Възможно ли е да са зъбки?

  • 557
  • 12
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 217
Мамчета,
моя бебо усилено си джвака юмруците и лее километрични лиги, а на долната челюст има две белезникави петънца - възможно ли е да са зъбки толкова рано?
Педито ни каза, че не може да са зъби.
Аз обаче предпочитам мнението на мамите - може пък да има и такива случаи, с по-ранни зъби. Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 532
Може и да са зъбки. Робин е само на два месеца, но и той се лигави и си смуче юмрука, т.к. не иска биба.
Чувала съм за деца с пробили зъбки на вашата възраст.

# 2
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Възможно е. Венеца твърд ли е? Позволява ли ти да го пипнеш?
Маята принцеса няколко дни преди да и избият зъбчетата не дава да и доближа устата, дори от лъжицата бяга.

# 3
  • Мнения: 796
Лигавенето и лапането на юмручетата и при нас започнаха от третия месец.  Дразнението на венците започва много преди да се покажат зъбките.  Още нямаме избило зъбче, а венците му са страшно подути вече.  Спред мен и при вас става въпрос за зъбките, но може да ви избият и след няколко месеца Grinning

# 4
  • Мнения: 5 577
И при нас зъбките започнаха към 3 месец със същите синптоми.
Но избиха чак към 6 месец, както е нормално.

 Peace

# 5
  • Мнения: 5 299
И аз така се заблудих, когато Вики беше на същата възраст. Педито каза(а и много други), че е много рано за зъбки(не, че е невъзможно, но и не е много нормално толкова рано да избият). Имаше 2 бели резки на долния веневц, и се оказа, че са някакви жлезички. Все още няма зъбки, а към 3-я месец (почти)всички бебета започват да се лигавят и да си лапат ръчичките - просто, защото са им винаги на разположение Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 2 217
Проблемът е, че много плаче и е страшно неспокоен, а не са колики. Нервно си хапе юмручетата и както си стои изведнъж започва да пищи истерично и после спира, и така по сто пъти на ден. Дори без да си докосва устенцето, както си стои спокойно и започва, но за кратко. Дали пък не са и колики... Ама нито се свива, нито се опъва назад, както правеше, когато го болеше коремчето...

# 7
  • Мнения: 8 505
Да,възможно е.Но не е задължително да излязат веднага.Моето диване го мъчиха 3 месеца (от 4. до 7.).

# 8
  • Мнения: 397
И при нас лигавенето и чесането на венците започна към 3-4тия месец и така до преди няколко дни, когато ни изби първият зъб(на 7,5 месеца сме - за протокола). Ако мислиш, че сега се лигави и чеше, изчакай да видиш по-късно за какво става реч Shocked. Бедна ми е фантазията какво следва нататък.

# 9
  • Мнения: 5 790
От третия месец Вики имаше точно такива петънца на венеца долу, смучеше си ръцете и течаха яки лиги. А първото зъбче ни излезе на 8 месеца. Дето се казва - всичко е възможно.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 4 969
И при нас лигите бяха от рано,както и зъбите -първите 2 излязоха точно когато навърши 4 месеца Simple Smile
Най-вероятно са зъбки,но не се знае кога точно ще излязат

# 11
  • Мнения: 260
И аз имах същата чуденка и същите проблеми-лигави се, така че си мокри дрехите до подгизване, оставя мокро петно на чаршафа с размерите на чиния. Има си едно бяло петно на венеца, за него педито каза че било перлена киста, срещало се при бебетата, не било болезнено, щяло само да мине, така че не са зъби. Виж, след като така пищи твойто, при теб може и зъби да са...възможно е.

# 12
  • Мнения: X
 На две наши връстничета им излязоха първите зъбчета на 3 и 3 и половина месеца, ние от 3-тия се лигавим но чак на 6 и половина ни излезе първото. Педито каза че е виждала дете родено със зъб, колкото и невероятно да звучи Simple Smile):РР Природа Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт