Някой от вас има(л) ли е "мъртва" кост?

  • 6 849
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 212
Здравейте, искам да питам, дали някой от вас или ваши близки има или е имал (и е отстранил оперативно) "мъртва" кост, така се нарича, но иначе за медицински термин не мога да се сетя в момента. Аз имам на единия крак, над коляното отстрани такова образувание, не много голямо, не много малко, горе долу с размер на орех, което незнам точно дали ми е по рождение, защото го забелязахме някъде като бях на 15 години, че е така по издуто и първо мислехме, че съм се ударила, но като не спадаше и усетихме, че е твърдо, правихме снимки, на лекар и така разбрахме какво е. Тогава ме преболяваше при изкчване на стълби и свиване на крака точно на това място и лекарите бяха на различни менния - едни казваха, че трябва да се оприра, други - не, но накрая един лекар, който се отнесе много добре и внимателно ми каза, че операцията не е трудна и все пак мястото е специфично, заради нервите които минават оттам и като всяка операция си е рискована, затова препоръчва да се оприра само ако ме боли непрекъснато и ми създава проблем, само заради естетическата страна на нещата той не препоръча операция. Така някак си това ме успокои и ми мина, и досега вече години наред, слава Богу, не ми се обаждало, само като се преуморя или понякога при захлаждане така есента...
Тези дни пак нещо ме наболява, може би пак от времето, а и защото ще ходя да го снимам пак да видим как е, реших да питам тук дали някой има такъв опит и какво е предприел.
Благодаря за вниманието и съжалявам, че стана дълго  Peace

Последна редакция: пт, 28 окт 2005, 00:48 от ester

# 1
  • Мнения: 3 777
Аз имах на дланта, между костите ми се появи нещо като рогче.
Консултирахме се с хирург и той каза че може да го отстрани но не гарантира, че няма да излезе наново.
Отказах се от операция.

Масажирах мястото всеки ден когато се сетищах и коста просто си изчезна както беше дошла. Повече не е излизала.

Дано и при теб стане така.

# 2
  • Мнения: 417
На 12 години ми оперираха двете пети и махнаха костно образувание. Помня,че не можех да обуя твърди обувки и през есента и зимата много ме болеше. Родителите ми  се консултираха с няколко лекари. Операцията беше с месна упойка. След това седем дни на легло в болницата. Досега /сега съм на 35/ не ни е създавало отново проблеми  като болка или да се появи пак.

# 3
Да, изчезна ми на ръката-със зеле. Всяка вечер налагах костта със зелев лист леко пресован с чукчето за пържоли и малко сол. Изчезна след 20 процедурил Бях много изпълнителна,че ме беше страх от операция.

# 4
  • Мнения: 112
Аз имам "мъртва" кост на коляното, но е малка и нито ме боли, нито ми пречи. Не съм мислила за отстраняването и. От време на време успявам да я наместя някакси. Баща ми има също, с тази разлика, че неговата е доста по- голяма от моята, но доктора му е казал, че няма нужда да я премахват(щом не го боли и не му пречи).

# 5
  • Мнения: 215
Да, имах "мъртва кост", на китката отгоре. Появи ми се още когато бях ученичка, покривахме някакви нормативи и трябваше да тласкаме гюлле Laughing......Та,  направих си операция преди 14 години, защото ме болеше и не можех да си движа нормално ръката. Сега отново имам, на същото място, но с по- малки размери. Само че, сега не ме боли и не мисля да повтарям операцията.
Ако не ти пречи костта, дръж си я там, няма гаранция, ще се появи ли отново, или не!

# 6
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 737
Аз имах "мъртва" кост на средния пръст на крака. Щяха да ме оперират, но след време ми изчезна.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 6 863
Моя мъж имаше такова нещо точно там където е и при теб. Аз не помня да съм го виждала, щото тогава бях влюбена и го гледах предимно в очите ама като влезе в казармата го оперира. И не щото го болеше а за да му дадат отпуск Laughing.
Никакви проблеми няма от тогава а и веднага след операцията.

Общи условия

Активация на акаунт