Проблем с котки!

  • 19 838
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 039
Ох, не знам как да започна.
Имам ужасен проблем с уличните котки, които всеки ден влизат в хола ни, изпикават се и изчезват. Вонята е ужасна, не знам какво да правя. Embarassed
Живеем на приземния етаж, направо на терена. По цял ден оставам отворени вратите към двора, няма как да има мрежи на тези врати.
Какво да правя?

Имам невероятно чувствителен нос, и всякакви лоши миризми ме карат да ми се повдига.
На двора мирише на окосена трева, въздухът е свеж, вляза ли вътре - ужас на ужасите. Shocked Shocked Shocked

Знам, че има някакви машинки, ултразвукови ли, не знам точно какви, които гонят животните? Някаква идея дали действат и откъде да си купя?

п.п.
моля, почитателите на котки да ме извинят, да не се почувстват засегнати от темата Blush


# 1
  • Мнения: 18 542
Мрежи на рамка? От онези, които се отварят.

# 2
  • Мнения: 6 039
не, не става. Вратите са широки по 100 и 120 см и ще провиснат. Не става с мрежа.

# 3
  • Мнения: 18 542
Ем, начи забрави за оставени отворени врати... друг сигурен метод май няма... това с отблъскващите спрейове ми е съмнително като ефект. Дано някой да се включи с предложение.

# 4
  • Мнения: 5 393
След като вратите са по-широки, може да се подсилят комарните мрежи с по още една панта, за да не провисват. Те така или иначе не са толкова тежки(комарните врати)

# 5
  • Мнения: 3 485
Маленна ,може би нещо такова ще ти свърши работа:
http://www.odordestroyer.com/Merchant2/merchant.mvc?Screen=PROD& … p;Product_Count=4

# 6
  • Мнения: 6 039
Да, такова или подобно нещо ми трябва. Дали се продава в бг или да търся в ибей, например?

# 7
  • Мнения: 296
Може ли да се възползвам от темата и да питам за нещо подобно и за двора?? Хайде, на райграса - иди-дойди..., но съм си засадила  градинка с подправки - магданоз, джоджен, кервиз и т.н.. Вчера мъжът ми събра една торбичка с котешки изпражнения от там и след това си приготви въздушната пушка. Не обичам котки, но съм пацифист по природа...Та, дайте идеи...
P.S. Дано авторката  няма нищо против, то и за нея би могло до е полезно - ако не припарват в двора, няма как да влязат в хола. При тоя пък ужас - да ми пикаят в хола, сама бих взела пушката...

# 8
  • Мнения: 6 039
разбира се, че нямам против

# 9
  • Мнения: 6 230
Редактирам се, понеже се оказа, че това, което написах, не е вярно. Blush

Последна редакция: вт, 06 юли 2010, 01:37 от Barbabeau

# 10
  • Мнения: 3 485
Маленна за Бг. не знам,но в e-bay има различни видове ,има и за двор каквото търси Гретел.
http://shop.ebay.com/?_from=R40&_trksid=p3907.m570.l1311& … ee-All-Categories

Последна редакция: вт, 06 юли 2010, 05:19 от trendafilka

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 2 197
Malenna, вземете си куче, макар че моето се сприятели  с котките на комшийката и чат пат ми опикават градината Mr. Green
Моя приятелка си купи скоро ултразвуков уред, но издава един неприятен писък, утре съм на парти у тях и ще я разпитам дали е доволна Peace
Взе нещо подобно на това: http://www.proton-ms.com/index.php?option=com_content&view=a … =55&Itemid=61

# 12
  • Мнения: 4 345
В http://www.amazon.co.uk/ref=gno_logo ,който е с доставка до България  в раздела за градина съм виждала доста и разнообразни ''отблъскващи''.Като започнат от спрейове и прахчета ,през ел .ултразвукови та до същите зареждани от слънцето.Това е по-евтиния вариант,по-скъпо е да си вземеш котарак-мъжки
Като горда стопанка на огромен мъжки кастриран котарак мога да потвърдя че не допуска друго животно да мине по двора камо ли да се покатери на тераса.Пази си територията нищо че е кастриран.В самото начало го отучих да маркира и къщи.Взех отпуск и го дебнех като маркира избърсвах с него.Котките мразят да са омазани и схвана за няколко дни,че у дома не се пишка.Този вариант е неприложим ако не обичаш котки.Те усещат и са много благодарни или отмъстителни ако не си добър стопанин.Накрая става част от семейството.
Има и допилнителни екстри.В района в който живея има много змии,но котката ги убива и съм спокойна за детето.Имаме и немска овчарка,но котарака е по-ефективната охрана.Освен това кучето мирише и цапа повече.

