва да давам? И колко мляко и бисквити в попарата?

# 5
  • Мнения: 4 187
Количеството е относително за всяко дете! Рая яде попарата с 2 сухара ,малко масло и сиренце и това е половината от купичката й, дозата за корнлейкса е същата, както и за овесените ядки! Кук- кус, макарони със сирене и домашна юфка обаче, хапва по цяла купичка ,така че това е индивидуално според мен!

Само да допълня ,че закусва и с каша понякога , както и   че често и се случва да си простива закуската ( която при нас също е в 10 часа), както спомена Никол Rolling Eyes.

# 6
  • Мнения: X
Ами давай овесени ядки с мляко или масло и сирене, кус кус, ако може да яде меки филийки с разтопено масло и сиренце/кашкавал, кексче /домашно/.

# 7
  • Мнения: 3 537
Аз съм давала и давам така
кус-кус със сиренце и масло
домашна юфка пак със сирене и масло
кисело мляко с бисквити
прясно мляко с бисквити/адаптирано/,с корнфлейкс също може
овесени ядки с мляко
кекс също може както е казала Пандора
Мека филийка със сиренце или кашкавал
Каша
Попара/с чай,с мляко,с кроасан/
Кремчета......
друго не ми идва на ум
Но някои от тези неща могат да се дават и за следобедна закуска също Wink

# 8
  • Мнения: 779
А какъв корнфлейкс давате? аз купих със захар, но доста се замислих за шоколадовите топчета на Нестле.
А иначе ,най- често Анди си хапва плодово мляко с бисквити Закуска или с банан и праскова ( от компот). Юфката също е много вкусна, аз му вя давам и със захар ( определено предпочита да си хапва сладичко на закуска Wink)

# 9
  • Мнения: 228
Ние ядем попара или мляко с бисквити ,а от време на време и правя и киселче ,торта с бисквити ,каша.Когато и растяха зъбите основно бяхме на филия намазана с масло и пушено сирене или сирене и домат.

# 10
  • Мнения: 5 246
Аз давам още и меденки,пастички,кексчета с мляко или сок  Simple Smile

# 11
  • Мнения: 2 807
Според мен това мляко ще му е малко на детенце.

За справка - синът ми, на 2г.5м. пие по около 500 мл мляко на ден, като приема и кашкавал, сирене и естесвено други, основни за него храни.

Можеш да му даваш мляко с бисквити, мляко с корнфлейкс, попара с мляко (аз не съм давала така  Sick, но други - да), както и да редуваш с юфка, кус-кус, звездички (Дани тях най-много обича).

# 12
  • Germany
  • Мнения: 7 922
Много благодаря на всички!
От утре почваме с разнообразието:)

Общи условия

Активация на акаунт