Моля за съвет шоколадова киста

  • 9 882
  • 9
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 84
на братовчетка ми откриха шоколадова киста,предстои и операция.Много е притеснена,страхува се че няма да може да има деца.Знае ли някои нещо по въпроса?

# 1
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Писах ти на лични

# 2
Знам начини да се премахне шоколадова киста неоперативно,ако това те интересува - пиши ми на ЛС.А що се отнася до стерилитета-шоколадовата киста пречи на нормалното  и ин винтро  забременяване

# 3
Не се притеснявайте толкова , аз имам операция преди 2 години -киста и зловещата диагноза ендометриоза........без лечение и каквото и да е в момента се радвам на бебче

# 4
Така,значи аз също съм минала по пътя " операция-ендометриоза-бебе" Heart Eyes Но операцията беше наложителна,защодо кистата се спука,а след време се появи нова. CryТогава вече прибягнах до други лечения/не става въпрос за алтернативна медицина/ и резултатът при мен у налице.Може би при твоята братовчедка наистина се налага операция и вече е разучила методите на лечение,така че съжелявам ако ви се мчеся излишно.Успех и кураж  Peace

# 5
  • Мнения: 1 214
Моя приятелка беше с ендометриоза.Премахнаха я  чрез лапароскопия в Шейново,а  по-малко от година след това забременя нормално.Пожелания за всичко най на приятелката ти  Simple Smile

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 846
Аз имах такава киста. За съжаление ми я откриха доста късно- беше станала с размерите на мъжки юмрук. Оперираха ме и ми отстраниха яйчника заедно с неял Но сега съм бременнар така че няма страшно!

# 7
  • Мнения: 945
Мен ме оперираха януари таzи година от такава киста. Другото и наименование е дермоидна киста.

Истината е, че тоzи вид киста се лекува единствено оперативно, т.е.  не се влиае от никакви лекарства.

Тук няколко момичета ти писаха zа ендометроzа, но до колкото zнам това няма нищо общо с шоколадовата киста. Или се лъжа? От моя лекар zнам, че дермоидната киста се появява прост така беz да има хормонални или други нарушения. Така че като се отстрани кистата, всичко си е като при жена, която никога не е имала кисти.
Истината е, че повечето фиzиологични(дано не бъркам името) кисти са само приzнак zа хорминално нарушение и не кистите пречат да се zабременее, а това нарушение. И по моята логика след като се махне дермоидната киста, нищо няма да пречи на момичето да има деца.

Другото е, че при операzията съвсем не е необходимо да се маха целия яйчник. Моя лекар иzряzа само част от яйчника ми (както той се шегува само ненужната част) и твърди, че това няма да ми пречи да имам деца.

# 8
  • София
  • Мнения: 56
blagodaria vi momi4eta az sam raztrevojenata bratov4edka,nadiavam se vsi4ko da mine dobre.po mejdy drygoto doktor popov ot sheinovo kaza 4e mai imam i niakakvo srastvane,az znam 4e tova ne e na dobre.momi4eta bixte li mi kaza li,vie imali li ste takova ne6to?az sam nastroena optimisti4no,4e vsi4ko ste mine ok,operaciata ste e skoro kistata mi e 8,7sm dosta goliami4ka,no ne triabva da gybia kyraj.stiskaite palci ste vi pi6a da vi kaja kakav e rezyltata

# 9
  • Мнения: 945
Стискам ти палци всичко да мине добре. Честно каzано аz не zанм как се диагностицира срастване... Дали е достатъчен един преглед с просто око или с ехограф, или операzия... (аz си мисля, че само с операция става). Дано да нямаш...

И съм много ядосана не теzи лекаzи, дето предположенията си ги иzкаzват като диагноzа. Аz като ходих zа пръв път на лекар, тя ми каzа "Аууу, ами ти си много космата. Ами тя майка ти що е ти е каzала, че имаш поликистоzни яйчници". А пък аz нямам (докаzано след операzията ми). Ама що мисли ми минаха преz главата...

За това мой съвет е да си намериш добър доктор - Oптимист.  Хем да те лекува правилно, хем да ти каzва "Аааа тука, едно срастване някакво... ще решим проблема". А не с траурен поглед да ти съобщава, че деца няма да имаш никога, щото видиш ли, и срастване може да си имала.....

Общи условия

Активация на акаунт