Ciprofloxacin

  • 4 303
  • 5
  •   1
Отговори
Някой лекувал ли се е с това лекарство?
На мен ми го изписаха за вагинално възпаление.
Страх ме е да не доведе до получаването на гъби4ки както 4етох в един форум.
Моля ви пишете, дали да го пия?

# 1
  • Мнения: 9 063
На мен са ми го изписвали за възпаление на яйчници, за настинка, за бъбреци, за цистит...като всеки антибиотик причинява гъбички, поне при мен е така...заедно с него приемай витамин Ц, кисело мляко също. Много хора казват че няма връзка между млякото и лекарството,обаче от опит знам, че когато си хапвам млякце, нямам проблеми с гъби след лечението.

# 2
  • Мнения: 2 755
На мен са ми го изписвали за възпаление на яйчници, за настинка, за бъбреци, за цистит...като всеки антибиотик причинява гъбички, поне при мен е така...заедно с него приемай витамин Ц, кисело мляко също. Много хора казват че няма връзка между млякото и лекарството,обаче от опит знам, че когато си хапвам млякце, нямам проблеми с гъби след лечението....
Вит. "В complex", а не вит."С". Макар че, вит. "C"-то няма да ти навреди, така че си пий и него, ако искаш.

# 3
  • Мнения: 479
Това е антибиотик и като всеки такъв, може да доведе до гъбички /но разбира се, това не е задължително/, затова попитай лекаря си какво можеш да взимаш превантивно срещу евентуални гъбички. Обикновено дават Нистатин и др. подобни.
По принцип се изписват задължително и витамини заедно с антибиотика, за засилване на имунната система.

# 4
За по-добра резорбция се препоръчва да се пие на гладно с малко вода. Не бива да го взимаш заедно с кисело мляко, защото калцият я намалява / както и желязото, цинка и др. /   Гъбички  могат да се появят в хода на лечението, но това  става в определени случаи, а не задължително - например при  неоправдано или прекалено дълго приемане на антибиотика.

# 5
Заедно с него ми предписаха и глобули, които съдържат Нистатин.
Дали това ще ме предпази? Simple Smile
Страх ме е да не си навлека по-сериозно заболяване от това което лекувам в момента - ерозио на матката.

Общи условия

Активация на акаунт