Как се захранва бебе след шестия месец

  • 1 603
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 341
Привет
След неуспешни опити да захраня бебето си след третия месец реших това да стане след шестия. Интересува ме как точно става това. При ранното захранване бебето е на сокчета и на пюренца по един месец. Това ми се струва, че нямма как да стане, ако бебето започне да се захранва чак след шестия месец. Явно нещата стават по-бързо, но как по-точно?

# 1
  • Мнения: 503
Здравей,
Иди на сайта в подписа ми, там вси4ко е обяснено - кърмене, захранване, сок4ета, какво да се избягва през първата година и т.н.

# 2
  • Мнения: 2 006
Да ти кажа аз как захраних Алекс Grinning До 6 мес.бяхме само на кърма,след това аз запо4нах с карт.пуре,но може и с оризова ка6а.След това давах от вси4ки зелен4уци по малко,като следя за реакции,плодово пуренце давах след захранване с ка6а и зел.Варианти има много,важно е да следи6 бебка за алер.реакции.Успех  Grinning

# 3
  • София
  • Мнения: 3 847
Започнах със зеленчуци. Сварени и на малки парченца. След 7-10 дни дадох банан - пак на малки парченца. После след още 10 дена дадох каша от оризово брашно с банан. След 5 каша от елда с банан. След 10 каша от белено просо с банан.

Включвам нов вид храна (пло, зеленчук) на всеки 3-4 дни. Вече яде много неща, но кашите без банан не ги иска.

# 4
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Прочети във Библиотеката на форума.
Общо взето, започва се най-вече с малки количества безглутенова каша, но може и със зеленчуково пюре (може и домашно, на навършени 6 месеца вече е достатъчно голямо). Трябва да прояви признаци на готовност за захранване - да може да седи в скута ти, да посяга към вашата храна и да може да преглъща без да връща с езика храната. но ти имаш още време, не е ли така? Ще прочетеш всичко, което те интрересува.

# 5
  • Мнения: 1 341
Благодаря Ви за отговорите. Една приятелка захрани бебето си след 4 месец със зеленчуково пюре. катрин в момента е 7кг., а едва на 3 месеца и половина. Дали ще спре да надава толкова много ако е само на кърма до 6-и месец? и друго от кашите не се ли пълнее повечко?

# 6
  • Мнения: 503
Не се притеснявай, някои бебета са по-едри и наддават пове4е. Освен това, мазнините в кърмата са разли4ни от тези в адаптираните млека, затова дори по-пълните кърмени бебета  не стават затлъстели възрастни.
За кашите - според мен, едно дете се нуждае от вси4ко, за да се развива норпално. Ако се притесняваш, 4е дъщеря ти може да стане пълно дете, по-добре отложи даването на сладки работи и боклу4ави храни като 4ипс и цареви4ни пръ4ици, но не я лишавай от каша - кашата е зърнена храна и е много полезна, а според препоръките на лекарите, в здравословната диета трябва да има изобилие от зърнени храни (каши, пълнозърнести хляб и макарони, ориз и др.).

# 7
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Не се притеснявай за наддаването. Още повече, че след първите 3-4 месеца много бебета започват да наддават с малко по-забавено темпо, иначе биха станали малки слончета Simple Smile Към годинка наддаването вече е минимално. Така че спокойно можеш да отложиш захранването до навършени 6 месеца. От кърмата по-добро няма до тогава. След това - кашите са добър източник на желязо, протеини и др. хранителни в-ва.

# 8
  • Мнения: 6 243
Цитат на: Raya
дадох каша от оризово брашно с банан. След 5 каша от елда с банан. След 10 каша от белено просо с банан.

Моята мома е още на 3 месеца и изключително на кърма, но темата за захранването я следя с интерес. В тази връзка, Raya, кашите, за които пишеш, ти ли ги правиш, или ги купуваш готови. Ако е второто - кои са за предпочитане.

# 9
  • Мнения: 1 341
Благодаря Ви. От втория до третия месец и 2 седмици Кети е качила 900гр. Мисля, че това е добре. Разбира се, че няма да я лиша от нищо. Всяка майка иска най-доброто за детето си. Просто знам от една колежка, която роди 2кг500гр бебе, коте не пълнееше. Тя му включи кашите някъде към два месеца и половина.  Shocked , за да напълнее

# 10
  • София
  • Мнения: 3 847
Цитат на: sladka hapka
В тази връзка, Raya, кашите, за които пишеш, ти ли ги правиш, или ги купуваш готови. Ако е второто - кои са за предпочитане.


Извинявай за забавянето.

Да. Кашите си ги правя сама. Купих от диетичен магазин оризово брашно, елда на зърна и белено просо. Разфасовките са по 500 гр. Елдата и просото си ги меля с ръчна мелничка за кафе. Нужното количество е около 1-1,5 супени лъжици с връх за една порция. Когато е прясно смляно, брашното има по-силен аромат и е по-полезно (може би). Брашното става фино като пудра захар. Слагам около 200-250 мл. вода и като заври сипвам полека брашното. Варя докато изври излишната вода, но не по малко от 10 мин. Имай в предвид, че просото винаги става на бучки, какато и да го сипваш. Като поизстине кашата, с пресата за картофи смачквам половин банан или банан + пъпеш, банан + ябълка, банан + круша и т.н. и обърквам плода и кашата. Боби не иска каша без банан, но ти трябва да пробваш, какви са вашите предпочитания.

Дано и на вас ви харесат кашите, както на нас.

# 11
  • Мнения: 3 927
Raya,
и аз пробвах домашна каша от оризово брашно, но моята извира много бързо на газовия котлон, някъде за 3-4 минути, а брашното ми се струва, че остава сурово?! малко е безвкусна, но с ад. мляко нещата се оправят.
дай съвет как да подобря технологията, моля.....

иначе бебка изяде една оризова на Блевит, но тя ми се струва сладка. царевичната на Беби пък е наистина безвкусна Close

# 12
  • София
  • Мнения: 3 847
Taneto,

Ако не можеш да намалиш огъня, най-добре сложи повече вода. Щом ти извира за 3-4 мин., сложи три пъти повече вода.

Пробвай и пиша за резултата.

# 13
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Много лесно - препечи брашното преди това. Можеш да го сложиш в тава и на температура 150-180 С го бъркай във фурната примерно за 20-30 минути, или повече, ако прецениш. Така ще си сигурна, че не е сурово.

Общи условия

Активация на акаунт