как приготвяте ябълковия сок за бебета?

  • 29 019
  • 22
  •   1
Отговори
Здравейте мами,

как приготвяте ябълковия сок за бебчетата си -  ние сме на 2 месеца
и смесвате ли с моркови?

Благодаря ви Wink

# 1
  • Мнения: 1 427
В началото стържех ябълката на ренде и прецеждах с марля,но после пробвах на робота и се получава повече сок.Но ако даваш за първи път не ти трябва много и ще е по удобно да стържеш ,според мен де Simple Smile

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Нарязвам на парчета и бам в сокоизтисквачката. Сигурно знаеш, но да си кажа, че сокът от ябълка е годен за консумация до 30 мин. след изцеждане.
Само първите 2-3 дни давах чиста ябълка, после смесвах с каквото ми хрумне (между другото, ябълка с пъпеш беше адски сполучлива комбинация).

# 3
благодаря ви!

белите ли ябълките преди да ги сложите в робота?

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Не ги беля.

# 5
  • Мнения: 5 299
Нарязвам на парчета и бам в сокоизтисквачката. Сигурно знаеш, но да си кажа, че сокът от ябълка е годен за консумация до 30 мин. след изцеждане.
Само първите 2-3 дни давах чиста ябълка, после смесвах с каквото ми хрумне (между другото, ябълка с пъпеш беше адски сполучлива комбинация).

И аз го правя така, но не знаех, 4е е годен само 30 мин. ЗащоJuana?

# 6
  • Мнения: 46 429
Аз давам само настъргани плодове, защото повечето полезни неща не присъстват в соковете, не виждам смисъл да я тъпча с водица.
Настъргвах ябълката, в началото махах кората и давах с лъжичка.
Дадох го след като стана на 4 месеца, защото е висок процента на алергизираните деца, захранени преди това, както и защото педито ми го проепоръча, така си гледа нейното внуче /както и децата във всички страни, с изключение на България/  Wink

    bouquet

# 7
  • Мнения: 3 537
Настъргвах половин ябълка на рендето и прецеждам с марличка.Когато стана по-големичък и пиеше повече направо на робота изстисквах.Започнах със сокче от ябълка 30 мл,постепенно го мешах със сока от моркова,моркова изстисквах както ябълката.Само морков рядко давах,защото и без това си беше запечен Wink

# 8
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Обелена и настъргана ябълка през марля.
Изцедения сок се консумира до 20-30 минути след изцеждането, защото след това почват да се губат витамините, а при ябълката и крушата сокът почва да се окислява и потъмнява. Това поне знам аз.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 298
Измивам и обливам ябълката с вряла вода (и не само нея - всички плодове, така съм чела на много места), после беля, стържа на ренде и прецеждам през марля. Ние дори в началото пиехме със сок от моркови, защото от първото даване на ябълков сок коликите се възвърнаха. Даваме чиста ябълка или смесвена с морков или с други плодове според сезона - с грозде, с круша, с праскова, ще опитаме след време и с киви, портокал ....

# 10
  • Мнения: 3 663
Никол - бебе на два месеца е твърде малко за настъргана ябълка  Confused

иначе по въпроса - беля ябълките, режа ги и в робота
настъргани и с марля също става, ако се прави по-малко количество
смесвала съм с какво ли не Simple Smile
наистина е хубаво да се даде до 30мин сока

# 11
  • Мнения: 46 429
Никол - бебе на два месеца е твърде малко за настъргана ябълка  Confused......

Ами то е малко за каквото и да е, но пие, има ли избор  Laughing

# 12
  • Мнения: 3 663
Ами то е малко за каквото и да е, но пие, има ли избор  Laughing
предлагам да се придържаме към темата...

# 13
  • Мнения: 6 315
Обелена и настъргана ябълка през марля.
Изцедения сок се консумира до 20-30 минути след изцеждането, защото след това почват да се губат витамините, а при ябълката и крушата сокът почва да се окислява и потъмнява. Това поне знам аз.

Същото! Simple Smile

Само където аз престанах да давам сокове след като захраних с пюре и възобнових даването на сок преди 2 седмици...

# 14
  • Варна
  • Мнения: 4 969
В началото стържех ябълката на ренде и прецеждах с марля,но после пробвах на робота и се получава повече сок.Но ако даваш за първи път не ти трябва много и ще е по удобно да стържеш ,според мен де Simple Smile

И аз така го давах в началото,но сок му правех много кратко време след това започнах да му давам направо настъргана ябълка Peace

Общи условия

Активация на акаунт