Смъкване на матката?

  • 1 635
  • 4
  •   1
Отговори
  • Стара Загора
  • Мнения: 514
 Момичета някои ако е наясно да ми обясни какво е това. Сложила съм си такава диагноза постоянно се тормозя и се чудя дали да тичам на лекар!!! Имам едно дете второто уви трябваше да го махна и ми предизвикваха раждане в 19г.с.. След това съм така - шийката на матката ми е по-ниско и влагалището е едно такова нагърчено ..(и по-късо) Ходила съм така 3 пъти на преглед по други поводи при двама лекари и никои нищо не продума. Мислех 4е като мине време ще се промени но нищо минаха 10 мес. и все така и сега се чудя да ходя ли и да кажа "Ми аз мисля че имам такава диагноза"??? Ако някои се е сблъсквал с това да сподели опит ...

# 1
  • Мнения: 2 531
Вмето да се чудиш да беше попитала направо лекарите!Спадане на влагалището се получава при преразтягане но перинеума при раждане , трябва да минат 6 м. за да се прави окончателна оценка! Подлежи на корекция Wink

# 2
  • София
  • Мнения: 558
Разбира се, че не можеш да си поставиш сама такава диагноза - просто иди на гинеколог и ако имаш някакви оплаквания ги сподели с него. Grinning Той ще ти каже има ли ти нещо и  ако има какво е то.

# 3
  • Мнения: 6 243
Как ще си слагаш сама диагнози? То да беше нещо друго, ама гинекологични! Замисляла ли си се, че жените - гинеколози никога не се преглеждат сами. Чувала съм само за една, дето сама си взела цитонамазка, и после колегите й бая се забавлявали за нейна сметка. Отивай на доктор и всичко си кажи там.

А пролапсът на матката сам по себе си не е нещо страшно - така са ми казвали. при първото ми раждане ми обясниха, че имало някакво смъкване, заради което трябваше да се въздържам от носене на тежки предмети (не че се въздържах, защото някой трябваше да ми носи количката с бебето), но при първия гинекологичен преглед след това ми казаха, че всичко е ОК.

Така че не стой да се чудиш, кой знае още какво ще ти дойде на ума, ами заминавай да те прегледат. Вероятността да имаш смъкване на матката не ми изглежда вероятна, защото ако имаше, все някой от докторите, при които си ходила, щеше да ти го каже.

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 514
 То явно ще се ходи на лекар иначе няма как да се отърва от съмненията.... Чувствам че съм много по-различна от последното раждане, ама пък никои не каза да ми има нещо .. Shocked Shocked
пък и лекари всякакви какви ли не неща се случват. Е това е мойто чудене. Благодаря за съветите Peace

Общи условия

Активация на акаунт