Фиброаденом на гърдата и бременност

  • 3 737
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 382
 Здравейте,
миналата седмица си открих топченце на гърдата и лекар ми потвърди,че най-вероятно е фиброаденомче.Преди 2 години имах на лявата и го махнах оперативно.
Интересува ме дали е възможно да изчезне от самосебе си ако кърмя,защото определено няма да го махам преди това..Изобщо някой да сподели нещо по темата ако може.Иначе не ме страх,само дано не е вредно по някакъв начин за бебето,но дълбоко се съмнявам в това.
Целувки.

# 1
  • Мнения: 5 299
А не си ли се консултирала с лекар за това? АЗ също имах фиброаденом и го оперираха, година след това пак бях получила някакво топче, но май-по-скоро беше като подут възел или нещо такова. Мазах се с някакъе крем и изчезна. Но мисля, че е най-добре да говориш с лекар по въпроса.

# 2
  • Мнения: 1 382
Консултирах се с гинеколога,който ми следи бременността,но той каза,че не е сега момента да мисля за това,чак след като родя и спра да кърмя.

# 3
  • Мнения: 3 423
cveteslava мен също са ме оперирали от фиброаденом преди 2 години.моя съвет е да се консултираш с добър мамолог-не с гинеколог, който ще ти каже какво е точно след като те прегледа на ехографх а не предположения.препоръчвам ти лекарите от онкологията в софия -разбира се след като се роди бебо,но ако пък имаш бездруго път към софия може и по рано да си направиш консултация.незнам дали пътуваш бременна -на мен не ми дават.на мен преди да отида в онкологията един полуидиот мамолог от вита обърка фиброаденома ми с киста и ми направи болезнена пункция #2gunfireа после в онкологията ми казаха ,че е недопустимо да се сбъркат киста и фиброаденом.за тия проблеми е важно да си при добър лекар.
а иначе мисля ,че хич не вредно за бебчо
стискам палци да е всичко ок  bouquetи да си мноооооооооооооого щастлива  bouquet

# 4
  • Мнения: 1 382
Прасенце,благодаря за успокоението,мен ми е повече за бебето.Иначе четох за твоя случай,много кофти с тези мамолози в Бг,на мен предната ми я правиха в чужбина и малко си ме шубе тук,но както казваш ще търся добър специалист.
Целувки и леко бременеене   bouquet

# 5
  • Мнения: 239
Гърдите се променят по време на бременност и трябва да изчакаш да родиш и да спреш да кърмиш и тогава пак на преглед.При мамолог/хирург в онкологията.Ако е фиброаденом се маха само оперативно.Дано да изчезне след кърменето! Praynig

# 6
  • Мнения: 1 250
При първото кърмене, вероятно от запушване ми се появи  бучка. Като забременях отново 6 години след това, отидох на контролен преглед, защото не знаех дали може да кърмя. Гледаха ме на ехограф и казаха, че няма проблем, а като спра да кърмя - да отида отново. Но съм несериозна, и ходих чак миналия месец, а детето вече е на 4 години, и се оказа, че бучката я няма... Hug
Другото, което може би трябва да ви кажа е, че през тези 6 години разлика на двете деца, постоянно имах повечко коластра... От както родих втория път, вероятно нещата се нормализираха и нямам вече коластра.

# 7
  • Мнения: 3 423
cveteslava радвам се ако съм те поуспокоила Hug
а лекарите в онкологията са наистина добри но дано не се налага да ги навестиш и бучицата сама си изчезне  bouquet  bouquet
кажи ми моля те, сега белегчето от предната ти операция нараства ли с увеличението на гърдите през бременноста.моето е хоризонтално и толкова е нараснало ,че съм като клан-клан-недоклан Embarassed
ако има и други мами с подобен опит-моля споделете Hug

# 8
  • Мнения: 1 382
прасенце,белега ми наистина малко се е поразпънал,но се пада в най-долната част на гърдата,точно където е сгъвката.При мен не е толкова голям,но и гърдите ми кажи-речи не са мръднали,дори е сега,малко преди 9 месец - пак същите си стоят,само малко са се попровесили,та го скриват белега  Embarassed

# 9
  • Мнения: 2 755
Консултирай се с мамолог и нека те погледне с ехографа. Това няма да навреди на бебчо. Леко раждане  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт