Отговори
  • Мнения: 2 784
Имаме вече 3 заменени хранения, Калина сама си ги замени, а от понеделник ще сме на кухня. Но гърдите ми все по-често се препълват и болят, страх ме е вече да не направя някоя беля, че срам- големи сме вече...  Embarassed Опитвам се малко да изцеждам с помпата- не помага, а Калина, ако е добре нахранена и и дам да цокне, после повръща. Да уточня, че давам първо твърда храна, защото иначе не проявява никакъв интерес към нея. Пробвах първо да давам гърда, откакто се препълвам- спря да яде пюрета. Нито лед,нито топло, нищо не ми помага- от 11 до 17 и от 17 до 21.30 ставам на камък. Мислех, че сама ще се регулира, но вече 2 седмици е така. А сега като тръгнем на кухня, ако увеличи количествата... Sick За протокола кърмим се най-малко 4 пъти през деня, а вечер поне 2 пъти. Дали препълването не се дължи точно на честото кърмене нощем? Абе, изобщо, при вас как са нещата, не се ли подувате, не ви ли боли, само аз ли съм такова мрънкало? Докато мрънках, че не яде- сега, че не ме изсуква... Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 7 837
Напрежение имах 2-3 дни, особено като премахнахме и следобедното кърмене. Няколко дни пих по 3-4 таблетки лецитин. Сега пия по една таблетка профилакти4но всеки ден.
От два месеца кърмя само от лявата гърда и да 4укна на дърво нямам никакви проблеми.

# 2
  • Мнения: 1 896
Да, и мойте гърди най-внезапно се втвърдиха, чак бях забравила какво е да се цедиш и да те боли. Имам и бучици и съм на лецитин също.
Единственото обяснение, което мога да си дам е, че заради активното никнене на зъби и буйните игри през деня не може да се спре на едно място за да суче като хората, а нощем дърпа като змей по много пъти. И аз не знам какво ще правя, ако не се оправи от само себе си (и с лецитина) скоро.

# 3
  • Мнения: 2 784
А какъв е тоя лецитин и откъде го купувате? Помага ли?

# 4
  • Мнения: 1 896
На мен ми е помагал и преди, и сега мисля, че ми помага. Аз пия чешки на Walmark, защото българският е такъв грамаж, че трябва да пиеш огромен брой капсули.
Купувам го лично аз от едно билкарско магазинче на ул. Цимерман, близо до Медицинския университет, но сигурно го има и в някои аптеки.
Лецитинът помага срещу запушване на каналите, от този чешкия се пият 3-4 капсули на ден. Ако искаш потърси, има много теми в които са пускани подробности за него.

# 5
  • Германия
  • Мнения: 8 084
На мен ми се случва само в един ден от седмицата да не кърмя в продължение на 6 часа и ако имам възможност изцеждам или стискам зъбки и изчаквам докато взема синчето от ясла и ..още по пътя го слагам да суче.

# 6
  • София
  • Мнения: 4 381
Аз започнах да редувам кърмене и твърда храна. Така не се налага да правя големи паузи и не се препълвам. Горе-долу ги редувам праз 2-3 часа. Момата не пие вода и сигурно за това си суче толкова често.

# 7
  • Мнения: 2 784
То и аз редувам, ама точно тогава се препълвам, защото се получава по-голяма пауза отколкото сме свикнали. Sad Басилиск, мерси, ще го потърся.  Hug

# 8
  • София
  • Мнения: 4 381
Защо не опиташ някое от храненията да намалиш количаството + кърмене. Дано това помогне по-лесно да се регулират нещата. При нас като започнахме кухнята, момата хапваше само обяд и вечер от храната, като в началото беше само по няколко лъжички и си дояждаше с кърма.

Общи условия

Активация на акаунт