Как да се оригва по-лесно???

  • 7 479
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 346
Здравейте мами, моята беба се оригва много трудно, понякога заспива без да го направи в резултата на което след 30 минути се буди с рев и се оригва чак тогава, ама по този начин тя не може да се наспи и става кисела и иска постоянно носене и занимаване.
Има ли някакъв начин да се оригва дори и като заспи????

# 1
  • Мнения: 7 640
и мен много ме касае дано някои даде акъл

# 2
  • Мнения: 1 613
И Зори се оригваше трудно.

Оставях я в легнало положение за около 5 мин. и после я изправях, масажирах и леко потупвах гръбчето. Ако не станеше, повтарях наново. На 2-рия път вече се оригваше.

# 3
  • Мнения: 8 769
Гери, моите деца са много лесни с уригването, но и те си имат своите моменти. Просто държа бебето изправено, понякога заспива и на рамото ми, но се уригва. Понякога действам като Девина-слгам го за малко да полвжи, след което при вдигането винаги получавам ориенталски отговор за качеството и вкуса на храната Mr. Green

# 4
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
Деси се оригваше, когато я вдигнех права и потупвах леко по гръбчето. Не съм имала случай да не се оригне, но очевидно всяко бебче е неповторимо Laughing
Ако не се оригне сложи бебето легнало на една страна. Така дори и да върне малко от храната поне няма да се задави.

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Ради се оригваше ааадски трудно, непрекъснато сменях пози: най-баналната - на рамо с потупване по гръбчето; хванала съм я през коремчето с гръб към мен и я потупвам по дупето или просто й свивам краката нагоре; поставям я легнала по корем и тупам дупето.
Сега ми е по-лесно - просто я придържам в седнало положение и почти веднага се оригва качествено.

# 6
  • Мнения: 5 577
Дори и да спи вдигаи детенце да се оригне.
После то пак ще се унесе и ще си спи спокоино.

Успех.  Peace

# 7
  • Мнения: 7 640
Не влагах мнага оптимизъм, че ще има полза от темата, но знае ли човек.
Не съм имала случай да не се оригне
ох, ела до нас, имам тамън два броя. Confused Естествено не се запъват всеки път, обаче понякога е мноого изнервящо. Храниш 10 мин, уригваш 40.
Таткото иска да им монтира винтил за обезвъздушаване  hahaha.

# 8
  • Мнения: 528
Ние също трудно се оригваме но й хванах цаката.Слакам я по коремче на едното коляна като преди това съм си кръстосала краката за да ми е по висок крака на който ще се оригне.След това я тупвам леко по гръбчето или дупето и малко и виси главата на долу и тя не само се оригва ами и си пръцка.С една дума оценяма добре храната ми.Пробвайте тази поза или в седнало положение я слагата по коремче на краката си като едното коляно да е под коремчето на бебето и главичката е горе-долу на другато и  тупате бебето по гръбчеторно  пак трябва съвсем леко да виси главата на бебето поне 5,6 см.Успех

# 9
  • Мнения: 579
И ние имахме доста ядове с оригването,но лекарките тук ми препоръчаха Инфакол и найстина малката така се оригваше по-бързо и лесно.Найстина много е неприятно 10 мин. яде половин час мъки доката се оригне.А и ако се оригва по-леко минават коликите.

Като порасне е по лесно,но като са малки е трудничко.

Успех.

# 10
  • Мнения: 7 640
.Слакам я по коремче на едното коляна като преди това съм си кръстосала краката за да ми е по висок крака на който ще се оригне.
я кажи, че интересно ми стана, телцето перпендикулярно на краката ли е? Страх ме е да не се изповръщат като го натисна през корема след ядене Sad

# 11
  • Мнения: 528
да.Не ти завиждам с двамата палавници

# 12
  • Мнения: 7 640
айде ще пробвам, ако повърнат ти да си виновна Wink, ще пиша после какво се е получило.

# 13
  • Мнения: 919
Моята дъщеря най-лесно се уригва като я нося напред назад,т.е като ходя.Може би й размествам папото и така се получава.Ако само я изправя и седя - не се получава Simple Smile

# 14
  • Мнения: 528
Може малко да върнат папане.Така ми каза днес лекарката.Било нормално но да повърнат незнам.Ти Polarox най добрпе знаеш да ли са преяли.

Общи условия

Активация на акаунт