# 13
  • Мнения: 348
След като вратите са по-широки, може да се подсилят комарните мрежи с по още една панта, за да не провисват. Те така или иначе не са толкова тежки(комарните врати)
Или комарната мрежа да се направи като двукрила врата.

# 14
  • Мнения: 6 039
На двора имаме 2 кучета - женски лабрадор и мъжки аляски маламут. Но те са в задната част на къщата. На втория етаж имаме кокер. Котките от съседните дворове са много и адски нахални. От какъв зор ми влизат в хола да маркират. От време на време намирам изпражнения по тревата, на която играят децата и дори нашите кучета не пускаме.

Сега като прочетох инфото за ултразвуковия апарат, се притесних, че ще пречи на кучетата?!

# 15
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
кучетата са по-чувствителни от котките към ултразвук. определено ще ги дразните.

# 16
  • Мнения: 230
Въобще не се притеснявай, че ще засегнеш котколюбците - аз съм такава и по никакъв начин не бих понесла котки да ми пишкат в хола. Аз на моя затворена тоалетна му купих, че не искам да ходи направо в банята...

По същество не мисля че спрейовете и разните там машинки ще ти помогнат. Аз купувах такива, за да го откажа да се катери по цветята, но ефект нулев. Единствения ти шанс са здрави комарници или климатик, за да можеш да държиш вратите затворени Hug


Какво ли толкова ги привлича в хола ти? Rolling Eyes

# 17
  • Мнения: 5 393

На двора имаме 2 кучета - женски лабрадор и мъжки аляски маламут. Но те са в задната част на къщата.


Другият вариант е да ги преместите в предната част на двора, ако е възможно. Ще гонят котките.

# 18
  • Мнения: 6 293
Malenna, как се осмеляваш да оставяш вратите отворени, знам поне 3 случая на влязла змия в къщата  Sick И то в къще с добре поддържани дворове, не някои буренясали.

# 19
  • Мнения: 6 039
Malenna, как се осмеляваш да оставяш вратите отворени, знам поне 3 случая на влязла змия в къщата  Sick И то в къще с добре поддържани дворове, не някои буренясали.

хайде сега, вкарай ме в нов филм  ooooh! ooooh! ooooh! ooooh!
В задния двор със сигурност има змии, виждала съм там растителността е буйна, гъста, има много кактуси. Но отпред змия не съм виждала никога, от време на време в басейна някоя жаба в края на сезона.
Засега май комарниците са единствения вариант. Thinking

Не знам какво ги привлича, маркират точно до единия диван, добре, че е повдигнат на крак

# 20
  • Мнения: 6 230
Малена, аз по-напред ти бях писала да напръскаш с белина, понеже уж тази миризма дразни котките, а то се оказа точно обратното - ходят да си вършат работата точно, където им мирише на белина, понеже им напомня собствената миризма. Crazy Laughing Сега се замислих дали не можеш да обърнеш това в твоя полза като напръскаш с белина в някой ъгъл на предния двор с надеждата, че котките ще предпочетат да ходят там, отколкото вътре в хола ти.
Иначе тук в Италия е царството на котките и хората отдавна мислят методи за справянето с пикливите набези, но за съжаление котките са по-упорити от повечето измислени методи. Confused Има разни продукти по ветеринарните магазини, може и в БГ да ги има. Друг странен, но популярен метод са бутилките  … 72;ти. Уж плашели котките и те не се доближавали. Не знам дали има нещо вярно и дали работи, oбаче е факт, че хората масово слагат бутилки.

