Кърмите ли на обществено място?

  • 2 090
  • 59
  •   1
Отговори
  • Мнения: 532
Аз - ДА! Разбира се, всичко е скрито покрито.
Но никога не съм виждала други като мен.  newsm78
Ако кърмите как точно го правите и къде?
Ние не се отказваме от ходене където и да било и не оставям бебо да плаче, а намирам къде да седна, ако колата ни не е наблизо и му давам да си цокне. Дори и да не е пълно хранене, поне спира да плаче.
Не виждам смисъл да бързам за вкъщи заради някакви предразсъдъци, че някой ще ме види, че храня детето си.
А Вие?!

# 1
  • Мнения: 6 472
Аз кърмя къде ли не Grinning Храненията в парковете изобщо няма да ги споменавам, защото са си направо ежедневие:) Като по- странни места ще кажа общината (до като подавах документи за еднократната помощ), зъболекарски кабинет (чаках да пломбират зъбчето на каката) и в офиса на една фирма, където имах работа в момента Mr. Green Завивам бебата с една пелена и никой нищо не разбира Laughing

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
Кърмя и още как, кафенетата и най-вече колата ми са редовна "кърмаческа станция", както веднъж се беше изразила Бу Grinning

Само гледам когато го правя да е наистина гладна, защото иначе си оставаме само с едно въртене и близане и мачкане на гърдата Crazy

С предразсъдъци и изкривени представи за кърменето не се занимавам. На който не му харесва гледката да си гледа в своето деколте Wink

# 3
  • Мнения: 516
Щом се налага,кърмя при всякакви обстоятелсва,без никакво притеснение в градинки и заведения.
Последното по- нестандартно място,където храних синът си,беше в такси - таксиджията,така и неразбра какво се слу4ва на задната седалка.Винаги имам одеалце под ръка,гушвам Ники,намятам одеалцето и  готово  Simple Smile - кърменето преминава дискретно и ефикасно Wink

# 4
А как могех да откажа на една малка сладка и пищяща сладурана. Тя си искаше навсякъде- и в парка, и в поликлиниката и на улицата. Тя решаваше кога ще суче. Сега вече успокоихме топката, макар че понякога когато съм в обедна почивка от работа се кърмим в парка. Иначе сучем само вечер като заспиваме. Laughing

# 5
  • Варна
  • Мнения: 5 497
Лятото кърмех където решеше, че е гладен бебо, ама сега в тоя студ май ще си стоим като мечоците у дома и ще чакаме лятото, че хич не ми се съблича по улиците Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 6
  • Мнения: 264
Аз също дребната навсякъде. Вчера дори се разписах и в градския транспорт Mr. Green
И като се има впредвид, че тя обикновено е супер шавъргало, докато суче, не винаги кърменето е дискретно, но какво лошо има и някой друг да изплакне окото Laughing

# 7
  • Мнения: 1 896
Ами да, кърмила съм на най-различни места - паркове, кафета, магазини, на плажа и в музей.
Много ми беше харесало в един норвежки форум - и по-рано съм го писала тук - имаше тема "Кърмите ли в църква" и една майка беше написала, че според нея няма проблем, стига да не си с рокля, за да се налага да си я вдигаш цялата и да кърмиш по чорапогащник.  Simple Smile
Та и на  мен не ми пука особено, не се завивам и т.н. Това е манджата на детето ми.

# 8
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Навсякъде.Бебата си е с мен винаги,когато излизам,съответно кърмя където и да сме,когато огладнее.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 164
Да, но засега ми е се случвало само в паркове и градинки. Ако се наложи, бих кърмила навсякъде.

# 10
  • Мнения: 35 891
специализирах се в кърмене в автобус и ходейки; кенгурчо ми е по-удобен от слинга, но е по-недискретен; за градинките - там си ми е като у дома Sunglasses

# 11
  • Мнения: 4 629
Кърмя си детето навсякъде и не си нося специална пелена, с която да се покриваме. Тези, които се възмущават - да не гледат  Peace

# 12
  • Ку-куландия
  • Мнения: 793
Да кърмим се. Най вече в парка когато е хубаво времето и не се прибираме цял ден. Кърмили сме се и в колата обикаляйки софийските улици. Няма да ви казвам на светофарите какъв сеир става. Crazy

# 13
  • София
  • Мнения: 2 827
кърмила съм в Софийския университет...така, че става навсякъде

# 14
  • Мнения: 2 556
Аз - не. Просто не мога да направя такова нещо. Причините са много, но дори чисто физически не би ми било удобно - вкъщи си имам голямо кресло, където ми е комфортно и изобщо не виждам защо да се гъна по пейки и градинки. Отделно не ми се иска на никого да натрапвам такава гледка. Не го казвам с цел да се конфронтирам, просто аз навън не кърмя и това е.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт