Задна хрема.... как се справихте

  • 167 677
  • 52
  •   1
Отговори
  • Мнения: 96
Според трима доктори сина ми е със задна хрема и затова не мога да се справя с постоянната кашлица, но и не ми изписват радикално решение. Вече съм отчаяна и търся доктор, който би ми помогнал! На УНГ за преглед на трета сливица не мога да го заведа докато не се успокои лигавицата на носа.На тест за алергия също, защото от 4-5 мес. сме постоянно на лекарства, а за теста не трябва да е приемал медикаменти 1 месец smile3511


Дайте идеи, моля Praynig Praynig Praynig

# 1
  • Мнения: 800
Да, гаргара с ензима серрапептаза, разтворена в сок. От магазин "Лечител" - Боди флекс плюс.

Това е финландска серрапептаза.  

Разтваряте две капсули в чаша сок, прави гаргара  го изпива. Три пъти дневно за една седмица.

Резултат - след часове. Но ще продължите седмица.

Успех!

P.S. Подтиска и алергиите... bowuu

Сега видях, че няма три години (не знае какво е гаргара) - да го пие бавно. Би трябвало да му отреже кашлицата веднага.

Последна редакция: ср, 21 юли 2010, 13:39 от PinkPanther

# 2
  • Мнения: 217
И моят голям син често ги прави. При него проблема е, че редовно лепва бактерии от градината. Пускам му гърлен секрет, антибиограма и антибиотик. Това е при нас, друго не ни спасява, последния път кашля цели два месеца в оптитите ми да намеря различно от АБ решение, но накрая от силната кашлица стигнахме до ларингит Sad
И въпреки това бих пробвала горното предложение, за пръв път чувам за този ензим. Майски сняг, би ли обяснила на какъв принцип действа този ензим.

# 3
  • Мнения: 800
Като искаш биохимично обяснение...

Системния протеолитичен ензим (в случая серрапептаза), се свързва със собствения алфа 2-макроглобулин в организма и така образувания комплекс различава собствените от чужди протеини и лизира (разгражда)  чуждите.

Ефективно при бактериални инфекции, не действа при вируси.

Има дъъълга тема то въпроса "протеолитчни ензими...".

Това е положението!

За ученолюбивите - от тук:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=452318.0

Последна редакция: чт, 22 юли 2010, 10:50 от PinkPanther

# 4
  • Мнения: 217
О много ти благодаря, точно това ме интересуваше, дали действа при бактериални инфекции, защото точно за тях ни дават антибиотиците. Благодаря за инфото Peace

# 5
  • Мнения: 96
 PinkPanther , Благодаря ти
Ще пробвам и това....та то на мойто дете само самолетно гориво не съм давала  Laughing Laughing
Като търсех информация в нета намерих твоята тема и започвам да я чета с интерес.
Исках да уточня:  "Бодифлекс Супер" ли трябва да търся?

# 6
  • Мнения: 800
Да, точно това.

# 7
  • Мнения: 217
Пинко, в листовката на този ензим пише, че не е подходящ за деца. Заради капсулите ли са го написали, сигурна съм че имаш отговор Peace

# 8
  • sofia
  • Мнения: 404
Още в начална фаза започвам много често да почиствам носа със Стеримар/през 2-3 часа/ и капки Коларгол обилно, за да може да облеят и сливиците.
Това с коларгола го правих като беше по малък/лекар ми го е казвал/.

# 9
  • Мнения: 800
Защо са го написали, не знам. Но досега десетки майки са го прилагали при деца за лечение на възпаления на горните дихателни пътища и носоглътката. Виж в темата.

Освен това в цитираните статии е казано ясно, че саррапептазата (в случая  - серразим) е абсолютно безвредна за деца.

А ние обикновено го прилагаме в двойно по-голяма доза (40 000 HUT).

Ако имаш опасения, пробвай го първо ти.

Ето финландското описание (на английски). Там за деца нищо не пише :  Mr. Green

http://www.verkkoapteekki.fi/product_info.php/cPath/946_55_873/p … /2696/language/en

# 10
  • Мнения: 217
Да, така е, прочтох, нищо не пише за деца.
Ще прочета темата още веднъж, иска м се да открия някоя майка с опит, въпреки че ме убеди вече Wink

# 11
  • Varna
  • Мнения: 439
Години наред се борим с задна хрема. Имаше по 2-3 месеца в които нищо не помагаше да спрем нощната хрема. Засега единственото което ми помага е Капки в носа Тобрадекс или Макситрол. Те са антибиотични, за очи са, но действат фантастично. Подсилвам имунитета с нещо, редувам стеримар и 2 пъти на ден по 2 капки от тези и за 2-3 дни е готова.

