Внимание! Дини!

  • 13 266
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8 163
Съвсем наскоро разбрах нещо, което ме шокира. При това от 3 независими източници, един от които човек, живеещ в район, където е пълно с бостани, а друк - лекар.
Фактите са следните (според дадената ми информация): бостанджиите инжектират дините с урина, за да зреят по-бързо.
Твърденията бяха подкрепени с колоритни примери и направо ме ужасиха.
Опитах се да ги опровергая като казах, че толкова дини сме изяли, пък нищо ни няма. На което ми лекарят ми отговори, че основно децата до 4 годишна възраст реагират (чрез обриви, стомашни разстройства, повръщане) на подобни "добавки", защото до горе-долу тази възраст имунната система постепенно достига пълен капацитет.
Вече няма да давам диня на човечката, нито пък ние ще ядем, освен ако не е от, да речем, градината на баща ми.
Вероятно не всички производители инжектират дините си с урина. Ама като не мога да съм сигурна, предпочитам да не рискувам.

# 1
  • София
  • Мнения: 15 215
И аз си мислех, че това с урината е някакъв фолклор, но преди няколко дни по телевизията имаше репортаж по темата. Учени от БАН обясняваха научно, че инжектирането с урина наистина подпомагало по-бързото зреене на дините. Така че ако досега някой производител не е знаел този номер, вече ще да го е научил.  Imp

# 2
  • Мнения: 8 163
Ха така!

# 3
  • Мнения: 966
Ne se y4ydvam i ne oprovergavam podoben vid intervensia no ot 4isto lubopitstvo si zadavam slednite vaprosi:

1.Parvo po kakav na4in yreata deistva na prosesa sreene.
2.Kolko yrina sha triabva na edin zemedeles za da injektira bostana si da ne bi da vpriaga sialata roda v kampaniaTA ili pak da kypyva yrina na litar Rolling Eyes .

# 4
  • Мнения: 7 106
И аз съм чувала за това нещо,но според мен дори и да се прави,то ще да се "инжектират" само най-ранните сортове.Сега,когато им е сезона и пазара и залян от дини,не виждам смисъл някой да събира урина Shocked и да инжектира цял бостан Rolling Eyes  Rolling Eyes .
Ама знае ли човек,има всякакви изкукуригляци Rolling Eyes  Shocked

# 5
  • Мнения: 1 770
Ами просто ще замени нужника с бостана човека... заедно с цялото му семейство... Да не мислите, че трябва много урина, след като се инжектира. Явно по спринцовка на диня, така за седмица ще са обходили бостана....

Гадост!  Confounded  Confounded  Confounded

# 6
Shocked Шокирана съм от тази информация. Честно за първи път чувам за такова нещо. УЖАС. Остава да се надявам, че тук са под строг контрол, че колкото диня изядох и аз и децата Neutral Face

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Цитат на: Abadjieva
Съвсем наскоро разбрах нещо, което ме шокира. При това от 3 независими източници, един от които човек, живеещ в район, където е пълно с бостани, а друк - лекар.
Фактите са следните (според дадената ми информация): бостанджиите инжектират дините с урина, за да зреят по-бързо.
Твърденията бяха подкрепени с колоритни примери и направо ме ужасиха.
Опитах се да ги опровергая като казах, че толкова дини сме изяли, пък нищо ни няма. На което ми лекарят ми отговори, че основно децата до 4 годишна възраст реагират (чрез обриви, стомашни разстройства, повръщане) на подобни "добавки", защото до горе-долу тази възраст имунната система постепенно достига пълен капацитет.
Вече няма да давам диня на човечката, нито пък ние ще ядем, освен ако не е от, да речем, градината на баща ми.
Вероятно не всички производители инжектират дините си с урина. Ама като не мога да съм сигурна, предпочитам да не рискувам.


Ами да, то това се знае от 100 години. И то с конска урина ако не знаеш, защото е по-силна и по-бързо зреят. Аз затова не купувам дини от пазара.  Пъпеши също.

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Цитат на: Abadjieva
Съвсем наскоро разбрах нещо, което ме шокира. При това от 3 независими източници, един от които човек, живеещ в район, където е пълно с бостани, а друк - лекар.
Фактите са следните (според дадената ми информация): бостанджиите инжектират дините с урина, за да зреят по-бързо.
Твърденията бяха подкрепени с колоритни примери и направо ме ужасиха.
Опитах се да ги опровергая като казах, че толкова дини сме изяли, пък нищо ни няма. На което ми лекарят ми отговори, че основно децата до 4 годишна възраст реагират (чрез обриви, стомашни разстройства, повръщане) на подобни "добавки", защото до горе-долу тази възраст имунната система постепенно достига пълен капацитет.
Вече няма да давам диня на човечката, нито пък ние ще ядем, освен ако не е от, да речем, градината на баща ми.
Вероятно не всички производители инжектират дините си с урина. Ама като не мога да съм сигурна, предпочитам да не рискувам.


Ами да, то това се знае от 100 години. И то с конска урина ако не знаеш, защото е по-силна и по-бързо зреят. Аз затова не купувам дини от пазара.  Пъпеши също.

# 9
  • Мнения: 6 206
Да, дори наскоро във вестника - 24 часа-  четох за жена, която си купила диня и й лъхнала миризма. Отишла в ХЕИ, оттам при продавачката и да, открили урина във всички проби. Лошото е, че две от тях не миришели. Всичко е истина, бяха цитирани имена, град и тн.т. Да, урината е конска. Затова купувам дини само от Метро и Била, повечето са вносни, пък и в 90% са минали проби през ХЕИ. В Метро не пускат нищо без санитарно заключение. Но най-добре вносни дини. Иначе да тръгна по селата да търся бостани, пък и там няма гаранция. А толкова обичам дини!!

# 10
  • Мнения: 7 106
Цитат на: DEianaZ
И то с конска урина ако не знаеш, защото е по-силна и по-бързо зреят.


Егати ужаса!!! #Onfire  #Onfire  #Onfire А аз не пускам мъжа ми да се прибере ,ако не носи диня или пъпеш! Shocked  Shocked  Shocked

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
добре де, и пъпешите ли ги боцкат? Imp  Close  Imp

# 12
  • Мнения: 8 769
Цитат на: DEianaZ

Ами да, то това се знае от 100 години. И то с конска урина ако не знаеш, защото е по-силна и по-бързо зреят. Аз затова не купувам дини от пазара.  Пъпеши също.

 #Shocked  #Shocked  #Shocked
Е, добре, де, откъде да купуваме дини? #Onfire  #Onfire  #Onfire
Тук в града е пълно с мини сборища на дини-изсипват по един камион дини и пъпеши....повечето които ги продават са мангали, кълнат се, че са от Добруджа и Българево (или Българене ли беше, не помня Embarassed )........агххххххх  Sick Това за урината не го знаех, направо ще полудея! Imp А сигурно ли е, че в Метро дините са вносни?  33uu  Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 6 206
Ей сега питах мъжа ми за дините в Метро. В началото, когато излезнаха и в Метро, и в Била са били гръцки. Сега обаче и на двете места са български. Пак по-добре от там де, макар че някоя голяма фирма където си е платила депозита в Метро може да е изкупила някой бостан от циганите.

# 14
  • Мнения: 8 769
Цитат на: PoliaSp
 Пак по-добре от там де, макар че някоя голяма фирма където си е платила депозита в Метро може да е изкупила някой бостан от циганите.

Ami ot kyde drugade da gi iзкупи? Аман от тоя КРЕДОР! Сменя кирилиците при всяко натискане на шифта Imp

Общи условия

Активация на акаунт