Един въпрос ,много??????????????

  • 1 556
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 426
Какво означава болезнени контракции?Бихте ли ми дали малко инфо. Embarassed  Embarassed аз имам по -принцип контракции от 4 месец,но от известно време усещам силна болка  някъде навътре във влагалището.Там ли се усеща  , в корема   Rolling Eyes или в кръста Confused:

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 1 187
ТВОЯТА БРЕМЕННОСТ Е ДОСТА НАПРЕДНАЛА, НО АЗ ТЕ СЪВЕТВАМ ДА СЕ ОБЪРНЕШ КЪМ ЛЕКАРЯ СИ! Sunglasses
 УСПЕШНО РАЖДАНЕ, ЖИВИ И ЗДРАВИ ТИ И БЕБО!!!

# 2
  • Мнения: 426
САМО ЧЕ ,НЯМА КАК  ДА СЕ ОБЪРНА КЪМ НЕЯ , ЗАЩОТО РЕШИ ДА ИЗЛИЗА  В ОТПУСК  ЗА 1- СЕДМИЦА,А ТАКА СЕ ПРИТЕСНЯВАМ Sad

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 6 885
Според мен наближава раждането. Тази болка може да е от навлизане на бебето в родовите пътища. Отиди на лекар!

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 1 187
МИЛА, НЕ СЕ ПРИТЕСНЯВАЙ!!! ТАЗИ ИНФОРМАЦИЯ ПО - ДОЛУ Е НАМЕРИХ В САЙТА НА БГ МАМА, ДАНО ТИ Е ОТ ПОЛЗА Grinning



Контракциите

Матката е мускул, съставен от няколко вида тъкани, които, свивайки се, играят важна роля при раждането.

Надлъжните мускулни влакна, съставящи външния слой на матката, като се свиват, позволяват изглаждането на шийката. Съчетанието на едновременните контракции на циркулярните и на надлъжните вътрешни мускулни влакна смъкват детето към долната част на матката и съдействат за изгонването.


Започване на контракциите


Точната причина за започването на контракциите все още не е известна. Знаят се, разбира се, определен брой фактори, но засега никой не е в състояние да каже какво точно определя момента на започване на контракциите.

Хормонални фактори

- В резултат на секретирането на един хипофизарен хормон на бебето, високото до този момент ниво на прогестерон у майката внезапно пада. Спадът предизвиква отделянето от хипофизата на майката нов хормон: окситоцин, чието присъствие е от първостепенно значение за родовия акт. Именно той предизвиква контракциите на матката. Този хормон се прилага на жените, чиито контракции не са достатъчно силни, или да започне предизвикано раждане.

- Нивото на простагландините - хормоните, секретирани от самата матка, се повишава и причинява контракции.

Механични фактори

- Разтягането на матката в даден момент предизвиква отделянето на простагландини.

- Главата на детето оказва натиск върху шийката. В резултат на натиска, който поражда навлязлата в таза глава на детето, чрез нервния рефлекс, тръгнал от нея, контракциите могат да започнат и да бъдат поддържани. Впрочем не е рядко явление прегледът, направен в края на бременността, до 24 часа да предизвика раждането.



Резултат от контракциите


Изглаждане на шийката

Контракциите тръгват от дъното на матката към шийката. При всяка контракция стените на матката дърпат шийката нагоре. Шийката се скъсява постепенно, докато напълно изчезне. Слива се изцяло с матката, но остава все още затворена от слизестата запушалка.

При появата на първата контракция, особено ако сте първескиня, е безмислено да се втурвате с куфар в ръка към родилното. Имате на разположение много време - между първите контракции и пълното разкритие на шийката на матката ще минат много часове.

Проверете тревогата да не се окаже фалшива. Често през последните седмици от бременността се наблюдават контракции на матката - така наречените контракции на бременността. Те са безболезнени и нередовни. Не показват начало на раждането.

Раждането наистина започва, ако почувствате болезнени контракции в областта на кръста. Поставете ръка на корема и ще почувствате как се втвърдява и как същевременно болките ви пронизват. Ако не престанат след вземането на аналгетик, означава, че действително родовите контракции започват.

Раждането се характеризира с равномерни контракции - все по-чести, все по-дълги и все по-силни.

Чувствате как контракцията се надига отдолу и става все по-болезнена, докато матката ви се втвърдява. Контракцията достига някакъв връх, след това се уталожава. През този период от време болката престава. Това е отпускането, преди надигането на нова контракция.

Отбележете си интервала между две контракции. Когато те започнат редовно да се появяват през 10 минути, може да потегляте за родилния дом. От този момент не пийте и не яжте нищо, защото в случай, че се наложи да ви поставят упойка, по-добре е да сте с празен стомах.

Ако се касае за 2-о, или дори за 3-о раждане, тръгнете за родилния дом веднага след като контракциите станат редовни, защото разкритието при раждалите жени става по-бързо.


