до претърпелите лазерна операция на очите

  • 27 014
  • 10
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 4 969
късогледа съм и лявото ми око е с диоптър 3.5 +1 астегматизъм,а дясното 1.5 с половин астегматизъм.Въпроса ми е мога ли да се подложа на такава корекция на очите newsm78Шефа на мъжа ми има приятел в очната клиника св.Петка доцент някой си,и той му казал,че такава операция се предприема само ако диоптъра е найстина много висок напр.7-8 или нещо такова.Вярно ли е?

# 1
  • Мнения: 1 798
Алабала, и на мене същото ми казаха.Аз съм късогледа+астигматизъм/3.75 и 2.75/.Казаха ми операцията е по 600Е на око+100Е прегледа.
Аз засега си нося очила Shocked,защото и лещи не ми понасят. #Cussing out

# 2
  • У дома, при моето семейство
  • Мнения: 648
На свекървами и правиха такава операция и на двете очи. Във Варна, клиниката Св.Петка, доц.Митов. Тя беше с голям диоптър от рода на 4,5 на едното око и 5 и нещо на другото. Сложиха и някакви френски лещи, операцията и струваше по 350 евро на око. Става за около час, много бързо самата операция и тя е много доволна. Ако се интересуваш от подробности, пиши ми на лични.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 4 969
В момента е 600 евро на око и 100 лева за прегледа Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 312
На свекървами и правиха такава операция и на двете очи. Във Варна, клиниката Св.Петка, доц.Митов. Тя беше с голям диоптър от рода на 4,5 на едното око и 5 и нещо на другото. Сложиха и някакви френски лещи, операцията и струваше по 350 евро на око. Става за около час, много бързо самата операция и тя е много доволна. Ако се интересуваш от подробности, пиши ми на лични.

защо ли имам чувството, че свекърва ти е оперирана заради перде, а не по повод корекция на късогледство?...

# 5
  • София
  • Мнения: 472
Аз правих такава операция преди 5 години при проф. Танев. Диоптрите бяха -3,75 и -4,50 . Всичко мина успешно и съм без лещи или очила от тогава. В интерес на истината аз отидох с изчислени преди това диоптри - 5,50 и -5. Представете си колко неточни са всички други апарати. Там ме предгелждаха на 7 вида апратури за определяне на точния диоптър и състочние на окото. Сега обаче ми предсто и лазерна корекция за обшиване на ретината. Тъй като при коригиране на късогледството - проблема се отстранява така да се каже само козметично- т.е ретината остава нагъната впредвид по-видокия диоптър и всяко нагъване води до себе си опасност от отлевпване на ретината. Сега  пак ще съм при проф. Танев в очна клинника Зрение. Моята инфо е по-остаряла - затова не мога да ти пиша цени или нещо повече.

# 6
Alabala,
Ако много искаш и си готова да платиш няма проблеми да бъдеш оперирана.
Но преди да вземеш решение трябва да знаеш няколко неща:
 Рефрактивната хирургия ( включително лазерната) има за цел да премахне нуждата от носене на очила чрез въздействие върху основната очна леща - роговицата. При тази, за която питаш,  с лазер се моделира роговичната кривина и потози начин се променят оптичните и параметри.  Моделирането става като се изпарява малка част то роговичната тъкан в точно определени зони. Операцията не спира развитието на късогледството и за да има траен положителен резултат късогледството трябва да е стабилно.  Т.е. да не се е променяло през последните няколко години (поне 3, а още по добре - поне 5)  От медицинска гледна точка действително показани са основно високостепенното късогледство и особенно неправилния астигматизъм или голяма разлика между двете очи. При средностепенно късогледство, какъвто е твоя случай целта е по-скоро козметична. Иначе операцията технически не е особен проблем. Накратко:
1 Изясни си наистина ли желаеш това и си готова да поемеш рисковете на една козметична корекция (особенно ако лещите и очилата ти вършат работа)?
2 Можеш ли да си го позволиш,? Не струва стотинки.
3 След консултация със специалист да разбереш какви са очакваните резултати от операцията в твоя случай и дали ще има траен ефект. 
Пожелавам ти успех!

