Последно за здравната каса

  • 685
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 452
Съжалявам, че отново отварям тази тема, но отново погледнах как стоят нещата с моето здравно осигуряване в България и ето какво разбрах: лицето не е в пациентската листа (това нали означава, че нямам личен лекар?: защото не би трябвало да имам такъв!). Иначе нямат данни за мен от края на 2000 година, но не пишат, че дължа суми на НОИ; само това, че нямат данни. Какво означава това?
Още веднъж извинете, че дъвча дъвкана тема....

# 1
  • Мнения: 4 212
И на мен така ми показва, и хи4 не ми е ясно за какво иде ре4. И аз 4акам някой да ми обясни, макар 4е да си призная, не ме и вълнува  особено, понеже съм убедена, 4е на всеки 6 месеца ще сменят изискванията в закона.  Naughty

# 2
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Означава, че не дължиш нищо Wink.

# 3
  • Мнения: 772
Съжалявам, че отново отварям тази тема, но отново погледнах как стоят нещата с моето здравно осигуряване в България и ето какво разбрах: лицето не е в пациентската листа (това нали означава, че нямам личен лекар?: защото не би трябвало да имам такъв!). Иначе нямат данни за мен от края на 2000 година, но не пишат, че дължа суми на НОИ; само това, че нямат данни. Какво означава това?
Още веднъж извинете, че дъвча дъвкана тема....

Месеци без данни за здравно осигуряване в периода от .... - ако пише това значи дължим.

# 4
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
според мен, че нямаш ли4ен лекар

# 5
  • Мнения: 1 194
Ох, и аз не разбирам нищо. преди да си ходя ъ БГ ми пишеше "Без данни за лицето". Това лято подадох молба за освобождаване от здравни осигуровки за периода от 2000 до 2004 година вкючително. Като проверя дават че нямат данни за мен от май 2004 до октомври 2005??? А като си тръгвах им изпратих декларация , че напускам страната. Надявам се , че обработват информацията бавно и са "стигнали" до май 2004...или пак бъркотии и проблеми...

Последна редакция: нд, 30 окт 2005, 00:35 от mariakara

# 6
  • Мнения: 2 452
В крайна сметка, дължа ли пари или не? Изобщо не ми е ясно! Попитах в посолството преди време; те ме посъветваха "да си трая", но докога? Да не стане така, че да имам проблеми при пътуване до България? Вярно, че вече съм канадка Mr. Green, но от българското си поданство не смятам да се отказвам.

# 7
  • Мнения: 4 244
Hahahaha, ako te e strah da ne te gepqt na mitnicata zaradi nepralteni osigurowki, to si wlizaj s kanadskiq pasport Mr. Green

# 8
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Ако пише, че лицето е с прекъснати здравно осигурителни права и са изброени съответните години по месеци в червено, значи за този период се дължат вноски. Ако пише, че нямат данни значи нищо не дължиш, поне на мен ми обясниха това на място в НОИ април месец.

# 9
  • Мнения: 235
Ако пише, че лицето е с прекъснати здравно осигурителни права и са изброени съответните години по месеци в червено, значи за този период се дължат вноски. Ако пише, че нямат данни значи нищо не дължиш, поне на мен ми обясниха това на място в НОИ април месец.

А ако пише  "ЛИЦЕТО Е С ПРЕКЪСНАТИ ЗДРАВНООСИГУРИТЕЛНИ ПРАВА"  и отдолу има два периода (от ЯНУАРИ/2000 до ЮНИ/2004 и от ЮЛИ/2004 до СЕПТЕМВРИ/2005), за които е написано" Месеци без данни за здравно осигуряване в периода", но първият е в лилаво, а втория в червеноsmile3556

# 10
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
А ако пише  "ЛИЦЕТО Е С ПРЕКЪСНАТИ ЗДРАВНООСИГУРИТЕЛНИ ПРАВА"  и отдолу има два периода (от ЯНУАРИ/2000 до ЮНИ/2004 и от ЮЛИ/2004 до СЕПТЕМВРИ/2005), за които е написано" Месеци без данни за здравно осигуряване в периода", но първият е в лилаво, а втория в червеноsmile3556

И при мен е така Wink, дължиш за всички изброени месеци, без значение червено или лилаво.

# 11
  • Мнения: 772
Всичките им справки са невярни затова много не си го слагайте на сърце. Wink

# 12
  • Мнения: 235
А ако пише  "ЛИЦЕТО Е С ПРЕКЪСНАТИ ЗДРАВНООСИГУРИТЕЛНИ ПРАВА"  и отдолу има два периода (от ЯНУАРИ/2000 до ЮНИ/2004 и от ЮЛИ/2004 до СЕПТЕМВРИ/2005), за които е написано" Месеци без данни за здравно осигуряване в периода", но първият е в лилаво, а втория в червеноsmile3556

И при мен е така Wink, дължиш за всички изброени месеци, без значение червено или лилаво.

Мерси за инфото! Явно ще има сблъсък с родната администрация при следващото прибиране.  Rage И изобщо така, както чета и слушам, тази история с осигуровките ми заприличва все повече на епизода със седемте изпитания на Астерикс... Banghead

# 13
  • Мнения: 2 452
Hahahaha, ako te e strah da ne te gepqt na mitnicata zaradi nepralteni osigurowki, to si wlizaj s kanadskiq pasport Mr. Green
само да допълня, че даже и като влиза с канадския паспорт тя декларира , че има и бг паспорт Mr. Green
и още нещо на бг граница могат да я спрат да излезе, само ако дължи суми към държавата над 5000 лева.
ама като знам колко разбойници с бая надхвърлящи тая сума парички се измъкнаха по живо , по здраво от Бг, та силно ме съмнява, че някой ще я спре.
в краен случай Лаураня бирниците ще ти вземат телевизора в Бг Mr. Green, ако имаш де Wink

Имам телевизор. Един стар руски, бившия телевизор на майка ми - взех го от нея малко преди да замина за Финландия преди 100 години, който в момента се ползва от квартирантите ми (освен ако не са го изхвърлили, което е много възможно). Laughing

# 14
  • Мнения: 2 452
Имам телевизор. Един стар руски, бившия телевизор на майка ми - взех го от нея малко преди да замина за Финландия преди 100 години, който в момента се ползва от квартирантите ми (освен ако не са го изхвърлили, което е много възможно). Laughing
божеееееееееее, и чорбаджийка се бараш значи .....тц, тц, тц.....пари кеш прибира , пък за едни там застраховки се цънцариш Mr. Green
айде, бъркай в джоба и плащай.....тая държава няма гладна да седи я Mr. Green Mr. Green

Събирам аз, дръжки. Както стана ясно от един предишен мой постинг, падам си малко нематериалистка (да не използвам по-груба дума); парите ги давам на леля си; 'щото аз съм много богата. Twisted Evil

Общи условия

Активация на акаунт