# 12
  • Мнения: 290
Години наред се борим с задна хрема. Имаше по 2-3 месеца в които нищо не помагаше да спрем нощната хрема. Засега единственото което ми помага е Капки в носа Тобрадекс или Макситрол. Те са антибиотични, за очи са, но действат фантастично. Подсилвам имунитета с нещо, редувам стеримар и 2 пъти на ден по 2 капки от тези и за 2-3 дни е готова.
И ние сме почти на същия принцип. Задължително почистване на нослето със Стеримар или Низита преди сън или след разходка Peace
Аз съм доволна като че ли повече от действието на Тобрадекс, отколкото на Макситрол. При последната обилна хрема педиатърката измисли схема - комбинация от Тобрадекс и Виброцил (редуваме ги през деня) и ефекта беше поразяващ Party Не можех да повярвам как толкова бързо се справихме този път, иначе винаги ги влачим сополите 20 дни.
Основното ми притеснение е, че капките имат и кортикостероиди и това често капане в носа.....
Все пробвам алтернативи, но все опираме до тях ooooh!

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 6 468
Синът ми от бебе до сега - почти 5г е все със задна хрема, когато се разболее  ooooh! ooooh! ooooh!
Пробвала съм какво ли не, нищо няма ефект. Получава временно облекчение за 2-3 часа макимум и после пак се почва. Най- големият кошмар е през нощта, когато почне да се дави и повръща от сополите, които му се стичат в гърлото... Tired
Нямам рецепта за справяне с проблема, но се записвам да ви чета, ако някоя от вас е намерила такава. Peace

# 14
  • Мнения: 2 070
Дъщеря ми е на 6 г.имаме този проблем от 1 годишна възраст
Това беше и причината да се регистрирам тук Grinning
Трябва да се открие причината.
От това което съм изчела проблема е
-алергичен целогодишен ринит
-носна сливица
-бактерия в носа
-изкривена носна преграда
-полипи
-рефлукс
при моето дете се оказа рефлукса
три години ходихме по лекари, то не беше алергия, астма, вадихме два пъти носна сливица, поне 10 пъти лекувахме бактерии
докато не открихме основния проблем хремата не спря
И болна и здрава, легнеше ли и започваше да се дави от сополи
Кой да предположи че стомашни киселини могат да алергизират носоглътката
Пожелавам ви да откриете проблема, за да се справите с него
Успех

# 15
  • Бургас
  • Мнения: 6 468
Пали, благодаря   bouquet На нас засега ни казаха, че има само увеличена трета сливица, която не е за вадене. Иначе само вдигат рамене и ми казват : "Спасявай се". Даже няколко лекари ми развиваха теории, че нямало такова нещо "задна хрема"... ooooh!

# 16
  • Мнения: 2 070
Пали, благодаря   bouquet На нас засега ни казаха, че има само увеличена трета сливица, която не е за вадене. Иначе само вдигат рамене и ми казват : "Спасявай се". Даже няколко лекари ми развиваха теории, че нямало такова нещо "задна хрема"... ooooh!
има я като термин, не като диагноза
кошмарно е и за родителите и за детето
няма наспиване

# 17
  • Мнения: 29
Мили мами, моля да споделите опита си при наличието на запушен нос, пълен със секрети, които дори се чуват при дишане, как се движат вътре, но които не излизат навън.
При моя син започва по следния начин-запушва му се носа, започва да говори носово, като легне, трудно диша, спи с отворена уста, за да може да диша, чува се голямо хъркане, от време на време/явно секретът като му се стече в легнало положение в гърлото/ се задавя, събужда се и така не може да спи.Горе-долу на 3-ия ден от запушването на носа започва и кашлицата, от стичането на тези секрети към гърлото, дъхът му става лош, абе въобще започва да се разболява.
Какво ли не съм опитала-и профилактика с изписани от лекари имуностимулатори, капене на капки-правени по рецепта на педиатър, Коларгол или др., пръскане  в гърлото, изпил е по повод на кашлицата какви ли не отхрачващи сиропи/пак изписани му от лекар/, пил е Ериус/за свиване на 3-та сливица/.Ефектът от всичко изброено е временен.започне ли хремата, всичко започва отначало и то по един и същи начин.
Дали да не му купя инхалатор, защото мои познати споделиха опита си, че са доволни.
Ще ви бъда благодарна, ако ме посъветвате и вие, направо вече от лекарите се отчаях-накрая все стигаме до АБ.

# 18
  • Мнения: 1 883
Имаме си помпа за секретите, която се слага на прахосмукачката.Върши чудеса.Само с нея се оправаме, колкото и да духат децата все остават в носа секрети.
Beby vac се казва помпата, потърси има инфо в нета. Hug

# 19
  • Мнения: 145
Моята дъщеря беше по същия начин почти цяла година. Постоянно беше болна и почти не е ходила на детска градина. Какви ли не имуностимулатори съм и давала, какви ли не капки, сиропи и т.н. Родих се след като открих Цинабсин, който е много подходящ именно за "задната хрема" , и след като се снабдих с инхалатор. Щом усетя, че започват сополите, веднага започваме инхалации с натриев хлорид и сребърна вода. Давам и Цинабсин, промивам носа само с физиологичен разтвор, понякога пръскам и сребърна вода и никакви други капки. Тази есен направихме курс с бронховаксом и да ти кажа отсъствията от детска градина са много редки и боледуването се ограничава само до сополки. Сматам, че инхалатора е страхотно нещо и много помага за прочистване на нослето. Ако имаш възможност вземи си, със сигурност ще ти е от голяма полза.   

# 20
  • Русе, у дома
  • Мнения: 738
На моята малка дъщеря и изписаха Флексоназе, профилактично и пръскам веднъж дневно, при хрема два пъти дневно. Иначе си върви Инфлуцид-а и Цитросепт-а профилактично. Но забелязах, че от Флексоназе-то вече не хърка нощно време, ходи си на градина вече трети месец без сериозни болести. Но все пак ни е изписан от педиатър, просто споделям опит.

# 21
  • Мнения: 521
Здравейте, преди 2 седмици слео 4 дни на градина на дъщеря ми се запуши носа.Говореше носово, нощем спеше с отворена уста. Започнах инхалации с физиологичен р-р с приставката за нос.Почти нищо не излизаше.Отидох при УНГ предписа и Виброцил и Алергодрил,защото лигавицата била много набъбнала.След 2 пръскания започна кашлица, която въпреки сиропа Проспан слезе надолу и направи пневмония.Като преди това на контролния при УНГ установи пред ангина,защото вече вдигаше и Т. Приеха ни ДО и там продължихме още 2 дни с капките. Излизаше прозрачен секрет. Изписаха ни след 5 дни венозен антибиотик и 7 дни инхалации с вентолин.От 4 месеца пие Сингюлер. Но проблема с носа остава.Нощем спи спокйно и със затворена уста - видяха,че има стичания на секрет назад в гърлото, но носа остава видимо запушен. Това ли е задният ринит?

# 22
  • Мнения: 15 379
Стичането на секрета от носа към гърлото се нарича задна хрема или заднокапещ ринит.

Бих посъветвала авторката на темата да се снабди по-най-бързия начин с Бейбивак.
Изпомпвайки секрета от нослето детето й няма да прави усложнения и ще се размине само с една хрема.

# 23
  • Мнения: 13
благодаря ти,пали, за инфото!помага ми на себе си да изясня/щот според докторите нищо му няма на моето момче/ какво му е...явно е от рефлукс, защото досега на 2 пъти ми повръща и през нослето, и когато спи до мен, преди да се събуди го виждам как си чеше нослето, върти се, и накрая връща малко....
има ли начин това да се предотврати????

# 24
  • Мнения: 2 070
благодаря ти,пали, за инфото!помага ми на себе си да изясня/щот според докторите нищо му няма на моето момче/ какво му е...явно е от рефлукс, защото досега на 2 пъти ми повръща и през нослето, и когато спи до мен, преди да се събуди го виждам как си чеше нослето, върти се, и накрая връща малко....
има ли начин това да се предотврати????
рефлукса е заболяване, което трябва да докажете.изследването никак не приятно Confused

лечението е продължително, не може просто да си пиете лекарства, които съвсем не са безобидни.честото чесане на нослето, особено ако е придружено с кихане,и бистър секрет, може да бъде и алергия,при дъщеря ми имаше хремаи съмнения за ал.ринит, кашлица , и съмнения за астма, но другите основни симптоми на тези заболявания липсваха

# 25
  • Мнения: 13
да, пали, знам че не мога така да слагам диагнози на детето си. ще обърна внимание отново на лекарката, но според нея и хъркащо и запушено носле/тясна носна преграда, отделяне на секрети, които са повече при кърмените бебета/, както и връщане на храна са нормални за такова малко бебе newsm78

и единственото което да правя е да го освобождавам от мъката му Sad
не се повлия от един спрей, който сама реших да му пръскам/еуфорбиум/, значи не е хрема, не е настинал...
да, киха, но реално бистър секрет рядко се получава, само като овлажнявам с р-ра, отзад тегля едни бели сополи, опред всичко си изглежда ок. купихме по-добър аспиратор и направо се втреших какво излиза от нослето му. храни се нормално реално, не дава признаци че не може да диша, докато яде, само когато се допред мнгоо до мен, сам си дърпа назад да освободи нослето.
но днес докато се хранеше се задави, излезе му през носа, затова си мисля че може да е от връзката уши-нос-гърло и трудната за контролиране носоглътка от негова страна.
иначе, имаме котка....има ли други признаци за алергия към животни???котката не влиза в неговата стая, но детето превибава и в хола, иначе бих полудяла, а и то, защото вече вижда и определено не иска сам да стои. а и няма ли постоянно да киха ако е алергия????
благодаря ти за отделеното внимание Hug

# 26
  • Мнения: 63
Sterimar плюс Умкалор Simple Smile

# 27
  • Мнения: 835
И ние сме с задна хрема.То не беше кашляне, цяла седмица.......
заведох я на хомеопат, предписа и К сулфурикум 30С, спря за няма и 3 дни.
Онзи ден пак леко подкашля и на своя глава и дадох 2-3 приема и спря.

# 28
  • Мнения: 0
Здравейте мами, моята Вики е на 1г. и 9 мес. откакто тръгнахме на ясла започна тази хрема - секрет напред няма, стича се назад в гърлото. Споделете как ползвате baby vac, защото при нас остава вътрешен секрет и не може да диша /само през устата/. Използвах бабини капки - на 100мл. чай лайка +2 ч.л мед и като се разтвори отделяш 5мл. и добавяш 10 капки сок от лук - помага временно. Правя инхалации с евкалипт /водни изпарения/ и още няма ефект.
Утре ще ходя при личния педиатър - дано не ни изпише антибиотик.

# 29
  • там край реката
  • Мнения: 104
Здравейте мами,много съм притеснена надявам се някоя от вас да ми помогне със съвет.Проблема е в това че малкия-3 год. от една седмица е със задна хрема,говорих с неговата лекарка какво да му давам,а тя ме посъветва само морска вода.Добре но днес е по-зле трудно му е да диша дори докато е буден,преди малко заспа и едва диша милото не знам какво да го правя,а лекарката даже не си вдига телефона,вие как действате в такива ситуации?

# 30
  • Мнения: 15 379
elisavetakoeva, спри да мъчиш детето с тези домашни капки с лук Stop.
Бейби-вак използвам като включа прахосмукачката и с накрайника изсмуквам назалното съдържимо от нослето.
Опитай с Коризалия - хомеопатични таблети против хрема. Помагат Peace.
Също и пръскай Стеримар в нослето - 7 - 8 пъти дневно.

# 31
  • София
  • Мнения: 779
Имаме бейби вак, но аз лично не съм доволна. Много изсушава лигавицата според мен. Аз действам с промивки с физ. разтвор - банка и със спринцовка , но трябва силно да се натисне, за да е под налягане. Какво излиза да не ви разказвам. А физ. р-р успокоява и набъбналата лигавица, докато с бейби вак си остава запушен носа. Ефекта от двете процедури може да прецените на себе си, аз поне така правя, хреми не ми липсват, постоянно и аз ходя болна с тази ясла  Wink.

Инхалатор имаме също след една пневмония миналата година - малкия много трудно седи с него и може би за това няма много ефект. Но го ползвам при кашлица.

# 32
  • Мнения: 13
благодаря ви много за споделения опит Hug
ще видим какво ще го правя..и ще пиша ако има ефект...

# 33
  • Бургас
  • Мнения: 6 468
 Tired Айде пак и аз тук  ...
При сина ми вече нито навън текат сополи, нито пък може да ги изкашля... само му седят събрани някъде вътре секретите... и ни напред, ни назад... какво ли не пръсках, какво ли не слагах... няма ефект и това е... Confused
По цял нощ хърка и се мъчи, че и аз с него... Обиколих всички възможни лекари, последното, за което се хванаха е, че се дължало на алергия /която обаче не е доказана и мен лично много ме съмнява..../ Като направим тестовете, ще споделя има ли развитие  Hug

# 34
  • Мнения: 3 370
И аз тук  Confused От тази сутрин е със задна хрема, от два дни покашля, но днес направо се дави. следобяд сме при педиатърката. никакви други оплаквания няма. интересно обаче, че тази сутрин носа му беше запушен, но сега не е. в момента спи и диша през носа. нощем спи спокойно. сутринта купих коларгол и му капнах, след това стеримар ампула и сребърна вода. давам проспан за кашлицата. оф, дано да не е нещо сериозно. преди 3 седмици лежахме в болница с хрипове и спазъм на белия дроб  Sad

# 35
  • Мнения: 25
Здравейте  Hug
Момичета има един чуден хомеопатичен монопрепарат казва се  Коралиум рубрум той е точно за такива задни хреми и секрети стичащи се назад. /но все пак трябва да се допитате до хомеопат/. Аз съм изключително доволна от него от близо месец няма и помен от тези гадни секрети  Peace
Успех  Hug

# 36
  • Мнения: 15 379
Вася, под формата на спрей или под формата на таблети е този препарат?

Намерих, обаче трябва консултация с хомеопат за дозировката.

# 37
  • Мнения: 25
Вася, под формата на спрей или под формата на таблети е този препарат?

Намерих, обаче трябва консултация с хомеопат за дозировката.

Под формата на  малки гранулки! Нашата докторка ни изписа 5 CH /това при боаронската хомеопатия, дето лекват с много гранули/, за класическата не съм компетентна и не мога да кажа  Mr. Green
За дозировката: 3 пъти по 5 гранулки! А сега при здраво дете давам през ден само сутрин по 5 !!!

# 38
  • Мнения: 3 370
Тъкмо си идваме от педиатърката. Ангина  Sad Иначе коларгола е почти е пресушил задната хрема, каза че почти няма секрети, а му капнах само веднъж тази сутрин.  Peace

# 39
  • Мнения: 57
Здравейте мами,много съм притеснена надявам се някоя от вас да ми помогне със съвет.Проблема е в това че малкия-3 год. от една седмица е със задна хрема,говорих с неговата лекарка какво да му давам,а тя ме посъветва само морска вода.Добре но днес е по-зле трудно му е да диша дори докато е буден,преди малко заспа и едва диша милото не знам какво да го правя,а лекарката даже не си вдига телефона,вие как действате в такива ситуации?

Jujkakrujka, след като само морската вода не ти помага за дечко, пробвай една от следните комбинации: морска вода плюс умкалор или морска вода плюс клеева тинктура. Това са изпитани естествени продукти, които имат много добри отзиви от мамите. Аз също съм ги ползвала и ги препоръчвам. Умкалора е екстракт от мушкато, а клеевата е пчелен прополис. Дори да не помогнат, няма и да навредят. Дори бих те посъветвала да почнеш първата комбинация с умкалора, тъй като то се води антипростудно, а след това можеш да поддържаш и да даваш профилактично клеева, тъй като тя е повече за укрепване на имунната защита. Бързо оздравяване Simple Smile

# 40
  • Мнения: 13
привет на всички и благодаря за различните идеи и рецепти за справяне с проблема, който според моята докторка/шпонеже сме много малки/ е нормален процес. да споделя и тук, че от 2 дни не му тегля сополи, по неин съвет, само промиван с физ.р-р као видя, че е запушенко, но го смених,не знам дали има значение. и 2 пъти на ден пръскам еуфорбиум композитум, мисля че е по-добре,защото спи със затворена уста.гледам и да е на по-хладно. поздрави!!!

# 41
  • Мнения: 60
Привет, мами! Благодаря за съветите и за споделения опит! Моят син на 2,5г. от седмица е със задна хрема, от няколко дни ис кашлица, с днес вече е с пресипнал глас! Слагам му куикс и еуфорбиум, давам витамин Ц, от вчера и ентитус! Много се чудя за клеевата тинктура - зная, че много помага, но детето е с неустановена алергия и не смея да давам прополисови продукти!

# 42
  • София
  • Мнения: 2 835
На моите деца за задна хрема много помага Цинабсин.

# 43
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Да попитам какви са ви отзивите за Мукоплант и за Куикс? Моят син няма задна хрема, но има едни твърди сополки, които и след Тетрисала много трудно излизаха. Сега едно че Тетрисала ми свърши, друго, че май не съм много доволна от него и искам да го сменя. Кой от двата спрея е по-ефективен?

# 44
  • София
  • Мнения: 864
мили мами знам какво ви е, и ние доста често сме така.
но откакто ползваме помпичката за прахосмукачка BAby Vac и имаме читав хомеопат нещата минават за 2-3дена.
снабдете се с тази помпичка, уникална е! /има я в danet shop /
няма такова хубаво почистване на нослето.

# 45
  • Мнения: 57
Да попитам какви са ви отзивите за Мукоплант и за Куикс? Моят син няма задна хрема, но има едни твърди сополки, които и след Тетрисала много трудно излизаха. Сега едно че Тетрисала ми свърши, друго, че май не съм много доволна от него и искам да го сменя. Кой от двата спрея е по-ефективен?

ами кво да ти кажа Териса, много е индивидуално, на един организъм един продукт понася добре, на друг не, аз ползвах тази година и двете спрейчета за носленце и Куикса, и Мукопланта. И двете са добри, но пак казвам зависи твойто дете на кое ще реагира по-добре. Единствената разлика е в цената, куикса е малко по-скъпо между 8-11 лв, а мукото е между 4-5 лв. Но най-добре не самолекувай, първо при доки и ако не си доволна, тогава прилагай самолечение

# 46
  • Мнения: 60
Момичета, моят син се подобрява...Пръскам в нослето куикс или стеримар през два часа, сложих коларгол само два пъти, за кашлицата давам бронхалис хийл 5-6 пъти днвено и хустагил  -  за 2 дни има видимо подобрение, кашлицата просто спря! За втори път давам бронхалиса и съм много доволна  - и предния път за 2-3 дни отшумя сериозна кашлица с него!

# 47
  • Мнения: 12
Здравейте за задна хрема Синекод капки давали ли сте? Преди 2 дни го прегледа педиатърката и каза че е здрав, но кашлицата се променя и гласчето също,няма сополи и температура...

# 48
  • Мнения: 1 167
Синекод е за суха кашлица. За задна хрема впръскване с физ разтвор и виброцил капки, почистване на нослето с помпичка

# 49
  • Мнения: X
За задната хрема правя инхалации и промивки с физиологичен разтвор.

# 50
  • Мнения: 209
За задна хрема правя инхалации с физиологизен разтвор при големия ми син,  доколкото е възможно и на малкия, защото не иска и се дърпа. Също правя промивки пак с физиологизен разтвор, давам класическа хомеопатия и от няколко месеца дифузирам и мажа с етерични масла, разредени в базово масло гърдите и гърлото. От 2 години и нещо се справяме без други лекарства, а те моите основно от задни хреми им тръгва всичко.

# 51
  • Мнения: 1 531
За задна хрема правя инхалации с физиологизен разтвор при големия ми син,  доколкото е възможно и на малкия, защото не иска и се дърпа. Също правя промивки пак с физиологизен разтвор, давам класическа хомеопатия и от няколко месеца дифузирам и мажа с етерични масла, разредени в базово масло гърдите и гърлото. От 2 години и нещо се справяме без други лекарства, а те моите основно от задни хреми им тръгва всичко.
И при нас проблема е задната хрема,оттам се възпалява 3-тата сливица .От януари сме на класическа хомеопатия,на солна стая вече 2 курса направихме.Може ли да споделите какви са тези етерични масла?

# 52
  • Мнения: 209
За задна хрема правя инхалации с физиологизен разтвор при големия ми син,  доколкото е възможно и на малкия, защото не иска и се дърпа. Също правя промивки пак с физиологизен разтвор, давам класическа хомеопатия и от няколко месеца дифузирам и мажа с етерични масла, разредени в базово масло гърдите и гърлото. От 2 години и нещо се справяме без други лекарства, а те моите основно от задни хреми им тръгва всичко.
И при нас проблема е задната хрема,оттам се възпалява 3-тата сливица .От януари сме на класическа хомеопатия,на солна стая вече 2 курса направихме.Може ли да споделите какви са тези етерични масла?

Извинявам се за късния отговор, това са етеричните масла на Дотера. Понеже са терапевтичен висок клас стават за пиене от възрастен, а за дете основно мазане и дифузиране. Оказа се, че доста майки ги използват и лекуват децата си само с тях- дори има големи фб групи, свързани с маслата. Аз преди няколко месеца чух за тях-

Общи условия

Активация на акаунт