Пердета - 7

  • 194 440
  • 843
  •   1
Отговори
# 570
  • Luxemburg
  • Мнения: 1 707
И аз да се включа с едно питане. Трябва да сложа пердета на всекидневна,спалня и детска като последните две са почти еднакви стаи. Та въпросът ми към вас е да ми помогнете с корнизите. В голяма чуденка съм какви да сложа. Пердетата искам да са органза, така че да не ме виждат съседите през деня, а вечер ще пускам външните щори, но може и плътни да сложа. Дайде идеи моля ви. До сега съм слагала само такива на тавана, но сега не е възможно тъй като между тавана и стената ъгъла е със закръгление и така корнизът трябва да се сложи много напред и ще стои грозно. Ето ви и снимки и мерски на всекидневната:5см.стена->188см.прозорец->28см.стена->188см.прозорец–>32,5см.стена. От земята до тавана е 265см., а от жълтата част до земята е 245см.


на детската мерките са 59см.стена->220см.прозорец->60см.стена, а на спалнята 105см.стена->220см.прозорец->105см.стена. От земята до тавана е 265см., а от жълтата част до земята е 245см.


В чуденка съм че във всекидневната от лявата част е само 5см. и какъв корниз може да се сложи че да не е грозно. И 2 отделни ли да са или един цял, на две части ли да са пердетата или едно цяло. Иска ми се да са набрани, а не опънати. Давайте идеи момичета  Praynig

Последна редакция: вт, 07 дек 2010, 00:32 от ronicat

# 571
  • София
  • Мнения: 11
И аз да се включа с едно питане. Трябва да сложа пердета на всекидневна,спалня и детска като последните две са почти еднакви стаи. Та въпросът ми към вас е да ми помогнете с корнизите. В голяма чуденка съм какви да сложа. Пердетата искам да са органза, така че да не ме виждат съседите през деня, а вечер ще пускам външните щори, но може и плътни да сложа. Дайде идеи моля ви. До сега съм слагала само такива на тавана, но сега не е възможно тъй като между тавана и стената ъгъла е със закръгление и така корнизът трябва да се сложи много напред и ще стои грозно. Ето ви и снимки и мерски на всекидневната:5см.стена->188см.прозорец->28см.стена->188см.прозорец–>32,5см.стена. От земята до тавана е 265см., а от жълтата част до земята е 245см.
http://ronicat.snimka.bg/daily/prodavalnik.335804.21674401
на детската мерките са 59см.стена->220см.прозорец->60см.стена, а на спалнята 105см.стена->220см.прозорец->105см.стена. От земята до тавана е 265см., а от жълтата част до земята е 245см.
https://www.bg-mamma.com/assets/vessur/img/not_found.png
В чуденка съм че във всекидневната от лявата част е само 5см. и какъв корниз може да се сложи че да не е грозно. И 2 отделни ли да са или един цял, на две части ли да са пердетата или едно цяло. Иска ми се да са набрани, а не опънати. Давайте идеи момичета  Praynig


Съжалявам че не сложих картинките но не се получава. Нали в двата края слагам [img но не се получава ето: Кажете как да ги сложа че да е по-лесно за потребителите.


Според мен няма проблем да сложиш корниз на тавана...вярно по-напред ще е, понеже виждам, че и первазите над радаторите са доста широки, но не мисля че ще е грозно, ако корниза е един общ от край до край за двата  прозореца в дневната, в двата края сложиш дебели пердета, които можеш да не дърпаш, а да са просто за красота...

# 572
  • Luxemburg
  • Мнения: 1 707
перваза стърчи около 2 пръста от стената което си е малко, не стърчи толкова колкото закръглението. Ако трябва да го сложа на тавана то ще трябва да е 15-20см. от стената което ми се струва че ще е грозно. До сега съм ги слагала на 3-4 пръста от стената което е 6-8см. А корниза ще трябва да е до края на двете стени нали? че ако свършва на края на прозореца и остава стена не знам дали ще стои добре като няма симетрия в двата края.

Последна редакция: вт, 07 дек 2010, 00:42 от ronicat

# 573
  • Мнения: 7 947
Тия прекрасни прозорци с ниша трябва да се подчертаят според мен и бих сложила нещо такова /комбинация римски щори и пердета дълги/   http://img143.imageshack.us/i/barnes07ec0.jpg







У нас корнизите са на тавана на 18см разстояние от стената, защото имаме радиатори. Единственото в тоя случай е, че трябва да са поне 20 см корнизите по-дълги от самия прозорец, защото иначе отвън остава луфт и вечер се вижда.

Последна редакция: вт, 07 дек 2010, 09:51 от viliko

# 574
  • Мнения: 505
Може би метални корнизи, които са монтирани на стената ще е вариант за теб. По един корниз на всеки прозорец или един общ това ще си решиш сама. Няма значение, че разстоянието от стените до прозореца не е еднакво, когато го покриеш с пердета няма да се вижда. Ако в двата края сложиш плътно перде, ще създадеш илюзията за един голям прозорец.

# 575
  • София
  • Мнения: 3 659
ronicat, сложи си воал, не органза. Воалът е мек и тежък, за разлика от органзата. Избери си такъв с памук. Третото и четвъртото предложение на Вилико са много хубави. На теб не ти трябват римски щори. Само воал от край до край. И може да сложиш плътни завеси острани, за да направиш рамка на прозореца. Корниза нека ти бъде на ръба на прозореца - пердета с тази дължина 245 см има избор.

