Моля за съвети

  • 589
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 098
Може би темата не е за тук,но знам,4е тук могат да ми отговорят из4ерпателно.
Моми4ета,бихте ли ми казали какви инхалации могат да се правят ,когато имаш синузит(става въпрос за бабешките цярове)?
И специално към германките_когато бях у4ени4ка един УНГ лекар в БГ ми беше изписал страхотно ефикасен спрей ,немски,но не помня нито как се казваше,нито как изглеждаше.Той е специално за синуити и ми помагаше много.Ако можете да ми кажете как се казва,аз Ще питам в аптеките тук,ако го нямат,Ще помоля някой който ходи в Германия да ми го донесе.
Истината е,4е ве4е не издържам от болка.Не мога да дишам дори.Всяка сутрин от адското главоболие повръЩам.Бях на лекар_изписа ми Диазепан AngryКаза,4е от него минавало и глава и 4овек спял,та не усеЩал ниЩо.Аз скъсах рецептата на излизане от кабинета.Егати,кой изписва диазепан ве4е?Все съм знаела,4е Испания в здравеопазването е на светлинни години назад,оба4е това...

# 1
  • Мнения: 4 212
Милата, май много сте така, със запушени носове. Confused Аз имам 2 рецепти, незнам оба4е дали едната е изпълнима тук в Испания, но и двете са с голям ефект.
Първата е да си направиш сама капки за нос като се смесва офталмосептонекс(това са капки за о4и), 1 ампула адреналин, и 1 ампула от 1 кубик дехидрокортизон. Смешваш го, капваш редовно в ноздрите и само за 1 ден си пушка. Оба4е незнам дали тез неща ги има по нашенските аптеки и дали наименованията са същите. Другото което практикувам аз, за синузит е слагаш една или две глави лук, без да се бели, да заврат в един съд с малко вода. Правиш инхалации с една кърпа на главата и дишаш от парата. Ефекта е невероятен. Има xopa, които изтискват капки лук и директно го капват в носа, но за мен това е лудост, гадост. И вземи си морска вода по нататък да вдишваш, много помага, особенно при хрони4ни слу4аи. Ми тва е което знам по бабешките методи. Дано нещо ти помогне.
Абе тва дето ти го е изписал не е ли за луди?

# 2
  • Мнения: 3 098
Благодаря ти,Тея,Ще го направя това с лука,а за с_ките Ще питам.  bouquet
Диазепама е по принцип при безсъние,но в БГ не се изписва ве4е,заради многото страни4ни ефекти.Оба4е тук ooooh! го изписват наляво и надясно,наистина 4овек може да лудне,ако го пие редовно. Close

# 3
  • Мнения: 463
Като малка страдах от ужасен синузит и си спомням че ми слагаха загрята торбичка с морска сол на челото.Знам че питаш за инхалации ,но това е което аз се сещам,спомням си че отпускаше,а за болката знам че е ужасна.
Капките с лук съм ги пробвала,те са ми спасение ако съм с много тежка хрема,ама така болииииии.

# 4
  • Мнения: 4 244
Maribel, gledam Teya ti e dala rezeptata za luka - az syshto sym dowolna ot neq.
Za tebe stawa, no ne i za malki deca.
Mozhesh da slagash i po malko ewkaliptowo maslo - wyrshi chudesa

Общи условия

Активация на акаунт