# 21
  • Мнения: 1 149
Нахвърляй няколко валерианови хапчета в съседния двор Mr. Green

# 22
  • Мнения: 6 039
бутилките с вода до входните врати[/url][/b]. Уж плашели котките и те не се доближавали. Не знам дали има нещо вярно и дали работи, oбаче е факт, че хората масово слагат бутилки.

а в Сирия съм виждала такива торбички с вода, които гонят мухите:

# 23
  • Мнения: 5 393
Мухите се плашат от торбичките с вода? newsm78  Стана ми интересно.

Иначе по темата- слагай комарниците, хем ще пазят от комари, хем ще спрат котките. Успех!

# 24
  • Мнения: 780
Извинявам се, че нахлувам в темата, дано Малена няма нищо против.Имам подобен проблем.Терасата, на която спростирам се ползва за тоалетна от котките.Омръзна ми да чистя и мия с Доместос преди всяко спростиране.
С бутилки вода не знам дали ще стане.На същата тераса имах бутилка с вода за цветята, но явно не ги стресна.
Ако има някакъв прах или...не знам, нещо, което ги отблъсква...

# 25
  • Мнения: 296
Така - положението става нетърпимо. Прежалих си градинката, осеяна с котешки екскременти, прежалих и това, че не мога да оставя нещо навън - ходят по измитите ми съдове, пръскат буклука във външните кофи, прежалих си и новия дувар - целият е осеян с кални котешки лапи. Снощи на барбекюто на майка ми изядоха и канарчето, което беше закачено на три метра височина. Един единствен път забравихме да го приберем през нощта и му видяха сметката. А в радиус от 3 метра от него няма мебел, или стена по която да се покатерят. Баща ми обяви Джихад на котките. Аз, обаче, искам да попитам - някой поръчвал ли е от тези препарати за пръскане от ebay. И дали ще  има ефект, ако напръскам дуварите и тревата пред цялата ограда, за да не навлизат в двора? А дали са безвредни за райграса? Помагайте, моля, никой ли не се е преборил с тази напаст? Капани не искам да слагам, твърде неприятно ми се струва, но няма да мога да спра мъжа ми и баща ми да разрешат проблема с въздушната пушка.

# 26
  • Мнения: 6 039
лелелееееееее, в страшен филм сте!!!

# 27
  • Мнения: 4 289
 нафталин на топчета хвърлят по дворовете newsm78 за змии ли беше или за котки Rolling Eyes
ще питам и ще се върна да кажа.
п.п по ъглите,дуварите, не в къщи ако има деца го поливат с вода да се размекне, кучетата не го пипат.

# 28
  • Мнения: 452
уф и в нашия двор яко пикат и е ужасно през жегите
някъде бях чела ,че бягатот портокалови кори ,
миналата есен ми повръщаха по терасата всяка сутрин
и май бях слагала ,но не помогна много
имам една шантава съседка дето ги е развъдила до 35 парчета

# 29
  • Мнения: 296
Зная за портокаловите кори, но трябва да се абонирам за някое фешън кафе, или бар, където нонстоп се смучат фрешове - обиколката на дувара ни е поне 100 метра. Пък и малко се съмнявам за ефекта. Нафталина може да го пробвам, имам 3-год. дете, но мисля, че няма да е проблем да нахвърлям по протежение на оградата. Ще чакам все пак някой да се включи за препаратите с пулверизатор.

# 30
  • Мнения: 4 345
Сигурно не им е до смях на тези дето се оплакват,но някои от съветите са доста комични.От години имам котка и единственото от което се притеснява е работещата сушилня.Бутилки с вода и там други ''плашила'' не действат .Котките са доста умни животни.Също където има котки няма змии-гарантирам.Така че не се безпокойте от това поне.

# 31
  • Мнения: 6 230
Също където има котки няма змии-гарантирам.
Женските котки хващат и мъкнат змии и още как! По-често живи, отколкото вече убити. Говоря от опит. Sick Sick

# 32
  • Мнения: 33
Хмм, много неприятно, няма по ужасна миризма от котешко маркирано. Единственото, което ми идва наум е кастрация- ако ги изловите и ги заведете... а като се замисля, това ще има ефект, ако са едни и същи котките  Tired .

