Отговори
  • София
  • Мнения: 6 242
Започна се преди 10-тина дни. Наболяваше ме точно зад зърното и си мислех, че е някакво каналче запушено точно там и давах на малкия да я изсуче. Но болката се усилваше и гърдата се препълваше и половината (външната част) ставаше на камък. Увеличих дозата лецитин - пиех по 1 на ден профилактично, започнах да пия по 4 капсули на ден. Оказа, се че имам и две малки ранички на зърното (тъй  като ми е по-удобно сутрин като го кърмя в полусънено състояние да предложа дясната гърда, явно спя и не усещам когато малкия не е захапал добре - зърната ми са плоски). Тъй, мазах се с домашното кремче и рагадите заздравяха. От лецитина и сукането голямата бучка почти се разнесе. Но дясната ми гърда произвежда много повече мляко (тя по принцип от началото е по-дащната Simple Smile). Редувам гърдите - примерно сега кърмя от дясната, след ок. 2,5 - 3 ч. от лявата. Но когато дойде време да кърмя от лявата дясната отново е препълнена. Спрях да я цедя, за да се регулира от само себе си, но не. Снощи в три часа се събудих с препълнена, беше цялата на камък (само дясната) и слава Богу, точно тогава малкия се разплака гладен и я изсука (за нас е необичайно, още от изписването от родилния спи по цяла нощ). По принцип съм с много лесно запушващи се канали и се страхувам да не направя пак някой мастит, а пък цедя ли няма да намалее млякото (а и хич не ми се цеди).

Стана дълго, дано ме разбрахте. Какво да правя? Вече мисля да послушам съвета на съпруга ми и да отида на лекар, но се чудя при гинеколога ми ли или да искам направление за мамолог?  newsm78

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Защо не опиташ компресите със зелеви листа само на тази гърда? Увиваш със зеле, така че зърното да е открито, сменяш през няколко часа и така в продължение на 24ч - после правиш един ден почивка и ако пак има симптоми на хиперлактация, повтаряш за още 24ч - това обикновено е много ефективно. Естествено, ще си кърмиш от тази гърда, когато й дойде реда и може да изцеждаш по малко, ако я усещаш много препълнена.

# 2
  • София
  • Мнения: 6 242
Мерси!   bouquet Вярно, как не се сетих, бях чела преди, че зелевите листа помагат в такива случаи.

Общи условия

Активация на акаунт