Деца с малка разлика

  • 1 643
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 655
Напоследък АЛИ е шумна и много буйна. Чакаме и второ дете през м.апррил 2006 година живот и здраве. АЛИ ще е на 1 годин 9 месеца. От сега ми се завива свят, само като си помисля.
Някой би ли споделил как се справя или се е справял с малко бебе и дете?
Замисляме се дали да не пратим АЛИ на д.градина?

# 1
  • Мнения: 2 000
Аз още нямам две деца  Simple Smile, но само да ти кажа, че малкия го дадохме на ясла преди 2 месеца за да може да свикне до пролетта и като се роди бебето, живот и здраве, да ми е по-лесно. Той тогава ще е на 2г и 3м. Абе няма да ни е лесно, но нашто тати помага доста и в него ми е надеждата  Simple Smile

# 2
Пела, аз родих септември и разликата им е 1 година и 11месеца. Баткото ходи на ясла с бодра крачка Mr. Green, обаче съботите и неделите  са ни доста уморителни.Както се майтапим с таткото "Оцеляхме и този weekend" Joy Joy Joy Горе главата, всичко с времето ще си дойде на мястото.

# 3
  • Мнения: 1 269
Разликата им е година и половина и не ми е никак лесно.Взехме вена която живее у домада да върши домакинската работа и да ми помага с децата но въпреки вси4ко е много трудно.Каката още пове4е се вкоп4и в мене.Иска постоянно на ръце,спи при мене иака аз да бутам неината коли4ка и такива работи.Ина4е мнго си оби4ка бебето,постояно го целува,носи ми негови неща.Но понякога го шлапа не от злоба ами и аз незнам не се осеща.Добре 4е бебето е кротко(пу пу) ина4е ще лудна.Но при теб сигурно ще е по лесно ако бабите и дядовците са наоколо,аз съм сама и затова е доста трудно.Вивот и здраве другото лято ще я пусна на градинка.
Лека бременност и не му мисли много
Весело е много  #Crazy #Crazy

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 701
Ако няма кой да ти помага само градината е спасение.Аз го спрях от ясла,тъй като започна да боледува,но майка ми го гледа.Ние с бебка сме си в къщи от 2 дена и ако не е майка ми да се занимава с него не се виждам,а разликата е 2г.и 6 м.Представям си ако е по малък SickНепрекъснато й виси на главата,иска да й пие от шишето,целува я абе направо...а вечер като я изкъпем следващия в коритото е той.Желая ти късмет и дано принцесата да ви слуша повече  bouquet

# 5
  • Мнения: 2 807
Пела, разликата между вашите дечица ще бъде каквато е при нашите  - 1г 9м  Wink Heart Eyes
Гледам ги сама и двамата - никога не са се разделяли от мен и съпругът ми  Heart Eyes

Пускам ти два линка за подобни теми, където и аз съм се изказала - няма смисъл да се повтарям  Wink

Ето заповядай:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=49274.msg908767#msg908767

и   http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=44068.0

Желая ти най-леката и безпроблемна бременност и едно здраво и чаровно
момченце накрая!  Hug

# 6
  • Мнения: 1 393
Здравей!При моите дечица разликата е 1г8м.Сега каката е на 1.11м,а бебока на 2.5м.Гледам ги сама,понеже няма кой да ми помага и ме правят луда...понякога като ревнат на два гласа и се чудя от кого да започна,понеже още никай не разбира и всеки се бори за предимство.Бях записала каката на ясла,но педито ме предупреди,че от там много ще боледува и това не е добре за новороденото бебе и се отказахме от този вариант.Да ти кажа,че ако нямаш помощ никак не е лесно.Не е невъзможно,но е адски уморително.Успех и ако имаш въпроси може да ми пишеш на лични.Поздрави  Simple Smile

# 7
  • Мнения: 955
Ще се справиш. Аз си ги гледам сама, като имаш предвид, че таткото събота и неделя е на лов, а когато си е в къщи е вечно уморен. Баткото е на ясла от есента и както и другите мами са казали само уикендите са кошмарни. Успех и без предварителни страхове, всичко с времето си, няма връщане!  Hug

# 8
  • Мнения: 3 491
И аз съм се изказвала, но все пак: 1г.11м. е разликата, баткото много буен беше, не сме го давали на ясли, бабата си замина бебето като беше на месец и половина. Сами се справяхме, не съжалявам, таткото помагаше вечер и в съботите и неделите. Трудно е много първата година. Рецептата е: много добра организация и режим на децата. Трябва да има около час на ден, в който двете да спят едновременно. Кураж! Резултатът си струва!

