Нормално раждане след вертикално секцио???

  • 2 771
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 195
Здравейте! Родих момиченцето си преди 8 месеца със секцио - вертикално. В родилния дом ми казаха, че преди да забременея трябва да изчакам да минат 3 години. Интересува ме мога ли да родя второто си дете нормално. Има ли някоя от вас информация по въпроса или дали някоя го е правила?

Ще съм много благодарна за всяка информация по въпроса.

Последна редакция: чт, 27 окт 2005, 10:56 от Svetl@na

# 1
  • Мнения: 5 577
Светлана, здравей.

Ще ти дам съвет - напиши в заглавието на темата, че секциото е вертикално!

Защото другия вариант е обсъждан много пъти, и повечето майки ще пропуснат темата.

П.П. А защо вертикално?

# 2
  • Мнения: 195
Бях определена за нормално раждане, но не получих разкритие, а ми бяха изтекли водите. После казаха, че пулсът на бебо се е влошил и ме оперираха.
Също да добавя, че не съм бременна в момента. Просто искам инфо, за да планирам следващо бебе един ден.

# 3
  • София
  • Мнения: 6 477
Назевисимо от вида на секциото забраната от 2 години е валидна и в двата случая....Само се чудя до кога ще има касапи, дет ще правят вертикално секцио? newsm78

# 4
  • Мнения: 7 803
Само се чудя до кога ще има касапи, дет ще правят вертикално секцио? newsm78
    #2gunfire  #Cussing out kaсапи е меко казано

# 5
  • Мнения: 5 577
Може би се налага понякога, незнам...защо ли наистина се прави така?

# 6
  • Мнения: 6 155
Може би се налага понякога, незнам...защо ли наистина се прави така?

Чувала съм, че е при много спешни случаи  Thinking Не знам дали е вярно.

# 7
  • Мнения: 46 434
Аз познавам, още една майка с вертикално секцио и пак е от Ямбол, явно там живеят в друг век .......

# 8
  • Мнения: 1 427
Аз познавам, още една майка с вертикално секцио и пак е от Ямбол, явно там живеят в друг век .......
За съжаление е така ,поне що се отнася до родилната помощ.Поради тази причина бях посъветвана да родя в Сливен.а иначе по темата-мисля,че най-малко две години трябва да се изчака.

# 9
  • Мнения: 919
аз също съм с вертикално секцио заради стар вертикален белег.
Четох,че по-добрия вариант за секцио е вертиаклния,но от естетична гледна точка се прави хоризонтален.И звучи логично

# 10
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 785
В последната тема за секцио и вагинално раждане след секцио (VBAC) се коментираше, че след вертикален разрез за секцио по-рядко е възможно вагинално раждане поради различният начин, по който матката зараства и възможността от разкъсвания при последващо вагинално раждане след вертикално секцио (докато при нормален хоризонтален срез вагинално раждане след това не е невъзможно).

# 11
  • Мнения: 46 434
Сега се сещам  newsm78 външния разрез няма нищо общо с вътрешния! Може външния да е вертикален, а вътрешния хоризонтален и обратното, трябва изрично да каже този, който е правил секциото!
Иначе да и аз чакам прословутите 2 години  Mr. Green

# 12
  • Мнения: 7 186
Чувала съм, че е при много спешни случаи  Thinking Не знам дали е вярно.

Не е вярно. И при най- най- спешното секцио се прави стандартен хоризонтален разрез. Този достъп не отнема повече време, просто е въпрос на техника. Не знам защо в Ямбол все още работят с вертикален разрез. ooooh!

# 13
  • София
  • Мнения: 558
Назевисимо от вида на секциото забраната от 2 години е валидна и в двата случая....Само се чудя до кога ще има касапи, дет ще правят вертикално секцио? newsm78
                                                                                                      Има определени показания за този вид инцизия / разрез/!.... И когато човек няма понятие от нещо,  не бива да прави "компетентни" изказвания.  Naughty            А колкото до това как ще се ражда след секцио, именно компетентните лица  /акушер гинеколозите/  ще определят това. Зависи от много неща, но най-често се налага ново секцио.

# 14
  • Мнения: 1 613
Има определени показания за този вид инцизия / разрез/!....

Може ли да споделиш какви показания трябва да има за вертикален разрез. Аз си мислех, че вече не се практикува, но явно бъркам. Благодаря  Wink

Общи условия

Активация на акаунт