В нашия двор миризмата изчезна след една акция със съседите - 3 мъжки разбойника се кастрираха, ама те си бяха постоянно присъстие.  Сега 4 месеца е спокойствие, да видим до кога  Thinking

# 33
  • Мнения: 41
Много е гадно !    Peace Вкъщи имаме две котки - при майка ми ибаща ми, защото жената на брат ми ги довлече от някъде! Мирише, мирише.... Аз си живея при мъжът ми, но когато ходя в седмицата веднъж, е голяма смрат ! Чешат се и миришат, търкалят се под леглата и вдигат прах ! Гнус ме е !  Tired

# 34
  • Мнения: 4 345
Kастрираните котки също маркират.Ще го потвърдят във всяка ветеринарна служба. Peace

Последна редакция: пн, 02 авг 2010, 09:22 от mamamari

# 35
  • Мнения: 33
Ами не, нагона им изчезва или не мирише... поне тука котките си стоят, миризмата я няма. Вуйна ми реши проблема по същия начин и в жилището не се разбира, че има котка.

Аз съм повече запозната с кучетата отколкото с котките, но това са ми надблюденията  Peace

# 36
  • Мнения: 296
Подновявам темата. Цялата ми цветна градинка е в котешки изпражнения. За щастие още на са "наторили"  тази с подправките и зеленчуците. Та - има ли някой свежи идеи за отърваване от уличните, дворните и прочие недомашни котки?

# 37
  • Мнения: 2 779
Ние се опитвахме да ги гоним от пясъчника на детската площадка, където си "творяха" на воля, като поливахме с бутилки оцет.
Само незнам колко е приложимо за градинките ти, но поне около оградата може да опиташ. Една бутилка е около 1лв. - не пречи да се пробва поне.
Но за съжаление - беше кратковременно - като изчезне миризмата, пак се връщат.
Не ми идва др идея - тази ми я каза ветеринар.

# 38
  • Мнения: 18
Мисля си, че единствено куче ще реши проблема, но много ме съмнява. Но не куче като моето, на което не му пука от котките, а такова, като на съседа. То разкъсваше котките само с поглед и те не смееха да припарят до двора, а го заобикаляха на 10 м. разстояние. Но, разбира се, кучето трябва да е отвързано и да припка по двора, иначе няма смисъл.

# 39
  • Мнения: 296
Само незнам колко е приложимо за градинките ти, но поне около оградата може да опиташ. Една бутилка е около 1лв. - не пречи да се пробва поне.
Ще ми трябват няколко каси и ще миришем на консервна фабрика, или на таен цех за оцетен анхидрид. Може да пробвам, но временен резултат не ми върши работа.
....Но, разбира се, кучето трябва да е отвързано и да припка по двора, иначе няма смисъл.
...което пак ми застрашава градината. Имаме 2 кучета, но не ги гледаме у дома. Ще взема да се прежаля, май, и да докарам едното в къщата. Но ми е краен вариант.
Аз се чудя дали не съществува някой препарат, с който да пръскам самия дувар, например, веднъж- два пъти в месеца. Рових, рових, но не открих нещо такова.

# 40
  • Мнения: 18
"...което пак ми застрашава градината". - За тази цел хората са измислили метлата, и кучето ми редовно я усеща на гърба си. Аз също съм си прежалила градината и наблягам на бодливите храсти. Но не съм чула за такъв препарат за пръскане, иначе да съм оляла целия двор и къщата.
А колкото до уреда с гадния звук, имаме такъв против плъхове и звука му е наистина ужасен.
Прилича точно/звука/ на ултразвуковия уред за чистене на зъбен камък.


# 41
  • Мнения: 33
Принципно котките имат 3 причини да обитават едно място (двор)

1. Хранят ги там - което във твоя смичай не е предполагам
2. Сигурно и комфортно им е там - ходят странстват - но там могат са си свършат работата на спокойствие
3. Не са кастрирани и се борят за територия - там няма тартор и всеки отива да маркира и да остави нещо от себе си (така да се каже) за да заяви присъствие.

трябва да ликвидирате и трите причини за постоянен и краен резултат.

1. - отмятам я
2. Имате 2 варианта да им нарушите комфорта
    - пръскачка - да им вали дъжд на главата докато вършат работа не им е приятно и да са вечно мокри
    - куче - това е стресор номер 1 за тях. Не може да го вържете обаче - по хуманни причини, а и защото точно за 2 дена ще разберат до къде му е обсега и ще е чисто само около него. Варианта е да го научите да се стъпва в градината - за това се изисква малко време и повече внимание и търпение към животното. Нашия например не припарва до грабината на вилата или на свекурвата. Дори и да гони котка забива лапи на прага.

3. Кастрация - излавяш каквото хванеш и го водиш в някой център за безплатни кастрации. Или пишеш на някоя организация за съдействие с транспорт и кастрация.

С пръскало или прочие няма да стане, най много да си умориш градината или да убиеш някоя със силен химикал... и после пак ще си в началото. Това дса свободни (бездомни) животни и (за съжаление) твоята градина е и тяхна територия.

# 42
  • Мнения: 0
как те разбирам, имаме същата ситуация ooooh! обожавам котките, обаче уличните с тяхното маркиране  #2gunfire мъжа ми купи от вет. аптеката нещо за опръскване за не идват повече, обаче не помага Sad маркират мрежата на прозорец в банята #Crazy

# 43
  • Мнения: 4 668
Аз нямам проблеми с маркиране / засега /  Confused , но виждам как ми цапат дувара с лапите си ...
Имаме куче и през деня не припарват котки , но вечер кучето ми спи вътре и може и да започнат да се промъкват ...
С две думи - записвам се да следя за ефективни методи .

# 44
  • Мнения: 4 300
Toчно гледам някаква брошура на строителен магазин, има комарници- врати, които са хоризонтално роло. Не знам дали се разбира- като тези за прозорци, които се дърпат надолу-нагоре, но се дърпат хоризонтално. Пише 140 на 225, ако искате мога да снимам и покажа.
Брошурата е австрийска, но предполагам могат да се изработят от всяка фирма за дограма.
Аз бих избрала това решение, така или иначе ще убия с един куршум няколко заека, много мразя да ми летят комари, пеперуди и всякакви твари из къщи.

# 45
  • Мнения: X
Здравейте, и ние имаме същия проблем. Докато разбера, че котките не идвали от добри чувства, а защото това е официалната тоалетна в квартала  ooooh!...
Те си зариват след тях и ако не знаеш не си личи. По принцип  те си ходят там където им мирише на тоалетна. Опитах се да премахна миризмата като изчистих всичко, а после и плиснах на съответните места по една кофа с някакъв миризлив препарат за миене. Това засега действа, може би трябва да повторя скоро. Иначе купихме един препарат специално против котки, на естествена основа, екстракт от чесън, голяма смрад. И за него пише, че трябва да се пръска на няколко пъти след като се премахнат всякакви котешки следи. Поне става и за пръскане около сандъчетата с подправки, надявам се.

# 46
  • Мнения: 4
Ох, не знам как да започна.
Имам ужасен проблем с уличните котки, които всеки ден влизат в хола ни, изпикават се и изчезват. Вонята е ужасна, не знам какво да правя. Embarassed
Живеем на приземния етаж, направо на терена. По цял ден оставам отворени вратите към двора, няма как да има мрежи на тези врати.
Какво да правя?

Имам невероятно чувствителен нос, и всякакви лоши миризми ме карат да ми се повдига.
На двора мирише на окосена трева, въздухът е свеж, вляза ли вътре - ужас на ужасите. Shocked Shocked Shocked

Знам, че има някакви машинки, ултразвукови ли, не знам точно какви, които гонят животните? Някаква идея дали действат и откъде да си купя?

п.п.
моля, почитателите на котки да ме извинят, да не се почувстват засегнати от темата Blush



# 47
  • Мнения: 4
Хора помагайте,имам една близка която живее с две котки и ужасно много пречи на живущите в сащата къща която вече има неприятен мирис по коридорите.Към кого да се обърна за помощ за да премахнем животните от етажната собственост на една млада неподържена девойка?

# 48
  • Мнения: 4 345
 newsm78Oбщо събрание и споделете проблемите дано се разберете!
Правописа ви е ужасен ,а не съм от педантите във форума!

Общи условия

Активация на акаунт