# 9
  • Мнения: 2 839
OFF
Чета ви и се мая  ooooh! Ми че то нашето гледане на близнаци си е песен в сравнение с вас. Като знам какво чудо е дете на година и нещо, до две ...  Mr. Green
Определено гледането на деца с до 2 години разлика е по-трудно от гледане на близнаци, май  Tired

# 10
  • Мнения: 460
Скъпа Пела, първо- спокойна бременност, леко раждане и едно здраво и хубаво бебенце.
Поздравления и на всички майчета, радващи се на две малки човечета.
Всичко е въпрос на организация и на нагласа. Аз реших да не давам малкия мъж на градина, когато се появи Йоанка, гледах докато спи малкото човече, да му обръщам максимално внимание, всичко което зная, че му харесва и го забавлява, така когато идваше време за кърмене, гушкане и прочее, баткото се радваше на свободното си време Grinning
Най големия проблем според мен е шетането, до скоро оправях набързо, когато нашия тати каже че тръгва, това са 15 минутки, да приберем играчките, да пооправим и да пуснем една прахосмукачка, преди това някъде съм откраднала и малко време да наготвя и това е в общи линии. Едва сега когато Роско тръгна на детска градина се радвам на свободно време, но колкото и да не е лесно трудния период минава бързо, година, година и нещо. Сега малките ни дивачета се забавляват страхотно, много е хубаво Hug

# 11
  • Мнения: 955
..... Едва сега когато Роско тръгна на детска градина се радвам на свободно време, но колкото и да не е лесно трудния период минава бързо, година, година и нещо. Сега малките ни дивачета се забавляват страхотно, много е хубаво Hug


Толкова хубаво звучи, с нетърпение очаквам времето, когато децата ще си играят и ние с таткото ще имаме време един за друг и за себе си. Тогава ще бъда истински щастлива. Една от най-основните причини да искам второ дете беше първото да не е само. Да са ни живи и здрави!  Hug

# 12
  • Мнения: 1 455
Привет и от мен.
Първите ми две деца са породени, разликата им е една година. Родени са дори в един месец. Значи в началото ми беше трудничко, въпреки че и двамата бяха кротки бебета, но все пак.... Гледах си ги сама. Все пак с добра организация нещата не са чак толкова сложни и дори съм намирала време и за себе си (спортувах в къщи, четях книжки докато спят). Домакинството също беше моя грижа, а няма и дори една баба около нас, на която да поверя някое задължение. Опитах с разни жени, но не се получи. Като пораснаха малко ги пуснах на ясла и градина и аз започнах работа.
Сега, като са по-големи и двамата се занимават сами, играят си и много се разбират. Направо си е удоволствие вече да имам породени. Заедно са дори в градинската група, защото малката не може да се отдели от брат си.
Мисля си , обаче, че бебокът не бих го пуснала на ясла, а направо на градина.
поздрави и лека бременност докрая!

# 13
  • Мнения: 1 187
Колкото и да е трудно, при добра организация се справя човек.  Peace Нашата кака ходи на ясла от септември. Октомври се роди бебка. За мен - това е разрешението. За щастие имам и баби под ръка и ако се наложи оставям Вики при тях. Не е лесно със сигурност. На моменти се чувствам почти изперкала и изнемогвам. Особенно като ревнат двете едновременно, или докато кърмя каката си поиска гърнето или нещо друго...  ooooh! Но че е хубаво къщата ти да е пълна, спор няма  Heart Eyes Heart Eyes  Каката е много грижовна и нямам търпение един ден да са първи приятелчета в игра.  Hug Но не бързам да порастват. И това време ще дойде. Много бързо при това. Искам да им се радвам такива каквито са на момента. А повярвай ми - супер е да си гушкаш две принцеси, та дори и да не си спал много вечери подред.  Laughing Лека и безпроблемна бременност ти желая и раждане на прекрасно слънчице.  Grinning

# 14
  • Мнения: 1 680
Моя бати уж по-голям, ама да ти кажа си е едно гооолямо бебе. Скоро го оперираха , имаше хидроцеле и трябваше да си остане известно време в къщи. Почти цялото внимание ми беше за него, на беба съвсем малко и то в моментите на кърмене. От нерви по едно време започнаха да ме болят ушите, даже качих 5 кила. Определено е тежко за сам човек. От сега просто подготвяй мъжлето да помага мнооого повече.

Общи условия

Активация на акаунт