Мозъчно развитие-умирам от страх

  • 717
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 663
Имам отново страхотни притеснения,мили мами.Бях си забранила да мисля за това,но...Преди 2 седмици и малко лежах 2 дни в МД за задържане,имах силни контракции(сещам се веднага какъв кошмар беше там,хем и бях във ВИП-а на 5 етаж,но това е друга тема)Веднага след като ме изписаха имах час при доц.Томова за аномалии,силно ми я препорачаха като отличен специалист,в което се уверих и сама(много е дълго за разказване и отново е друга тема)Та...огледа бебчо много подробно около 20 мин и може би повече.Започна от главата,но като приключи се върна отново на развитието на мозъка,едната част,но не запомних коя точно  е маничко по-малка от нормалното за седмиците на бебето.Подчерта ми,че няма място за притеснение,според нея се дължало на контракциите.Въпреки това,грам не съм спокойна,а напротив.Дори съм доста уплашена.Преди 2 дни ме изписаха,отново имах проблеми.Този път иамх много силно кървене.Навяват ме мисли,за това пак да няма забавяне.Плача по цели нощи Cry Cry Cry,толкова ме е страх...Искам да отида отново на преглед,но незная къде,дайте ми съвет,моля ви!

# 1
  • Мнения: X
Съветаът ми е да спреш да плачеш по цели нощи и да мислиш само за това, защото, колкото и банално да звучи, притеснението вреди много!

Значи, това, че развитието не отговаря на седмиците не трябва да те плаши, както ти е казала лекарката, защото седмиците никога не са точно определими. Може бебето да не е в седмицата, в която се смята, че е, защото точният ден/час на зачеване  неможе да бъде определен по никакъв начин. Другото е точността на ехографа - няма точен на 100%.

Спри да се дерзаеш, защото това наистина много вреди. Кървенето може да ис получила точно от притеснение, а не от друго. Отпусни се.  bouquet

# 2
  • Мнения: 733
Мила май най-добре е първо да се успокойш, колкото си по-спокойна по-добре за бебчо  Heart Eyes Щом са казали, че е наред значи е наред. Не си мисли глупости и стига си плакла мисли за мъничето така и на него му влиаееш, надали то иска да има разтревожена мама. Стискам палци всичко да е наред  Praynig  bouquet И се успокой все пак

# 3
  • Мнения: 532
Първо не плачи! Това е най-лошото, което можеш да направиш за бебче.
Надали, това което е казала лекарката е било със значението, което ти приемаш.
Аз изкарах всичките си бременности с контракции, кървене и лекарства за задържане, но децата ми са живи, здрави и интелигентни. Затова не виждам каква е връзката между мозъчното развитие и контракциите, които имаш. Още повече, че апаратурата, каквато и да е, надали може да определи с такава точност. Например размерите на различните органи са относителни, в определени граници и винаги има разликата в определянето на възрастта на плода по всеки един критерий. Поне аз не виждам място за притеснение. Ако толкова много си разстроена, защо не се върнеш и говориш с лекарката какво е имала впредвид.

# 4
  • София
  • Мнения: 11 654
Мила успокой се на първо място!Твоите нерви се предават и на бебчето,колкото и банално да звучи!Разбирам те какво ти е,защото и при мен имаше съмнения за аномалия да я нарека.Бях на фет.морфология при д-р Димитрова и тя се усъмни. Засили ме още на другия ден да отида при д-р Спасов /става въпрос за проблем на сърчицето/ и живота ми се скъси за тези 18 часа от единия до другия преглед. Слава богу всичко беше наред!Моя съвет е да отидеш или отново при Томова или при Димитрова /може би още по-добре/,за която също се твърди,че е много добра.Успех и горе главата!

# 5
  • Мнения: 337
Според мен плача и притесненията ти се отразяват негативно на бебчо. На мен същото ми го казаха преди няколко месеца и ме уплашиха. Е не че не плаках, но за да съм сигурна, че няма някаква аномалия си направих амниоцентеза и ДНК анализ. И в двата случая резултатите се оказаха добри и сега съм в началото на 9 месец. Чакаме бебо. Съветвам те и ти да предприемеш такива иследвания, а те ги правят само в МД, защото ако така я караш може и да загубиш здраво бебе само от притеснения. На мен когато ми съобщиха за същите аномалии ми казаха, че понякога това е индивидуално и след време може да се навакса това изоставане.  Пожелавам ти лека бременност и здрав бебчо. Peace

# 6
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
На мен също ми казаха, че краката били сочели по-малка седмица отколкото главичката /нали мерят бледро и диаметър глава/, но бебето е ок.
Просто ще има още прегледи и на тях ще си проличи! Така, че спокойно и не се притеснявай!

Общи условия

Активация на акаунт