какво да пия

  • 800
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 103
да ви се оплача разболявам се.
гърло ме боли , лошо ми е а сега като съм бремена ме е страх да пич каквото и да е моля помагайте:)

# 1
  • Мнения: 3 423
за гърло на мен гинеколожката ми даде трахизан ,но аз го лекувам по скоро с малка лъжичка мед през половин-един час.трахизана е локален антибиотик и според лекарката щом е локален нямало страшно ,но меда си е съвсем безвреден.
успех  bouquet  bouquet

# 2
  • Мнения: 28
Много чай с лимон, инхалация и краката на топло! И аз така се оправих.

# 3
  • Мнения: 815
мимка, в кой месец си? Аки си в първите 3- пий чай с лимон и мед, ако си по-напред- това за чая още си важи, но може да си позволиш и 1 фервекс (или чист парацетамол). Лекарката ми беше предписала и капки за нос, но някакви специални, а за гърлото смучех стрепсилс, но без евкалипт май беше, или без ментол- ох, не помня. Но в НИКАКЪВ случай не пий аспирин!!!!

# 4
  • У дома, при моето семейство
  • Мнения: 648
Можеш да смучеш Хомеожен /хомеопатични/ за гърлото. Както и Прополки /на базата на пчелни пордукти/. Чай но внимавай от какво, най добре лайка или шипка, мед и лимон.

# 5
  • Мнения: 5 103
в 14 седмица съм

# 6
  • Мнения: 498
Опитай първо с билки и мед,ако вдигнеш висока температура можеш да пиеш Парацетамол...но чист парацетамол,защото във Фервекса има допълнителна успиваща съставка и не е желателно.До колкото знам иначе ,хомеопатията наистина е най-безобидна...Хомеожен,Хомеовокс...има най-различни неща...и си почивай Laughingздрав сън,повечко течности ...чайчета...мед...всичко ще е ок. Peace

# 7
  • Мнения: 815

я, за по- сигурно си карай на чай с лимон и мед- рано  ти е за лекарства- Иначе не се притеснявай-аз по време на бременността болудувах 3 пъти, а да чукна на дърво бебко ми е жив и здрав. Но това за аспирина го запомни- на мен мъжа ми викаше- абе пийни си едно аспиринче, какво ще ти стане, а лекарката после ми обясни, че ацетизала предизвиква малоформации на плода-добре,че не посмях!!!

# 8
  • Мнения: 5 103
мерси много бях чувала че неможе да се пие ама не бях сигурна

# 9
  • Мнения: 1 866
Абсолютно безопасна е хомеопатията и естествено мед и чай. Хомеопатия: Oscilococcinum по 3 дози на ден за грипни състояния
Ако едновременно с болките в гърлото имаш и температура : Bella Donna 9 CH по 5 гранули на всеки час в началото с удължаване на интервалите при подобряване.
Allium Cepa 9 CH при силна и течна хрема която те люти все едно белиш лук

Това са най-известните хомеопатични които се взимат за тези симптоми. Казвала съм го и друг път, в най-лошия случай може просто да не ти помогнат. В хомеопатията трябва подробно да се опишат симптомите за да се даде точния препарат. Хубаво е по време на бременност да посещаваш хомеопат, а после и за детенце също. Жалко че хомеопатията е още малко позната в България. 

# 10
  • София
  • Мнения: 378
за гърлото можеш  да смучеш ПРоповит-поне с тома лекуваха мен +много чай с мед!Оздравявай бързо!

Общи условия

Активация на акаунт