Можете ли да се гримирате със сенки и правите ли го?

  • 5 148
  • 78
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 622
Слагате ли си сенки на очите?Какви цветове използвате предимно?
Кой ви научи/показа как става?Или го карате на самоучител?

Аз питам,защото много ми отива да съм гримирана,а до сега не съм го правила,но от скоро реших да експериментирам,от което мъжа ми е страшно доволен,много ме харесва премерено гримирана и ме кара да го правя по-често.Но съответно сега съм доста неопитна,но мисля,че с няколкото опита,които направих взех да се справям все по-добре и по-добре!

Иначе освен това си слагам молив,руж/арабски блясък,спирала и червило/гланц

Определно има разлика! Flutter

# 1
  • Мнения: 2 550
Много ми отива гримирана, но за съжаление сама не мога да се гримирам изобщо:)). Даже не мога да преценя кои зветове биха ми отивали.
Единствено гримьори са ме гримирали, но мен много ме мързи да ходя да ме гримират.... Embarassed. Ходя си натурална един вид Party

# 2
  • Мнения: 3 339
Да се гримирам ми доставя невероятно удоволствие. Е, не се вманиачавам особено - не бих се гримирала, за да отида до магазина, или когато ще съм си цял ден вкъщи... Но пък не бих отишла на работа, ресторант и т.н. без грим. Мисля, че когато е умело положен, гримът е в състояние да направи чудеса - да подчертае красотата на тези, които по принцип си изглеждат добре, и да направи "грозните патенца" много по-привлекателни и за тях самите, а и за околните...
А на конкретния въпрос - да, използвам сенки, но много умерено. Лесно може да се прекали с тях, особено за дневен грим. Научих се сама - никой не ме е учил, нито съм търсила специално някаква информация в тази насока. Просто заставаш пред огледалото и пробваш - сама ще разбереш кои са цветовете, които карат лицето ти да "светне". Всяко лице е специфично и не мисля, че могат да се дадат конкретни съвети. В началото е добре да се започне с по-неутрални и матови цветове - бледорозово, бежово и т.н., отколкото със синьо, зелено и тем подобни. Ако имаш конкретни въпроси, питай... Ще се опитам да ти помогна - поне от личен опит, тъй като не претендирам да съм специалист в тази област...

# 3
  • Мнения: 928
Аз пък ако тръгна натурална,хорат ще си помислят,че съм болна-много съм бозава и винаги излизам с лек грим.Спиралата и молива за вежди са задължителни при мен.Ако се налага да се гримирам по-така за вечерно излизане(не,че съм хукнала да излизам де.. Wink),задължително подчертавам очите си(сини) с кафеви и бежови сенки,като в основата на клепача нанасям светлият цвят,а към сгъвката- по-тъмният.Освен това разнасям сенките с пръсти,за да се прелеят самите цветове и да се получи по-добър визуален ефект.По принцип използвам натуралната гама от цветовете и никога не прекалявам с тях,за да не се получи ''ефекта на клоуна''. Grinning

Последна редакция: нд, 30 окт 2005, 18:58 от Маева

# 4
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Да, гримирам се със сенки почти ежедневно. Много ми е приятно и лесно да го правя, а чудесно подчертава очите ми.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Гримирам се рядко.Ползвам предимно гланц и спирала.Естествено,ако имам по такова излизане слагам и сенки-никой не ме е учил,ама то не може да се каже ,че съм научена де WinkОбщо взето като цвят и начин на нанасяне съвпада с този на  Маева

# 6
  • Мнения: 5 539
Мога да се гримирам и напоследък го правя ежедневно. Станало ми е нещо като хоби.
Когато излизаме вечер, си правя пълна програма - ФДТ, руж или перли, пудра, сенки, спирала, понякога молив за очи, червило/+молив/. Така звучи малко претрупано, но ако нюансите са правилно подбрани, ефектът е естествен и много приятен

# 7
  • Мнения: 6 155
Ползвам сенки, но не ежедневно. Мисля, че се справям добре... но има още какво да науча Wink

# 8
  • Мнения: 3 861
Да, но напоследък не ми остава време. Когато съм обаче в настроение и има кой да гледа дребчо - да гримирам се! Цветовете подбирам спрямо облеклото си в момента. Научих се преди няколко години от един гримьор, предишната ми работа изискваше професионален грим, но не всяка сутрин имаше гримьор и се налагаше да се справяме сами и така се научих Wink

# 9
  • Мнения: 5 622
Аз наскоро си купих от Ейвън сенки,които са 3 цвята в кутийката-кафяво,бежово и розово и се гримирам с тях.Става много естествено ,просто ми се подчертават очите.

Аз се канех да помоля някоя по-опитна дружка да ми покаже,но от канене,накрая сама се понаучих.Иначе знам правилата-къде светло,лъде тъмно и прочие,но по-трудно ми остава да направя и двете очи съвсем еднакви(както и двете скули с ружа/перлите) hahaha и да изтегля сенките достатъчно добре в посока веждите(дано ме разбрахте),но очеевидно е въпрос на тренинг Crazy

# 10
  • София
  • Мнения: 3 390
Аз също се гримирам всеки ден,без събота и неделя/стига да не излизам някъде/.До такава степен съм свикнала,че се чувствам гола, когато изляза без грим.
За сенки слагам според цвета на дрехите и цвета на косата.Аз по принцип съм със зелено-сини очи и ми отиват доста цветове.В момента,обаче цветът на косата ми е един такъв...тъмно-русо-рижаво и това ме ограничава и не слагам сенки в розово и синьо. Наблягам на сиво и сенките в кафяво.

# 11
  • Мнения: 928
С времето ще станеш спец по гримирането  Wink...само малко желание и информираност се изисква.Много важно е също да се гримираш на добро осветление и пред голямо огледало,за да можеш да поставиш равномерно сенките и на двете очи.А и с малко въображение,може да се получи зашеметяващ ефект. Grinning

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
имам много големи очи и е грегхота, ако не ги подчертая. Да, слагам сенки. Ползвам розова гама, кафеникава, бажова и черно-сива

# 13
  • Мнения: 1 205
Аз пък ако тръгна натурална,хорат ще си помислят,че съм болна-много съм бозава и винаги излизам с лек грим.Спиралата и молива за вежди са задължителни при мен.Ако се налага да се гримирам по-така за вечерно излизане(не,че съм хукнала да излизам де.. Wink),задължително подчертавам очите си(сини) с кафеви и бежови сенки,като в основата на клепача нанасям светлият цвят,а към сгъвката- по-тъмният.Освен това разнасям сенките с пръсти,за да се прелеят самите цветове и да се получи по-добър визуален ефект.По принцип използвам натуралната гама от цветовете и никога не прекалявам с тях,за да не се получи ''ефекта на клоуна''. Grinning

И аз без грим изглеждам като измита и моите очи са сини и затова действам точно по твоя начин Hug

# 14
  • Мнения: 779
В библиотеката има един линк за книга за грима- изтегли си я , мисля, че ще ти е от полза ( на мен лично ми беше).
Аз много обичам да се гримирам. Имам толкова много гримове ( моливи, сенки, спирали), че някой от тях дори не успявам да използвам Embarassed. Не ползвам червило- не ми е удобно и бързо го изяждам Mr. Green. Наблягам основно на очите ( синьо-сиви) и използвам почти цялата гама от цветове ( без тъмно синьо  Naughty). Гримирам се спрямо дрехите , с които съм облечена. А формата на нанасяне зависи от цветовете и от това какъв ефект изкам да постигна. Комбинацията между сенки и по-тъмен молив от същата гама е много сполучлива .

Общи условия

Активация на акаунт