Широкоспектърен антибиотик в Румъния

  • 1 123
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 271
Здравейте!

Съпругът ми е в Букурещ в момента и кара същият гаден грип, който и ние тук. Но му се смъква надолу, а няма антибиотик под ръка. Яд ме е, че не взе да си има  Sad Тук сме пили Duracef за точно такива усложнения, но там не го е намерил и не са му предложили никакъв аналог. Взели да се обясняват на румънски...
Мисля, че имаше мами от Румъния или ако някой друг може да даде идея, ще съм много благодарна!

Благодаря ви предварително!

# 1
  • Мнения: 2 452
Миленка,
Не би трябвало да има разлика в антибиотиците. Не е възможно в Румъния да няма цефалексинови антибиотици или широкоспектърни пеницилини. Той ходил ли е на лекар или и там е възможно закупуване на антибиотик без рецепта?

# 2
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Нека отиде там на лекар. Не е zа препоръчване да се вzима антибиотик на собствена глава. Освен, ако той самият не е лекар. Thinking
Дано се оправи бърzо.

# 3
  • Мнения: 3 271
Не е ходил на лекар, много бързо се е влошил, за ден. А и има адски много работа, все до късно вечер, предполагам, че това е повлияло в голяма степен. Не знам колко бързо може да се организира да отиде на доктор, а знам, че този антибиотик му влияе бързо и добре в точно такива случаи. Знам, че не бива човек сам да си го изписва, но в такива ситуации вероятно е по-доброто. Веднага проверих съставката на антибиотика, но не са се разбрали изобщо в аптеката. Това се чудех и аз дали не са се опитвали да му кажат, че не се дава без рецепта Sad
Беше си взел Колдрекс, казах му да го пие 3 пъти на 4 часа и ако утре все така усеща проблем в гърдите да търси съдействие от колегите, за да отиде на доктор.

Благодаря ви за включването. Дано мине бързо, че тук и децата са ми болни, там той и вече не знам на кой свят съм. Извинявайте, но нямах идея кой да питам.

Общи условия

Активация на акаунт