Изтичането на водата

Сега вече знаете, че вашето бебе плува в амниотичната течност, наречена вода, която се съдържа в ципите, образуващи околоплодния мехур.

Когато шийката се изглади и слизестата запушалка изпадне, бебето и зародишовите придатъци се предпазват само с ципите. В този момент ципите могат да се разкъсат и течността да изтече, '' Пукването на мехура '' и изтичането на водата е знак незабавно да се отправите към болницата, дори ако нямате контракции.

Пукването на мехура и изтичането на водите може да предизвика:

- опасност от инфекция на детето и на придатъците, причинена от бактериите, идващи от влагалището;

- опасност пъпната връв да пролабира, което довежда до притискането и в момента на раждането. Това се нарича пролапс на пъпната връв.

Ако ви изтече водата, незабавно тръгвайте за родилния дом. По възможност пътувайте легнала или поне полулегнала.

Ако сте сама, при всички положения повикайте линейка да ви закара до родилния дом.

Постъпването в родилния дом

Трябва да сте наясно, че при постъпването ви в родилния дом никой няма да се втурне и да започне да ви преглежда. Няма закъде да бързате. Първото нещо, с което ще трябва да се занимаете, са административните формалности.

Нормално е да се чувствате притеснена. Започвате по-силно да чувствате контракциите. Не ги прекъсвайте с необоснована тревога. Отпуснете се, всичко ще мине отлично. Раждането е най-естественото нещо, при което имате късмет да ви помага цял медицински екип. Представете си бебето на гърдите си, ваканцията с него. Всичко това съвсем скоро ще стане действителност.

След като изпълните различните служебни формалности, идва ред и на грижите около вас, и то в чисто медицински план.

- Обръсват ви, за да се открие и почисти перинеумът. По-добре го направете вие вкъщи или помолете партньора си. Така ще бъдете по-спокойна.

- Проверяват разкритието на шийката. Ако е още съвсем в началото, настаняват ви в предродилното помещение, докато разкритието стане пълно.

- Правят ви клизма, защото бебето може да излезе само ако правото черво е изпразнено.

# 5
  • Мнения: 426
БЛАГОРАРЯ ВИ МОМИЧЕТА ЗА ИНФОРМАЦИЯТА. Stuck Out Tongue ПОМОГНАХТЕ МИ ДА СТИГНА ДО ИЗВОДА, ЧЕ ТАЗИ БОЛКА Е НАЧАЛО НА РАЗКРИТИЕ(ЗАЩОТО СЕ ПОЯВЯВА  НЕ РЕГУЛИРНО И НАЙ ВЕЧЕ,  КОГАТО ВЪРВЯ ИЛИ ИЗМИНАВАМ ГОЛЕМИ РАЗСТОЯНИЯ УСПОРЕДНО  С КОНТРАКЦИИТЕ ,КОЙТО СТАНАХА ПО -ЧЕСТИ ТОЗИ МЕСЕЦ) Rolling Eyes

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 1 187
СКЪПА БИНА,
 ПОЖЕЛАВАМ ТИ ЛЕСНО И БЕЗПРОБЛЕМНО РАЖДАНЕ!! НЕКА ТВОЯТ БЕБО ТИ ДОНЕСЕ МНОГО ПОЛОЖИТЕЛНИ ЕМОЦИИ! ДА Е ЖИВИЧКО И ЗДРАВИЧКО!!! Grinning

# 7
  • Мнения: 426
Цитат на: stasy
СКЪПА БИНА,
 ПОЖЕЛАВАМ ТИ ЛЕСНО И БЕЗПРОБЛЕМНО РАЖДАНЕ!! НЕКА ТВОЯТ БЕБО ТИ ДОНЕСЕ МНОГО ПОЛОЖИТЕЛНИ ЕМОЦИИ! ДА Е ЖИВИЧКО И ЗДРАВИЧКО!!! Grinning

БЛАГОДАРЯ ТИ ОЩЕ ВЕДНЪЖ ЗА ПОЖЕЛАНИЯТА Grinning НАДЯВАМ СЕ ВСИЧКО ДА МИНЕ  КАКТО ТРЯБВА. Grinning  Grinning

# 8
  • Мнения: 232
и от мен едни добри пожелания и лесно раждане

# 9
  • Мнения: 1 975
Цитат на: bina
Какво означава болезнени контракции?Бихте ли ми дали малко инфо. Embarassed  Embarassed аз имам по -принцип контракции от 4 месец,но от известно време усещам силна болка  някъде навътре във влагалището.Там ли се усеща  , в корема   Rolling Eyes или в кръста Confused:


Na men kontrakcijte mi bqxa v krusta i gurbut....... Adski bolki ot koito zapochvash da se napuvash....... Trudno e za obqsnenie  Rolling Eyes
Ako te boli neshto otdolu e sus sigurnost ot naprednalata bremennost!

Общи условия

Активация на акаунт