За бебетата от 0+ месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 19

  • 24 938
  • 746
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 365
От вчера забелязвам, че кожичката на главата на дъщеря ми /3 месеца/ се лющи, точно над челцето. Отделят се някакви люспички и е леко зачервено. Случвало ли ви се е и ползвате ли някакво кремче или мазило?

Ако е така  наречената бебешка кал,аз пак знам една бабина рецепта,на много ефикасна и ни помогна след няколко намазвания-в купичка слагаш една лъжичка сода за хляб и я разтваряш с вода,хубаво разбъркваш и намазваш главичката с памук,оставяш няколко минути и измиваш главичката със шампоан,след няколко намазвания изчезват! Peace

# 166
  • Мнения: 940
от няколко дена ми прави впечатление, че малкия хрипа като спи нощем, все едно има секрет, който му слиза в гърлото. не е хрема, защото няма сополки, носът му е чист. през деня също нищо му няма. чудех се какво може да е? спим на прохладно, на отворен прозорец, не е сух въздуха в помещението.. newsm78 Thinking

# 167
  • София
  • Мнения: 44 041
може ако леко му е хладно наистина да прави някое малко сополче нощем... или да има някое сухичко в носа....ти чистиш ли го със стеримар нослето?

# 168
  • Мнения: 940
с физиологичен разтвор и памуче го почиствам хубаво след баня, т.е непосредствено преди лягане. а и не звучи като сополки, а като по-заден секрет, не знам как да го обясня. имаше такъв като новородено бебе, тогава педиатърката ми каза че е нормално, защото се прочистват след раждането и ще мине и то наистина мина за 2-3 седмици. затова сега се чудя от какво се получава. а не ми се вярва да му е хладно, защото е 23-24 градуса в стаята и той е добре завит.

# 169
  • Мнения: 914
И бебето така и мъркаше назад нослето на два пъти.Оправя се със морска вода,само че и вземам Риномер бебе защото е по нежно впръскването.А иначе е доста зиморничева,вкъщи е облечена с дълъг ръкав и дълги крачоли.При нас пускаме обикновенно климатика в общото помещение и при нея в спалнята е около 23 градуса.

# 170
  • София
  • Мнения: 44 041
ами мое и да има задна хрема...може и да стане повече...може и да се размине...моят е имал такива...и то доста обилни.

# 171
  • Мнения: 914
Angel,как е твоето детенце?

# 172
  • София
  • Мнения: 44 041
ами...не знам ще го водя да го слуша днес...гнойта поизчезва ми се струва, но нещо започна да кашля кофти.

# 173
  • Мнения: 914
Може и да не е точно кашлица.След болно гърло самата лигавица се изчиства и прави позиви за кашляне.Това го казвам от опит с дъщеря ми ,но педиатърката ще каже най-добре.

# 174
  • София
  • Мнения: 44 041
ами да, ама не звучи като суха кашлица, а все едно направо кърти...и понеже скоро правише бронхит, звучащ по същият начин, мисля, че най-добре да го чуе Wink пък дано е от гърлото просото, то още си е червено де.

# 175
  • София
  • Мнения: 39 746
Ако кашля, значи нещо слиза надолу. Може и секрети от носа да са. Заведи го да го преслушат.
Щерката като беше с гнойна ангина не ми е кашляла.

# 176
  • Мнения: 940
И бебето така и мъркаше назад нослето на два пъти.Оправя се със морска вода,само че и вземам Риномер бебе защото е по нежно впръскването.А иначе е доста зиморничева,вкъщи е облечена с дълъг ръкав и дълги крачоли.При нас пускаме обикновенно климатика в общото помещение и при нея в спалнята е около 23 градуса.

точно се бях засилила да взимам стеримар, но ще пробвам риномер, мерси  Peace  bouquet

# 177
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Риномерът пръска много по-силно от Стеримар  Peace Моето дете пищеше в началото ако му слагах Риномер. Със Стеримар не гъкваше.

# 178
  • Мнения: 940
хъм, сега ме объркахте. аз досега на бебе (не моето) съм ползвала само стеримар и знам че е силна струята, риномер не го бях чувала. абе все тая, ще взема едно от двете, важен е резултата, че имам стрес от такива секрети (първия месец беше ужас)  Peace

# 179
  • СВИЩОВ
  • Мнения: 556
Синът ми след няколко дни отива на море с баба си и дядо си и му глася лекарствата.
Какви да наглася - за температура,кашлица,повръщане ,хрема............какво друго....
Какво се дава при разстройство -имам ентерол и смекта и как се дават.Или да отида да купя нещо друго.
Много съм притеснена ,защото за пръв път ще се дели от нас за толкова дълго време.

Общи условия

Активация на акаунт