Защо си бие главата

  • 541
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 434
Здравейте, мами!
Да питам и вас, сблъсквала ли се е някоя от вас с този проблем? Хана, на 1 г. и 3 месеца, от две седмици най-спокойно вдига ръчичките си и така започва да се млати, че мен ме заболява. Категорична съм, че никой от нас или около нас не й е дал личен пример, както и че никой не е посягал дори да я удари. Тя просто вади един стъклен поглед, вторачва се в мен и започва да си нанася удари, според мен доста болезнени. Сякаш го прави от яд на нещо или на себе си. Не плаче след това /струва ми се, че ако някой друг я цапне дори с 1/3 от тази сила, ще опищи света/. Единственото, което успяхме досега да направим, беше да се опитаме да й покажем, че е далеч по-приятно, ако си милва главичката. И сега, след като се намлати, започва /ако се сети/ да гали удареното. В началото ми се струваше, че го прави като един вид "самонаказание", ако е направила някоя беля и я осъзнае, и това се случваше два-три пъти дневно. Сега обаче ударите зачестиха и вчера я хванах да бие главата в един шкаф  без да има повод /или поне аз не видях такъв/.  Освен това забелязвам, че следи доста внимателно моята реакция, която в началото естествено беше притеснение и страх; сега се опитвам да не реагирам /по съвет на една майка, която каза да не й обръщам внимание/, но не мисля, че има голям ефект
Да поясня - няма брат или сестра, от които да ревнува, а и обстановката в къщи е изключително спокойна и ведра /поне така си мисля/
Имате ли опит с подобни сцени? Фаза ли е или е опит за компенсиране или изпускане на напрежението? Какво може да се направи?
Благодаря ви предварително за съпричастието!


П.С. Не знам дали има връзка, но това започна да се случва малко след като проходи.

# 1
Искаш ли да ти прехвърля темата в "Нашите деца" - там доста момичета се включват. Споменавани са от някои и такива проблеми (слава богу преходни)

# 2
  • Мнения: 434
ОК, с удоволствие, но те моля и тук да я оставиш. Надявам се, че не натоварва форума.

# 3
ОК, с удоволствие, но те моля и тук да я оставиш. Надявам се, че не натоварва форума.
Въйх това не знам дали може да стане - да фигурира и на двете места ако я плъзна по трасето. Ако искаш тогава просто си копирай постинга и пусни темата и там Wink

# 4
  • Мнения: 434
И там я пуснах, мерси за идеята. Дано някой помогне.

# 5
  • Мнения: 5 183
Дано ти дадат съвет наистина другите мами. Аз ли4но нямам никаква идея, но предполагам 4е това е някакъв пеиод, който ще отмине.

# 6
  • Германия
  • Мнения: 8 085
Доста съм чела за такива случаи и беше казано, че било само период, но не помня с какво го обясняваха Embarassed

# 7
Спокойно,мамо;) значи моята дъщеря е на 2 god и 4 месеца и най-редовно си гоправеше това преди няколко месеца. И сега дори от време на верем решава да се удари по главата с уймруче или да си удари главата в стената. И аз се бях шашнала и притеснила, НО какво ми кажа У4ИТЕЛКИТЕ от нейния nursery school - тя го прави за да привлече внимание към себе си, това едно; и второ, тъй като сме international family тя се FRUSTRATE-ва като не може да се изрази на даденя език и така си изкарва яда , но с една цел да привлече внимание. и това е ФАЗА - ще мине. Просто като го направи, и отвлечио вниманието към нехсто др. : кажи и ".. името, коLко си добричка, колко умно дете е (името), мама най-много те обича", гушни я силно, и се опитай да ia попиташ какво иска - играчка ли е , храна ли е, или просто иска вниманието ти.  УСПЕХ Simple Smile

# 8
  • Мнения: 434
Виж това за двуезичните фамилии не ми беше хрумнало. Дали пък два езика не й идват много - при тях нали уж майчиният език още не е издълбал такава дълбока бразда в главичките.
Явно всички отговори се обединяват около тезата за фаза - обаче не разбрах колко време трае, че да купувам бинтовете Shocked
А че я гушкам и я обявявам за най-голямото съкровище на земята, за това се бях сетила вече интуитивно, дано да помогне.

# 9
  • Мнения: 978
Спомням си, че преди време Додо-додо беше писала за едното си дете, че бе с подобен проблем. Пусни търсачка, или и пиши. Тя е много интелигентна и сърдечна, сигурна съм, че ще ти отговори в детайли. Напоследък май не пише нещо, или поне аз не съм я засичала.

Общи условия

Активация на акаунт