въпрос за плацентата

  • 10 990
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 423
мили маминки видях ,че има подобни теми но ви моля не се сърдете ,че пускам подобна защото не си отговорих на въпросите като изчетох досегашните Embarassed
казаха ми ,че имам ниска,предна плацента почти залепена до отсе(така пише незнам какво значи) и затова да лежа и да пия магнерич,че имало опасност от кървене.
първия ми въпрос е това плацента превиа ли е?
втория може ли с магнерича да се оправи положението(аз сега съм в 5 месец)или трябва да лежа до края newsm78
мерси предварително

# 1
  • Мнения: 7 640
вероятно е просто ниско разположена плацента, Магнерича ти е за профилактика на контракции, за да се намали до минимум риска от кървене, също и лежането.

# 2
  • Мнения: 2 047
   Плацента превиа  се казва точно така - щом не са ти обявили това, значи просто ти е ниска.

  И моята се води ниска, но не превиа. Засега всичко е наред, пазя се и така.

# 3
  • Мнения: 498
Плацента превия е ниско разположената плацента,буквално над цервикалния канал.Обикновено е съпроводена с кървене още от 3-4 триместър на бременността,за това всяка една контракция би усложнила положението.Представлява опасност и за самото раждане,тъй като може да запречи изхода на бебето...
При теб едва ли нещата са точно такива GrinningНе се тревожи...докторите щяха да ти кажат ,ако е толкова опасно...просто ти е ниско плацентата явно.Почивай си и си пий магнерича,той профилактира контракциите.Споко и успех. Peace

# 4
  • Мнения: 143
nadeto7   Това с "3-4 триместър " него разбирам ???
prasentze   щом не са ти казали ,че е плацента превия най - вероятно просто плацентата е ниско , но че чак за превия. Магнерича е превантивна мярка ,сигурно имаш чувствителна матка , а слаби контракции на този етап биха могли да доведат до отлепване на плацентата.
Сега е времето да си даваш повече почивка . Освен това не се притеснявай има още толкова време , някъде го дават до 32 г.с.  другаде по - рано , но имаш все оше голяма вероятност да ти се вдигне плацентата , така че остави черните мисли , и се радвай на бременността си  Hug

# 5
  • Мнения: 3 423
МЕРСИ НА ВСИЧКИ  bouquet  bouquet  bouquet

# 6
  • Мнения: 5 103
тва в коя седмица се разбира каде ти е плацентата на мене нищо не са ми казвали освем че се е оформила хммм???

# 7
  • Мнения: 5 103
тва в коя седмица се разбира каде ти е плацентата на мене нищо не са ми казвали освем че се е оформила хммм???

# 8
  • Мнения: 143
тва в коя седмица се разбира каде ти е плацентата на мене нищо не са ми казвали освем че се е оформила хммм???
мимка   ами по принцип, когато лекарят те гледа на ехографа гледа и къде е , какво е състоянието й.  Ако нищо не ти е казал за нея значи всичко е наред  Hug

# 9
  • Мнения: 5 103
много ти благодаря за отговора.
бебо се беше хванал ниско долу ама се качи и можеше даима пр. с плацентата ама май няма.дано всичко да е наред утре съм на доктор и ще поразпитам

# 10
  • Мнения: 639
Плацента превия е ниско разположената плацента,буквално над цервикалния канал.Обикновено е съпроводена с кървене още от 3-4 триместър на бременността,за това всяка една контракция би усложнила положението.Представлява опасност и за самото раждане,тъй като може да запречи изхода на бебето...
При теб едва ли нещата са точно такива GrinningНе се тревожи...докторите щяха да ти кажат ,ако е толкова опасно...просто ти е ниско плацентата явно.Почивай си и си пий магнерича,той профилактира контракциите.Споко и успех. Peace
Плацента превиа - значи ПРЕДЛЕЖАЩА плацента  -  покрива вътрешния отвор на цервикалния канал. Бременноста има три триместъра( т.е. девет месеца условно се разделя на три - три триместъра, един триместър = три месеца), 10 лунарни месеца, 40 гестационни седмици. Не винаги има кървене ! Представлява не опасност за самото раждане , а опасност за БЕБЕТО ! При започнало разширение изтичащата навън кръв е от плацентата - т.е. от бебето, при плацента превиа тоталис (покрива напълно вътрешния отвор на цервикалния канал) раждане на жив плод по естествените родови пътища е невъзможно ! При тези случай раждането става чрез цезарово сечение ! При плацента превиа парциалис (т.е. частично покрива вътрешния отвор на церв. канал) раждането може да стане по естествените пътища, защото спускащата се главичка тампонира церв. к. и притиска кървящото ръбче на плацентата
ниска,предна плацента почти залепена до отсе
Ти сама казваш, че е ниска - ниско прикрепена, а това другото е oicc - орифициум интернум каналис сервикалис, вътрешен отвор на цервикалния канал, това не е плацента превиа, има още малко време с нарастването на матката да се промени позицията на плацентата, но никакъв шанс да стане превиа - просто ще си остане по-ниско от обичайното прикрепяне на плацентата по предна маточна стена.  Не се тревожи - всичко ще бъде наред !  bouquet

# 11
  • Мнения: 3 423
Много ти благодаря  nani_  bouquet  bouquet  bouquet съвсем ме успокои Hug

# 12
  • Мнения: 934
prasentze не се тревожи ако наистина беше Плацента превиа щеше да ти каже доктора. И мойта е ниско, но доктора ме успоки не само един де ако си почиваш и не се натоварваш всичко минава гладко което е вярно. тя /плацентата/ ще се "качи" с нарастването на плода и маткатал Сeга прсот не шашкай и си почивай не забравяй да си пиеш магнерич-а.

# 13
  • Мнения: 639
Много ти благодаря nani_ bouquet bouquet bouquet съвсем ме успокои Hug
обичам спокойни и щастливи бъдещи мами ! Hug

# 14
  • Мнения: 143
nani_   а можеш ли да ми кажеш до коя г.с. да чакам да ми се вдигне?
Аз съм с плацента превия , но все още се надявам да се вдигне, пък и някъде четах че до 32 г.с. има надежда да е вдигне.  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт