Пак ни "похвалиха" англичаните

  • 1 194
  • 25
  •   1
Отговори
....Откъс от английска книга с истории за 50-те най-кошмарни ваканционни преживявания, в която става дума и за България, бе цитиран от британския в. "Обзървър".

"Разбрах, че нещо с тази семейна почивка в България не е наред, още на борда на самолета на авиокомпания "Балкан". Поднесоха ни салата от краставици, която представляваше срязана надве краставица - по половинка на пътник.
....................................

Продължението е тука  Confused

# 1
  • Мнения: 2 195
Кой знае коя година е било това,не ми се вярва да е отскоро случката  Thinking Сега курортите са къде-къде... newsm78

# 2
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
ами да ни хвалят. и ние не сме много доволни от тях Crossing Arms
има две момчета англичанчета дето ги съдят сега за хулиганство в бг...на мач пребили един  нашенец.

по принцип вярвам на това, което са казали, ама си мисля, че има и преувеличение...
като добавим и пенсионната им възраст ми става ясно, че са и много чувствителни и драматизират нещата Mr. Green Wink

# 3
......

по принцип вярвам на това, което са казали, ама си мисля, че има и преувеличение...
като добавим и пенсионната им възраст ми става ясно, че са и много чувствителни и драматизират нещата Mr. Green Wink
Определено е така. Истината винаги седи някъде по средата. Само, че лошото е, че тук приемат нещата като чиста монета. Не се замисля дали наистина е така........Въпреки, че Сл.Бряг го видях това лято и съм склонна ама мноооого да им вярвам Confused, защото и самата аз не останах доволна от там.

# 4
Аз, въпреки че не съм голям фен на българските големи курорти, ми става тъпо като чета такива неща. Особено като се преувеличава.  Имам познати холандци, които са били на почивка в България. Сигурно няма да отидат пак, но недоволни не са били.

# 5
  • Мнения: 1 854
Бьлгария не е за всеки, хахаха. Вече и бьлгарите започнаха да предпочитат други дестинации.
А за самолетите незнаех, че "се пуши". Досега сьм летяла предимно с БГ еьр и не сьм видяла запален фас.

# 6
  • Мнения: 768
Такова нещо може да се случи сьс всеки турист по света било то в Бьлгария или в друга дьржава.
Подобна кошмарна почивка са имали едни наши сьседи тук -само че в Корсика. Там било пьлно с финландци които се вьзползвали от евтината бира и вдигали страшен шум непрекьснато.
Не виждам как е свьрзано поведението на шведските туристи у нас с качеството на услугите на черноморските ни курорти.
А не искам да коментирам качеството на услугите на Луфтханза, храна нямаше вьбще а някакви гадни сандвичи, летяхме с витлов самолет който щеше да се разпадне. Да не говорим за расисткото отношение пак от самата компания и на летището в Мюнхен. Жалко че не се оплакахме лятото от тази толкова известна компания, а имаше от какво за разлика от "пострадалия" турист у нас.
Цената на самолетните билети мина хиляда евро- не бяха някаква промоция че да си затворим очите.

# 7
....Жалко че не се оплакахме лятото от тази толкова известна компания, а имаше от какво за разлика от "пострадалия" турист у нас.
Цената на самолетните билети мина хиляда евро- не бяха някаква промоция че да си затворим очите.
Викам да стъкнем и ние една книга да видят, че и ТЕ не са цвете Whistling Twisted Evil
По принцип тук има и такова предаване "Почивка от Ада" и дават всякакви държави. Последно бяха Испания и Португалия Crazy Laughing

# 8
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
Определено е така. Истината винаги седи някъде по средата. Само, че лошото е, че тук приемат нещата като чиста монета. Не се замисля дали наистина е така........Въпреки, че Сл.Бряг го видях това лято и съм склонна ама мноооого да им вярвам Confused, защото и самата аз не останах доволна от там.
аз бях там миналото летО Mr. Green


сега сериозно, така е хонда. аз бях свидетел таз година на несебър едно бабЕ сладур в един ресторант на двора обяснява на двама сервитьори, че има трябват 50 места за обяд. и жената най- културно им говори ( на френски ) , но и глупак би разбрал.

ония пичове се подпряли на вратата , заели разкрачен стоеж и с ирония  мърморят- ко, ма бабо? омръзна ни от вас, ма.......

стана ми много жал за жената и измърморих по адрес на нашенци. голям срам ме хвана, ама това е истината .

а преди 2 години на созопол едно семейство чужденци брадясаха да чакат да има донесат 2 мелби на една сладкарница.
мацката все ги подминаваше , има слабост към сънародниците си...първо обслужи всички други в заведението, а хората гледаха толкова безпомощно Cry

но истината е , че преувеличават . навсякъде може да стане това. и аз не съм била доволна от испанци на курорт Whistling Mr. Green

# 9
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
А за самолетите незнаех, че "се пуши". Досега сьм летяла предимно с БГ еьр и не сьм видяла запален фас.
и аз останах учудена от това.