# 7
  • Мнения: 510
Alabala,
Ако много искаш и си готова да платиш няма проблеми да бъдеш оперирана.
Но преди да вземеш решение трябва да знаеш няколко неща:
 Рефрактивната хирургия ( включително лазерната) има за цел да премахне нуждата от носене на очила чрез въздействие върху основната очна леща - роговицата. При тази, за която питаш,  с лазер се моделира роговичната кривина и потози начин се променят оптичните и параметри.  Моделирането става като се изпарява малка част то роговичната тъкан в точно определени зони. Операцията не спира развитието на късогледството и за да има траен положителен резултат късогледството трябва да е стабилно.  Т.е. да не се е променяло през последните няколко години (поне 3, а още по добре - поне 5)  От медицинска гледна точка действително показани са основно високостепенното късогледство и особенно неправилния астигматизъм или голяма разлика между двете очи. При средностепенно късогледство, какъвто е твоя случай целта е по-скоро козметична. Иначе операцията технически не е особен проблем. Накратко:
1 Изясни си наистина ли желаеш това и си готова да поемеш рисковете на една козметична корекция (особенно ако лещите и очилата ти вършат работа)?
2 Можеш ли да си го позволиш,? Не струва стотинки.
3 След консултация със специалист да разбереш какви са очакваните резултати от операцията в твоя случай и дали ще има траен ефект. 
Пожелавам ти успех!

Жука,ти е отговорил най-компетентно smile3501
С  -10 съм,раждала съм без секцио,очната ми лекарка работи в св.Анна и тя и всичките и колеги са категорично против тази корекция преди 35г,а дори и 40г,ако няма строги показания(описани са по горе-висок астегматизъм,аз знаех само това)

# 8
  • Остров Приятелство
  • Мнения: 648
Здравейте,

Виждам, че в темата има малко разминаване за това, кой какво иска. Тъй като и аз съм се интересувала за операции на очите за момента се практикуват следните две интервенции(за коригиране на диоптер):
1. Имплантиране на лещи. При нея от вътрешната страна на окото се залепва перманентна леща, която коригира диоптрите. Опасността при нея е че може организма да не я приеме, а също така че с годините диоптера може да се промени и тогава си губи смисъла.
2. Интервенция тип Лейзик(LASIC) - при нея с лазер се изрязва нещо като капаче в предната част на окото. После повдига и се коригира директно очното дъно. При нея някои клиники(не в БГ) дават доживотна гарнация, т.е. ако не дай си боже ти се прояви пак диоптер - коригират безплатно. Възстановяването е за около 2-3 дена. Операцията в САЩ струва 1300$ за двете очи.
3. Най-новия вид още не е навлязла в масова употреба. При нея с ултразвук се променя формата на очната ябълка с цел да се коригира диоптера. Проблема е че след известно време очната ябълка може да възстанови формата си Sad но пък си спестяваш рязането на окото, което фактически е най-риковия момент.

В допълнение бих казал, че могат да се коригират всякакви диоптри, (един колега си премахна 1,5 късогледство) но се препоръчва за късогледство, а не за далекогледство.

Надявам се да съм била полезна.

# 9
  • София
  • Мнения: 472
Всички давате мнение без да сте претърпели такав операция! Незнам как може да коментирте нещо което реално не сте го изпитали и не сте видели ефекта от него. Жената не случайно иска инфо от претърпелите операция........

# 10
  • Мнения: 1 417
Аз също се интересувам от такава операция. Имам 4познати, които са си правили. Едната още в началото, когато се появи този метод в Бя при проф. Гугучкова, махнали са и 4 диоптъра и до момента няма проблеми, другата - 10 диоптъра преди 5г. в Йордания, също няма никакви проблеми, друга в Чехия преди 11г. без проблеми до момента...Може би скоро ще се организирам да отида на преглед и консултация, само че в чужбина цените са същите  даже и по-ниски от Бя  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт