Problem: Gabi4ki po vreme na bremennost...

  • 3 918
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 317
Здравейте, моля за съвет...Преди 2 месеца имах проблем с бяло течение , и гъбички , тогава мойта докторка ми изписа Gyno-Pevaril 50 глобули...каза ми, че въпреки глобулите нямало да изчезнат докато не родя....но ето сега пак се появиха , и отново се появи неприятното парене , ако някоя от вас е имала подобен проблем...моля за съвет...

# 1
  • София
  • Мнения: 3 847
Много е гадно това с гъбичките. И аз ги имах. През два-три месеца ми изписваха поредното Гино-незнам-какво-си. Но това е положението. Отиди при гинеколожката ти и и кажи да ти даде пак глобули срещу тази напаст. Само я предупреди, че си взимала Гино-Певарил, за да ти изпише други. Моята лекарка изрично ми каза, че не се ползват едни и същи. Освен това, докато си бременна не можеш да се излекуваш. Само ги подтискаш. След като родиш може да изчезнат от самосебе си или се лекувате двамата със скъпия едновременно.

# 2
  • Plovdiv
  • Мнения: 309
Почти през цялата бременност имах течение.Краят на бременността доктора ми изписа някакви свещички и каза 1 седмица да ги слагам , а после 5 дни да прекъсна и пак една седмица.Аз ги слагах само 1 седмица .Каза ми , че е нормално и не е страшно , но някой бебета имат гъбички в устата затова е хубаво преди термина да се направи някакво прочистване за да се избегне това.Иначе през бременността е хубаво да се правят промивки с вода и сода.
   Дано да съм била полезна. Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 6 522
и аз ги имам Sad - слагам си почти всеки месец гино-дактарин глобули - опак. от 3 броя около 10.00 лв. много ефикасни.
и гино-певарил са ми изписвали, но при мен по-ефикасно е 1-вото.
Хубаво е да ги изчистиш преди раждането, особено ако ще раждаш нормално  Laughing
успех!!!

# 4
  • София
  • Мнения: 143
При мен положението е същото-от самото начало на бременността имам гъбички(така беше и при предишната ми бременност)И аз си слагам свещички-Гино Дактарин.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 493
Аз точно вчера приключих с лечението... На мен лекарката ми изписа една опаковка Гино-Дактарин ( 3 глобулки) и след това Клотримазол (6 глобулки). Толкова дълго защото нали сега неможе да се пие нищо през устата и затова... И сега се чувствам определено по-добре, но мисля че не са изчезнали... ще се разбере след няколко дена   Sunglasses

# 6
  • Мнения: 1 655
Аз имах този проблем докато бях бременна и след като родих. Лекувах се след като родих, но понеже кърмех можех само локално да ги лекувам. И на мен гинеколожката ми изписа Гино Дактарил 3 свещички и след това Клотримазол свещички 6 броя. Освен това ме посъветва да се мажа с кремче Клотримазол заради паренията, много бързо ги пресича. Освен това съпругът ти също трябва да се маже с клотримазол крем - члена и около ануса поне 1 седмица.

# 7
  • София
  • Мнения: 10 825
При мен също се появи някакво бяло течение Cry Преди 1 година се лекувах от гъбички и сигурно са се появили отново. Утре съм на лекар и съм доста притеснена къкво ще каже по този въпрос - гъбички и бременност!

# 8
  • Мнения: 256
Здравейте мила мами!
Искам да ви успокоя, че гъбичките не са толкова страшни. Според моя гинеколог по този начин организмът ви се задейства, за да предпази бебо от развитието на бактериални инфекции, които са наистина опасни. Развитието на гъбичките там, подтиска развитието на бактерии, които еветуално биха 'стигнали' до бебо. Затова се препоръчва само локално третиране и то заради сърбежа и дискомфорта на майката.  Wink
Така че - спокойно. Grinning

На мен лично ми беше изписал "нистатин'-дермална емулсия за мазане на влагалището. И както той се изрази "е безобидно". С това се лекува т.н. "млечница" при новородените - гъбички в устната кухина на бебетата, породени от полепнала кърма или мляко.

Този медикамент премахва сърбежа, но не лекува напълно. Мойте изчезнаха сами след раждането. Grinning
На всички бедещи мами - лека бременност и раждане! Laughing

# 9
  • Мнения: 317
Благодаря ви за полезните съвети...в петък сме на консултация и ще искам да ми изпишат нещо...

# 10
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Mery, а как се отразиха тези гъбички на бебето ти, ако си раждала нормално, естествено?
И аз си слагам от тези противогъбичните и направо ще полудея, защото през цялата си бременност се пазя от приемането на каквито и да било лекарства, глобули, песарии и др. простотии. Е, сега ми се налага, според лекарката,  за да е чист пътя на бебето, а пък ми е още рано за раждане и ако се появят отново,ще изпадна в истерия....
Не искам нищо да си слагам, но  моята лекарка не уважава това ми желание, като поне изчисли така нещата, че да си слагам от тези боклуци само веднъж.....
На мен ми обясниха, че тези лекарства били по-безвредни за бебето от гъбичките, така че да си ги слагам...

А, да- в началото на бременността ми беше предписала Полижинакс.... Може ли някой да ми обясни, защо на листовката на български това лекарство е препоръчвано на бременните преди раждане, а на листовката на английски е написано, че не се препоръчва на бременни и жени в лактация?

# 11
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Цитат на: Mery
Здравейте мила мами!
Искам да ви успокоя, че гъбичките не са толкова страшни. Според моя гинеколог по този начин организмът ви се задейства, за да предпази бебо от развитието на бактериални инфекции, които са наистина опасни. Развитието на гъбичките там, подтиска развитието на бактерии, които еветуално биха 'стигнали' до бебо. Затова се препоръчва само локално третиране и то заради сърбежа и дискомфорта на майката.  Wink
Така че - спокойно. Grinning

На мен лично ми беше изписал "нистатин'-дермална емулсия за мазане на влагалището. И както той се изрази "е безобидно". С това се лекува т.н. "млечница" при новородените - гъбички в устната кухина на бебетата, породени от полепнала кърма или мляко.

Този медикамент премахва сърбежа, но не лекува напълно. Мойте изчезнаха сами след раждането. Grinning
На всички бедещи мами - лека бременност и раждане! Laughing


mersi za podrobnia otgovor.I az gi imam postoianno,vse gi lekuvam,i vsiako izsledvane sled vreme pak e polojitelno.
sega obache sam v 34 sedmitza,pak imam gabichki,utre shte se vijdam s lekaria si,no iskam da pitam i vas slednoto:PRI PLANIRANO NORMALNO RAJDANE I NEIZLEKUVANA GABICHNA INFEKTZIA ZADALJITELNO LI SE RAJDA SEKTZIO???????ili ima nachini da s epredpazi bebeto po vreme na normalno rajdane.......?
  blagodaria Simple Smile

# 12
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Mery, а как се отразиха тези гъбички на бебето ти, ако си раждала нормално, естествено?
И аз си слагам от тези противогъбичните и направо ще полудея, защото през цялата си бременност се пазя от приемането на каквито и да било лекарства, глобули, песарии и др. простотии. Е, сега ми се налага, според лекарката,  за да е чист пътя на бебето, а пък ми е още рано за раждане и ако се появят отново,ще изпадна в истерия....
Не искам нищо да си слагам, но  моята лекарка не уважава това ми желание, като поне изчисли така нещата, че да си слагам от тези боклуци само веднъж.....
На мен ми обясниха, че тези лекарства били по-безвредни за бебето от гъбичките, така че да си ги слагам...

А, да- в началото на бременността ми беше предписала Полижинакс.... Може ли някой да ми обясни, защо на листовката на български това лекарство е препоръчвано на бременните преди раждане, а на листовката на английски е написано, че не се препоръчва на бременни и жени в лактация?

# 13
  • Мнения: 5 500
Колкото и да ви се стори невероятно моите гъбички изчезнаха с хомеопатия.

# 14
  • София
  • Мнения: 10 825
Цитат на: AFRODDITA
Колкото и да ви се стори невероятно моите гъбички изчезнаха с хомеопатия.


Разкажи ни по-подробно, моля!

Общи условия

Активация на акаунт