# 10
  • Мнения: 3 880
Не видях през коя година е била почивката... звучи ми сякаш господата са били там през комунистическо newsm78. Чак пък в днешно време "най-луксозният" ресторант да предлага само 2 вида ястия.... да ги разправя на тези, които не са ходили там. Аз последните лета много хубаво си хапвах там и имаше достатъчно избор и то без да се вра по луксозните ресторанти Laughing А забелязвате ли, че (поне в откъса) никъде не се споменава за строежи. Че той ако е бил през последните няколко години там щеше да ни надуе главата с това, колко много се строи и гледката от балкона е строеж, и се будиш от строеж и прахоляк и т.н. Ясна е работата- ходил е дядото, когато в Сл. Бряг имаше 5 ресторанта на кръст, ама от нас да мине Wink.  Да не говорим, че от няколко години в повечето самолети не се пуши, а когато се пушеше местата за пушачите бяха най-отзад, а не самолета разделен на половина през средата- в ляво пушачи в дясно-непушачи, къде е логиката, абе тоя на кой ги разправя такива врели некипели, ние да не ядем доматите с колчетата. Иииии, направо го разобличих дядката, спукана му е работата Joy Laughing Без майтап-доста от нещата са си поукрасени, за да са по-впечатляващи, ама иначе няма да се продава книгата.
А недоволни туристи винаги има- не може да се угоди на всеки. Някои направо тръгват с мисълта да търсят какво не е в ред, че да могат да се пооплачат и да им върнат малко парички.

# 11
  • Мнения: 1 178
Аз съ6то про4етох статията и ми се стори преднамерена "басейни пълни наполовина с пясък", "хотилиер, портиер и 4ен4аджия в едно". Аз откакто се помня в сънито винаги е било бъкано от англи4ани в пенсионна възраст. За6то 4ак сега запо4наха да пи6ат сре6ту България, това бих искала да разбера. За един месец две антибългарски статии.  newsm78
Ина4е проблеми в туризма в България има и те не могат да се скрият под лъскавите фасади на новопостроените хотели, сигурно 6те минат доста лета докато се нау4им да хотелиерстваме и ресторантьорстваме.
Една германка, по4ива6та в Несебър се оплака от циган4етата, казва не може6 да направи6 и кра4ка без да бъде6 заобиколен от просе6ти циган4ета, каква разходка, каква романтика (тя бе6е с гаджето си). Хора всякакви.

# 12
  • Мнения: 7 605
ами да ни хвалят. и ние не сме много доволни от тях Crossing Arms
има две момчета англичанчета дето ги съдят сега за хулиганство в бг...на мач пребили един  нашенец.

Да, на Златните. В един бар след някакъв ма4 дето го гледали по ТВ в бара, пребили бармана ей така, с туьла ли беШе с какво по главата. БеШе в много крити4но състояние (не zнам какво стана после) а жена му, бременна, роди преждевременно от тия притеснения  Sad Във Варна едното мом4е бе осъдено а от Англия тогава имаШе големи протести, zаЩо са го осъдели в БГ, горкото англи4ан4е, не zнам си какво  Rolling Eyes Cry

# 13
  • Мнения: 235
Според мен статията е преднамерено тенденциозна. И споделям мнението на останалите, че тези преживявания датират от едно известно време... Нямам наблюдения за англичаните и тяхното отношение към нас, но познавам франсета, които си купиха даже къща в България и са очаровани от нашата страна. Освен това България е топ дестинация тази година на туристическите салони във Франция и Германия. (е, ясно е, че има доста каскво да се желае в сферата на обслужването.. ) А проблемът за евтиния алкохол не е само наш. Един приятел испанец ни се оплакваше миналата седмица от золумите на англичаните в Барселона, където също се лее много евтина бира и ситуацията става неконтролируема и непоносима не само за нормалните туристи, но най-вече за местните хора .... 

# 14
  • Мнения: 4 212
монетата има винаги 2 страни. На дядо ти проблема му е в рамера и формата на крастави4ката  Laughing което говори само по себе си за дребнавост. Летяла съм с швейцарските авиолинии, въобще бяха забравили за преварително поръ4аното вегетарианско меню на Веги Mr. Green. За хотелите в България, много са красиви, направени с  много пари, но, има едно но. Като излезеш от хотела и си попаднал на Луната, пейзажа е 1 към 1. Има и басейни, озеленени места, дискотеки, оба4е може ли на всеки да се угоди? Е на мен също няма да ми е приятно да гледам захвърлен цимент в близост, винкели и да слушам цял следобяд шмиргела и подвикванията на работниците. Нали затова съм на по4ивка. Пияни англи4ани, те навсякъде са известни, пияни българи, ракията е с предимство. Слън4ев бряг от както се помня е заринат с цимент, цените на Златните са по високи и от тук.
Оня ден слушах статистика за Бенидорм, давам го за пример, защото е курорт. За 1 година 4 милиона туристи, рекорд, и голямо увели4ение на германци. Ми много ясно, на хората им писна от кражби, високи цени и нискока4ествено обслужване. Но не казвам 4е вси4ко е перфектно тук, за мен е голям стрес целогодишно до 4, 5 сутринта да слушам викове, спира4ки на коли, музика, оба4е аз съм си избрала да живея тук, нали?
Проблеми и слаби места има във всяка една държава, както от туристи4еска гледна то4ка, така и от гледна то4ка на хората които живеят там. Така, 4е пак ще завърша с думите, монетата има две страни.

Общи условия

Активация на акаунт