37 градуса температура?

  • 8 499
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 278
Здравейте момичета!
Искам да се консултирам с вас - незнам какво да правя и да мисля вече! В неделя ми се стори, че нещо Георги не е много добре и като измерих t - 37.2. Обадих се на лекарката си и тя изписа Панадол бебе. В понеделник го прегледа и каза, че гърлото и дробчетата са добре, тои имаше разстройство и изписа Ентерол и Осцилококцинум. Вчера цял ден нямаше t, днес сутринта 37. Сега незнам какво да правя. Бебо още няма два месеца и много ме е страх.
Някъде бях чела, че тази t при малки бебета била нормална, защото още се регулирала. Ако знаете нещо - пишете.
Притеснява ме факта, че и докторката не знае какво му е Cry

# 1
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Миличка, аз знам, че на толкова малки бебчета се дава калциев глюконат и вит.С за подсилване на организма, но трябва лекар да ти каже количеството. Звъни на педиатъра ви, не се притеснявай и питай пак за температурата на бебчето.Дано се оправи бързо!!!

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
Ама това изобщо не е висока Т и според мен е било напълно излишно да ви дават Панадол( да не говорим, че на деца под 3 месеца се дава по изклчение). Изобщо не се притеснявай и недей да се вглеждаш и да търсиш под вола теле Wink .Температурата е съвсем нормална - в границите до 37,5 е нормална за бебета.

# 3
  • Мнения: 6 206
Моето лично мнение, без да съм медицинско лице и да имам някакви претенции, е че - да, 37 е температура, но не е основание за лекарства, по-скоро да се търси причината. Спасчо се беше нещо простудил и имаше 37.2 и аз паниката веднага му дадох Панадол. След това си изкарах критиките, защото по-добре е организмът сам да се пребори с болестта, а не изкуствено да се сваля темп. Нека да се бори, а не да свиква от сега на лекарства, при тази ниска темп. те душичките не страдат. Така че не бързай с лекарствата. Изчакай и му мери темп. Аз каквато съм параноичка му мерех темп. през 15 мин и да, често минаваше 37.

# 4
  • Мнения: 278
Ох, успокоихте ме Laughing  И аз не искам вече да давам Панадол, той много се сърди и плаче от него. Ще чакам и ще наблюдавам.

# 5
  • Мнения: 910
Moiata dunda poddurjashe kato beshe po-munichka 37.2, toest 37.7 kato e premerena v dupeto. Ne zabraviaite, che samo analnata e normalna do 37.5. Purvo mislehme che ima neshto, no posle se okaza, che tova si i e temperaturata, zashtoto sme ia oblichali poveche. Detsata na tazi vuzrast naistina ne mogat da regulirat temperaturata si i tia moje da se uvelichi ot nai-malkoto neshto. Ot navlichane, sled kupane, daje sled po-intenzivna igra ili uprajnenia se uvelichava. Nie sushto imahme raztroistvo po edno vreme, i pri raztroistvo se okaza che detsata vinagi vdigali temperatura, zashtoto taka se boreli sreshtu invektsiata. Ako raztroistvoto e sprialo i deteto e jizneno i veselo, niama prichina za pritesnenie. Panadol Baby se dava samo za visoka temperatura nad 38 gradusa. A raztroistvoto pri tezi malki bebeta se lekuva s lechebna humana, ne s lekarstva. Ako ne spre, to znachi infektsiata e seriozna i moje i antibiotitsi da triabvat, no pri tolkova munichki detsa tova e mnogo malko veroiatno. Uspeh!

# 6
Здравей!
Аз също мисля,че 37 градуса темперетура изобщо не бива да те плаши. По принцип 37 градуса вече се счита за нормална темперетура при възрастните, а за бебетата е апсолютно нормално тъй като те по принцип имат малко по-висока темперетура от възрастен човек. Според мен панадола е бил излишен ,а на бебчо може да не му е било добре от разтройството да речем,не от темперетурата.

# 7
  • София
  • Мнения: 15 198
Според моята педиатърка температурата трябва да се сваля със сиропчета само ако е над 38 градуса.
За по-ниска от тази температура аз не давам нищо.

# 8
  • София
  • Мнения: 3 679
И аз мисля, че е не трябва да се избързва с лекарствата - 37 градуса не е висока температура. Таня до 3-ия месец поддържаше толкова и това е нормално при бебчетата, особено ако се претоплят.

# 9
  • Мнения: 2 006
Темп.на здравите деца не винаги е 37,Т е най-ниска рано сутрин и най-висока късно следобед,понякога дори след игра може да се измери и 37,5-37,7.Мисля 4е не би трябвало на 37,5 да се дават каквито и да е лекарства.Температурата е на4ин тялото да се пребори с инфекцията,за6тото някои бактерии умират по-лесно при по -висока Т.Успех и не се притесняваи Grinning

Общи условия

Активация на акаунт