Домашно

  • 2 294
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 452
До понеделник може и да не се появявам много, защото Изабела има около 12 стр. домашно. Първо, трябва да реши кои от картинките са думички, съдържащи кратко "а", после трябва да оцвети тези картинки в синьо, а останалите в зелено (общ брой 9 картинки); след това трябва да "разкодира" една друга картинка, като там оцвети А с червено, а в жълто; след това има подобна картинка с голямо и малко "т"; след това има подобно на първото занимание, но трябва да открие думите, започващи с "т" и съотв. да използва различни цветове за едните и другите;  след това трябва да реши няколко математически задачи (да оцвети толкова квадратчета, колкото са пръстите на на ръката на картинката - общо 5 броя (това е най-лесната задача). Накрая трябва да попълни албумчето "всичко за мен", като нарисува семейството си, дом. любимци (има опция да оцвети нарисувани картинки), любими храни, игри и накрая да каже "защо съм специална". Това им е първото домашно и аз съм шокирана от броя задачки и от сложността им. Това е. Оплаках се!

# 1
И това всичко за понеделник ли го искат  Shocked
Че те тук в първи клас още не ги карат такива работя да правят (визирам отрикаването на звуците в думичките) пък камо ли в предучилищната. Яка е при вас програмата (като едно време в Б-я  Wink Grinning). Ще се справи, ще видиш  Peace  Grinning

# 2
  • Мнения: 1 465
Ами то и да обича детето да оцветява - ще намрази оцветяването след толкова много задачки наведнъж - брейййй Thinking Лелеее тия хора акъл ли нямат? newsm78

# 3
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Разпределяш нещата по равно в оставащите дни и...няма да има проблем....Но и я остави тя сама първо да се пребори /ако в училище е като в тукашните-никой няма да й помога  много в часовете, а трябва сама да се справя...../

Успех!

# 4
  • Мнения: 6 390
Глава ме заболя само като го прочетох  ooooh! Crazy Whistling
Вишше ли учите направо  Shocked
Ужас
Успех и на двете при такива домашни  Crazy Peace

# 5
  • Мнения: 2 452
Разпределяш нещата по равно в оставащите дни и...няма да има проблем....Но и я остави тя сама първо да се пребори /ако в училище е като в тукашните-никой няма да й помога  много в часовете, а трябва сама да се справя...../

Успех!

Калинка,
Тя е на ЧЕТИРИ годинки, току-що навършени. Няма изобщо концепция за кратко "а" (то не че аз доскоро я имах). Как да я оставя? Тя не разбира ВЪОБЩЕ  за какво става въпрс! Проблемът е, че децата са в смесена група - JK +SK, като домашните им са съобразени с големите деца. Изабела знае азбуката; разбира някои връзки между звук и буква, но не всички и не във всяка ситуация! Освен това досега не са имали ИЗОБЩО домашно, а сега изведнъж 12 страници! Е, това не го разбирам!

# 6
Лаура, а защо не разговоряш с учителките. Изкажи си твоето мнение и виж те на къде кънтят. Наистина ми се вижда много като сравнявам това, което дават на Симона за домашно. Че те една тетрадка по математика (от 7 страници) я плюмчят цял месец (не, че Симона не реши да я попълни цялата за един ден  Laughing Crazy)

# 7
  • Мнения: 4 399
Брей какво домашно, какво чудо...  Shocked С някои от тия упражнения аз ще имам проблеми. Като тия с късото и дългото 'а'. Ама хич нямам ухо за такива... И като гледам Изабела колко е мъничка, направо жал ми става за тия деца. Къде им е безгрижното детство?  Rolling EyesИ какво ще загубят ако научат късото и дългото 'а' 2 години по-късно?  newsm78

# 8
  • Мнения: 1 215
Аз пък си мислех, че тук системата е такава, че до 4 клас оцветяват динозаври  Grinning
Аз бих оставила детето да реши каквото може само и с малко помощ от мен, но да знае, че домашното се прави самостоятелно. Каквото остане- остане...
А ти да поговориш с учителката дали 4- годишно дете трябва да се справя с кратко ''а''- просто да чуеш тяхното мнение. Сигурно имат опит и с по-малки дечица.
Ти със сигурност знаеш, че финландската система е една от най-добрите в света, може да направиш малка справка там как е, защото в България примерно книжки за първи път има в предучилищната занималня, а домашно чак в първи клас. Не да се съпоставят нещата напълно, защото е невъзможно, а и Изабела все пак учи тук, а просто за твое успокоение.

# 9
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Мамма миа  #Crazy
Лаури4ка,студена пот ме изби докато про4ета цялото ви задание. Не е ли малко прекалено  Thinking 12 страници са много неЩо за такова мъни4ко дете  или домаШното е за цялото семейство,така се връзват по 4 стр. на 4овек ( пък ако вклЮ4ите Ейнджъл,Суити и рибоците ви остават по 2 страни4ки на глава,което си е фасулска работа.  Wink
Майтапа на страна,но не е ли по_добре да поговориШ с у4ителското тяло и да повдигнеШ въпроса за съдържанието на домаШните ( а и обема ) . Щом класовете са смесени т.е има и по големи и по_малки тогава според мен и домаШните трябва да бъдат съобразени с възрастта. Ина4е как Ще стане,може би трябва ти да влизаШ в ролята на у4ител и да обесняваШ кое е кратко и дълго а,но 4естно казано ми се вижда абсурдно  Crossing Arms
Ако ли пък не: сканирай страниците и пускай тук да по4ваме да реШаваме дружно  Hug Wink

