Крем?

  • 526
  • 5
  •   1
Отговори
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
 Ще ми кажете ли как да го направя на детето? Купих нишесте,но не знам как се приготвя? Пуснах търсачката, но не намерих нищо.За по-голямо търсене нямам време, защото Александър не ми дава възможност,а ми се иска да му направя крема за следобедна закуска.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 618
На самата опаковка не пише ли как се приготвя? Иначе се ратваря в малко студено мляко и се прибавя към сварено мляко на котлона и се бърка енергично докато се сгъсти. Не мога да ти кажа точно колко мляко,защото незнам колко грама ти е нишестето! За нашите българси нишестени кремчета, мисля че беше да се разтвори в 100мл. студено мляко и след това да се прибави към 900мл мляко сварено, значи използваш литър мляко.
Ако нещо греша, нека друго майче ме поправи!

# 2
  • София
  • Мнения: 15 198
То си зависи и от нишестето.... Някои "стягат" по-бързо, с по-малко количество. Зависи и дали детето ти харесва крема по-рядък или по-гъст.....
Аз правя така: За една порция крем  сварявам 200мл. прясно мляко. В много малко вода разтварям 1 и 1/2 мерителна лъжичка (от Аптамил) нишесте. Слагам захар на вкус (в моя случай-1/2 чаена лъжичка) в млякото. След като млякото заври с постоянно бъркане на тънка струя сипвам разтвореното нишесте.  Бъркам на котлона около 2-3 минути и е готов.
Ако ми се стори, че кремът е станал много гъст, добавям още мляко. Ако ми се стори, че е станал рядък-с бързи движения разтварям още малко нишесте и го добавям.  Grinning

# 3
  • UK
  • Мнения: 1 334
Биляна, къде намери тука крем? аз досега не съм виждала и си нося от БГ Embarassed. Иначе мъжът ми купува custard, което е нещо подобно и го прави както горе са ти писали, разтваря във хладка вода и прибавя към врящо мляко/вода.

# 4
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
 Благодаря, момичета!
maimunka ,аз пък не мога да те разбера какво значи да си "носиш" от БГ крем Rolling Eyes Купих нишесте и искам да направя с него крем.

# 5
  • Мнения: 3 537
Ако е нишесте правиш така:
Разтваряш  1/3 от нишестето в малко студено прясно мляко или вода.Загряваш прясното мляко/200-300гр примерно/ ,като се сгорещи му слагаш захар колкото прецениш,като тръгне да завира млякота започваш да сипваш от нишестето на струйка в млякото като непрекъснато бъркаш за да не стане на бучки и то постепенно започва да се сгъстява и прециняваш колко гъсто да е...това е
Тука едно пакетче нишесте е за 1 литър мляко,така че аз преценявам на око,а и да направиш повече ще го изядеш ти.Имай и в предвид,че след като изстине нишестения крем се сгъстява повече и се пачосва.Но пък може да си го разредиш с мляко малко Wink

Общи условия

Активация на акаунт