От кога прясно мляко?

  • 5 442
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 514
Момичета, от кога мога да давам прясно мляко? Искам да му правя млечни кремчета, а не смея заради млякото.

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 6 904
Прави му ги с адаптирано.За прясното май трябва още да поизчакате

# 2
  • Мнения: 5 299
Прясно мляко след годинката, но аз съм давала няколко пъти от кухнята разни кремчета и мисля, че с прясно мляко са правени..

# 3
  • Мнения: 4 629
Прясното мляко се дава след навършването на 1 годинка. Но, ако детето няма алергия към него мисля, че не би навредило да му даваш кремчета приготвени с прясно мляко от време на време

# 4
  • Мнения: 514
Прави му ги с адаптирано.За прясното май трябва още да поизчакате

Нали адаптираното не се вари...А и аз си мисля за кухнята - там със сигурност ги правят с прясно мляко newsm78.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 958
За първи път му дадох да пие прясно мляко на 1,1 г.Той вече беше хапвал кремчета от детската кухня ,приготвени с прясно мляко.Видях ,че му понасят добре и затова.

# 6
  • София
  • Мнения: 15 197
Ако искаш да правиш кремчета с адаптирано мляко-няма проблем. Трябва да свариш ниестето с вода и след като поизстине-да добавиш адаптирано мляко.

# 7
  • Мнения: 3 537
С прясно мляко започнах да му правя само кремовете като беше на 11 месеца.Но вече си го и кунсумира и така за пиене с бисквитки или какао Wink

# 8
  • Мнения: 8 505
Прясно мляко-след годинка.Аз още не съм давала.

# 9
  • Мнения: X
Аз правя кремчетата с прясно мляко от 9-ия месец, но само така биваха изяждани, с адаптето нъцки. Иначе за "ядене" след годинка, за "пене" след 1,6г. /така пише по книжките/ Wink

# 10
  • Мнения: 5 241
От 7-ия месец е на детска кухня, а там кремчетата,а и самото ядене го правят с прясно мляко.
Така че аз от тогава му давам. Все още не съм му давала прясно мляко да пие  Simple Smile

# 11
  • Варна
  • Мнения: 4 969
ние сме от 6 месец на кухня съответно от тогава започнахме и прясното мляко.Освен това педито ми беше казала да му правя картофеното пюре и с малко прясно мляко.Тъй като и аз бах чувала,че се дава след годинката попитах още 2 детски лекарки и ми казаха,че няма проблем стига детето да няма алергий някакви. Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 6 477
Ако си решила твърдо да правиш крем с прясно мляко - пробвай да не слагаш много мляко като за начало, а добави и малко вода. После виж как ще му действа на бебо - ако няма разтройство или каквато и да е друго реакция, давай смело. Дребната тръгна на кухна от 10 месец, понеже тук по-рано не приемат и нямаше проблеми с кремовете. Някъде към годинка опитах да й направя мляко с бисквити и имаше зверско разтройсто....След някой друг ден пак пробвах - същото....Оказа се, че само ако яде кремове с мляко всичко е точно...Чак сега вече започнах да й давам мляко с бисквити - след като направи година и 9 месеца.

# 13
  • Мнения: 2 672
иве , аз започнах със зеленч.пюрета  - с мляко ги правех , после киселите , грисовете - също Wink
започнах с по 1-2 к.л. и увеличавах пюрето , но то така е с всичко Wink

# 14
  • Мнения: 1 809
Ами да ви кажа моята още не е опитвала прясно мляко  Rolling Eyes
не съм й давала и си мисля до 2 год да й давам от Aptamil3
Нищо няма да загуби  Wink
А за млякото от кухнята...странно Shocked аз питах още в началото и ми казаха,че използват мляко на прах, както и "яйчен меланж" за супите,а не яйца  newsm78

Последна редакция: чт, 27 окт 2005, 01:50 от doll_

Общи условия

Активация на акаунт