# 10
  • Мнения: 254
Хаха McDirock, голямо си сладурче:))

Я не и влизайте в положението на Лаура Naughty, като е записвала детето си в училище за министри, президенти и министър председатели да му е мислила.... Така лесно нито министър нито премиер се става, особено това кратко А без него не може..Едно е да кажеш да размахаш с ръце и да кажеш: АМАХА с кратки А, друго си е да кажеш ААААМААХАААА....Simple Smile) Дано Ви е пробляснало защо без това упражнение не може просто Изабели....дори и на тази крехка възраст. Просто говориме за по-голяма експресивност на речта, за повече убедителност... нали така. А пък и понеже първите 7 са важни, то да не е едно дето Изабели трябва да научи, така, че таман и е възрастта:))

Ето моята приятелка има дъщеря 11 годинки в Торонто учи детето, там от 2 месеца училище ако не и 3... нито едно домашно не е донесла в къщи:) Домашните ги пишела още в клас (надали говориме за 2 станици домашно камо ли за 12...).  Пак като знам, че малката основно отива в училище да види приятелите си и приятелките си и да обсъдят гаджетата и гримовете, може да Ви е ясно колко домашни им дават, щом в училище ги пише:)) Така, че Лаура е пак виновна... бутнала детето в министерско училище после ние да пишем домашните на детето, ААААМММАХААА:)))

А и Лаура си спести една подробност. Как сложила Изабела на дивана и й казала, сега ще правим с тебе домашното. Малката 4 годишна фея само се е почесвала по главата по крачето и въобще не и е било много ясно аджеба какво ме кара мама да правиме сега:))

А че Изабела ще е най-добрата в класа спор просто няма:)

Цветя за мама:))   bouquet

по 4 стр. на 4овек ( пък ако вклЮ4ите Ейнджъл,Суити и рибоците ви остават по 2 страни4ки на глава,което си е фасулска работа.  Wink

Ако ли пък не: сканирай страниците и пускай тук да по4ваме да реШаваме дружно  Hug Wink

Последна редакция: чт, 27 окт 2005, 19:12 от Jule

# 11
  • Мнения: 2 452
Най-големият абсурд бе тази сутрин, когато заговорихме за домашното. Оказа се, че тя не знае думата "homework" и я изговаря погрешно Rolling Eyes; после се коригира, за щастие. Довечера ще има "танци" за Халоуин и аз наистина ще попитам учителките доколко е редно да правят така, защото ми се струва абсурдно! Друга майка ми каза, че те не очаквали от нас да подготвим домашното до следващия понеделник, но тогава какъв е смисъла да го дават? Да ми пълнят къщата с хартии? Twisted Evil И какви навици ще създадат у децата още в предучилищна възраст? Ето ви домашното, но вие не сте длъжни да го пишете!? Добре поне, че учителката по френски не е започнала още с домашните. А училището е средно статистическо "public school" в малко градче в Онатрио. Не е за "министър-председатели". Wink
 

# 12
  • Мнения: 254
ХАХАХАХХАХАХА.....  Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy

Определено не ти е боринг живота:)) с такива случки постоянно... О. нееееееееееееееее, Лаура казах ти вземай и пиши ежедневните бисери в една тетрадка Naughty. Ако във вашето село нямате тетрадки сериозно ще ти купя и пратя една Simple Smile)) Blush

 Heart Eyes
Най-големият абсурд бе тази сутрин, когато заговорихме за домашното. Оказа се, че тя не знае думата "homework" и я изговаря погрешно Rolling Eyes; после се коригира, за щастие.

# 13
  • Мнения: 1 238
И аз се учудих на това домашно Shocked Shocked Shocked Shocked
Тука на 4 години още си ходят на градината и чак на 6 години започват предучилищна, но не учат кой знае какво. Всъщност в Дания школото става май сериозно чак в гимназията Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

# 14
  • usa
  • Мнения: 2 113
... домаШното е за цялото семейство,така се връзват по 4 стр. на 4овек ( пък ако вклЮ4ите Ейнджъл,Суити и рибоците ви остават по 2 страни4ки на глава,което си е фасулска работа.  Wink

тъкмо щях да предложа същото. аз поне така постъпих навремето, когато нас ни сполетя оцветяването. 12 страници домашно не ни се е падало, но албената ми като не обича да оцветява и половин страница едва успявах да я накарам да направи. та разпределях между нея, сестра и и мен поради липса на домашни любимци... когато и на мен и силвия ни писна, подхвърих на учителката, че всички в къщи се научихме вече да оцветяваме добре и дали не е склонна да смени домашните с нещо, което още не знаем чак толкова перфектно. разбрана жена излезе, почна да ни дава задачи за по-напреднали...
но за кратко и дълго а ми се струва рано  Thinking, онзи ден ми се върти, че силвия се мъчеше да измисля примери за дълго и, пък тя е на двойно по-голяма възраст от изабела. явно не само здравната, ами и образователната ви система е уникална. дали да не почнете да образовате и нашите президенти и прочие държавници Thinking?

Общи условия

Активация на акаунт