# 576
  • Luxemburg
  • Мнения: 1 707
Днес ходих до магазина на ул."Братя Миладинови"12, където са на килограм (50лв/м органза и воали; 25лв./м останалите пердета и дамаски и 10лв./м блекуат). Все ще намеря нещо от там (дано). Не ми се хвърлят луди пари за пердета, тъй като жилището е под наем и за всекидневната ако сложа хубави и скъпи пердета, малко вероятно е да паснат в следващото жилище. За детската мога да заложа на по-скъпи пердета (харесах страхотни,но за 65лв./м  Cry), а за спалнята май пак някои евтини. Искам пердетата да са тънки и прозрачни, за да влиза светлина. Вече два пъти залагам на жълти пердета (веднъж за спалня и веднъж за всекидневна) и съм много доволна от резултата. Сутрин като влиза слънцето през тях става страшно светло и слънчево от цвета на пердетата. Сега си мислих също да заложа на този цвят за всекидневната и в двата края да сложа тъмни пердета (най-малкото за красота). Не ми се слагат римски щори, тъй като пред единия прозорец ще има канапе (като на снимка 3) и е много неудобно всяка вечер да се присягам да ги пускам една по една, а да не забравяме че се повтаря и всяка сутрин.
Уф не мога да си представя как ще е най-добре. Дали от тавана или от стената (от жълтата част или над самия прозорец), на два корниза или на един, колко да е дължината - до долу или до перваза. Жалко че в магазините за пердета не правят компютърни симулации и така да придобия по-добра представа. Добре че сте вие. Много странно разположение е тази стая. Какво им коства да центрират прозорците а и на 25кв стая само 1 място на тавана за лампа ми е също голяма чуденка. Егати големия полюлей трябва да се сложи за да освети цялата площ (а и с тези енергоспестяващи..). А и едно върви за всекидневна, а друго за трапезария, а стаята ще се използва и за двете. Затова съм в търсене и на настолна лампа която е с голяма дъга и полюлея да пада над холната масичка (като в предаването "Горещо"). Днес видях такава в единия магазин за пердета (Дом Хармония на бул.Хр.Ботев 64) на витрината им, но продавачката не знаеше от къде е взета, а и каза че я имат от 5-6г.  Sad. Ако сте виждали свиркайте и за това.
.
Оказа се че детски пердета има в малко магазини и изборът им е малък. Само в този на Ботев имаха едни не лоши за 17лв./м. (без тези от 65лв/м.) Иска ми се да е нещо на пеперуди понеже съм харесала този полилей и тази нощна лампа

Последна редакция: вт, 07 дек 2010, 21:23 от ronicat

# 577
  • София
  • Мнения: 714
Като първата лампа съм виждала в Мега Лукс, като купувахме и нашите лампи за вграждане.

# 578
  • Luxemburg
  • Мнения: 1 707
Мерси много  Гери. Ако е магазина който си мисля (на Цариградко с много полилеи на витрината) може би няма да ме устройва финансово. Не съм влизала никога,но отвън изглежда скъп, а искам да е до 200-250лв.

Последна редакция: вт, 07 дек 2010, 21:24 от ronicat

# 579
  • Мнения: 7 947
Колко време ще останете там под наем?
Детски пердета с шарки има хубавки по не повече от 10лв метъра, именно по Пиротска и Екзарха.

Иначе може да сложиш едно такова декоративно парче до ръба на прозореца и отстрани  дълги

# 580
  • Luxemburg
  • Мнения: 1 707
ох,знам ли. Уж за 1-2г., но ако се размножим или намерим нещо по-добро или по-близко до местоработата ни ще се преместим. Не ми се влагат много пари, че при всяко местене оставам сумати и неща които са в плюс на апартамента, но съм ги купувала специално да утиват на стаята (а съм се местила вече не знам колко пъти, а толкова много си харесвам моя апартамент, но за жалост няма как да си го взема и него при всяко местене). Виж за такова перде не се бях сетила (май се казва венецинска щора). Виждала съм го по витрини и с тънък плат ще стои нежно а и не се иска голям метраж. Мерси много Вили. Много ми харесва снимката и с едни лилави орхидеи на двата прозореца ще стане бонбон. А и канапето е почти същото което ще поръчам за там. Но половинката не е много по лилавото и сигурно ще откаже  Sad

Последна редакция: вт, 07 дек 2010, 16:50 от ronicat

# 581
  • Мнения: 7 947
Ако наистина не е за дълъг период - не ти препоръчвам да се затрупваш с вещи, местила съм се, знам какво е. Едни обикновени пердета единични, хубави лампи, но не претенциозни и изискващи специална обстановка. Това бих сложила.

# 582
  • Мнения: 5 899
Точно така разположени прозорци и врата имам. НО терасата ще е пушалня и поради това вратата ще се отваря многократно.Още не мога да измисля що за перде да сложа.А не ми се иска час по час да го дърпам напред-назад или да вдигам щорите. А щори на всеки прозорец и вратата-отделни и различно дълги-не ми се харесва.
Моля за съвет или някой който е решил подобен проблем удачно-да покаже снимки.

# 583
  • Мнения: 156
Здравейте,аз съм от Пловдив и живеем в стария град.Само в едната стая имаме 5 прозореца по 1 метър.Вече имаме тънки бели пердета.От къде да си купя тъмно сини завеси?Днес обиколих малко,ама то синьо почти няма,а и много скъпо ще ми излезе.Дайте съвет!

# 584
  • Мнения: 6 031
ronicat, ето тук има подобни лампиони, ако те устройва като цена: http://www.denilighting.com/index.php?page=19&cat_id=1291&basic_id=31

Общи условия

Активация на акаунт