КИСЕЛИНИ!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • 3 125
  • 26
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 14
Здравейте,бременна съм в 5я месец и от известно време имам страхотни киселини Cry . Имам чувството, че се появяват от всякаква храна. Аз пия сода бикарбонат, но съм чувала, че не е хубаво да се прекалява. Моля, ако някой има опит с друг лек, да сподели.

# 1
  • Мнения: 1 704
Присъединявам се към апела на mileniko... вече направо не се търпят  Imp

# 2
  • София
  • Мнения: 6 522
аз говорих с двама д-ри, които ми следят бременността, че по-добре сода, отколкото хапове каквито и да били те - сода+вода+лимонов сок или газирана вода.
Аз също така ядях обиновени бисквити - сега в седми месеци като, че ли понамаляха.
също така ми препоръчаха - червен кантарион (билка) кипнат или само наиснат във вода

вижте също и тук, успех:

http://kicelini.hit.bg/index2.html

# 3
  • Мнения: 6 206
Аз сода не можех да пия, понеже ми се повръщаше от нея. Затова като станеше критично положението пиех Алмагел-една лъжичка- но не повече от една на ден, не повече от 5-6 дни. После трябва дълга почивка. За щастие при мен като пих два дни и киселините изчезнаха. Може би щастлива случайност. Сигурно знаеш да избягваш лютеница, домати и такива неща.

# 4
  • София
  • Мнения: 366
При мен киселините бяха през 4-я и 5-я месец. После изчезнаха сами. Това, което ме спасяваше /но не много/ бяха бисквити. А за най-сигурно - гледайте да ядете по малко и по-често, така че да не ви е съвсем празен стомаха.

Казват, че когато бременните имат киселини, децата ще се родят с коса. Моята наистина се роди с коса  Grinning .

Желая ви скорошно отърваване от киселините!

# 5
  • Мнения: 351
"Стомахът се изпразва по-бавно, затварянето между хранопровода и стомаха не е толкова плътно, което обяснява връщането на киселините от стомаха към хранопровода. Много рядко се срещат бременни, които да не страдат от киселини. Когато бебето се появи, всички дребни неприятности изчезват като с магическа пръчица!"
Това го пише за 25 г.с. , така че не виждам защо се тревожите изобщо.

# 6
  • Мнения: 317
I az imah strahotni kiselini...no sega v sedmiq ponamalqha ...pitah doktorkata za tova...tq ne mi prepora4a lekarstva...Pri men efekt imache gaziranata voda ili gazirani napitki...a sodata v golemi koli4estva e vredna...

# 7
  • Мнения: 1 704
Цитат на: geniba
"Стомахът се изпразва по-бавно, затварянето между хранопровода и стомаха не е толкова плътно, което обяснява връщането на киселините от стомаха към хранопровода. Много рядко се срещат бременни, които да не страдат от киселини. Когато бебето се появи, всички дребни неприятности изчезват като с магическа пръчица!"
Това го пише за 25 г.с. , така че не виждам защо се тревожите изобщо.


никой не казва, че не е нормално.. но това не го прави по-малко неприятно   Rolling Eyes

# 8
Аз също имах киселини,но чак към края на 7-ия месец.Много ми помагаха кисели ябълки и газирана вода.

# 9
  • Мнения: 249
И аз имах киселини през цялата бременност.Не ми помогна нищо.

# 10
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
При мен помогна разделното хранене за да изчезнат.6месеца не съм имала.Но съм чувала,че много помага коричка хляб още като се събуди човек!

# 11
  • Мнения: 144
Аз пия само содичка и това за сега помага ,не съм говорила с лекарката предполагам ,че не е вредно.Всички ги имат мила какво да се прави мисли за хубави неща,избягвай консервираните домати под всякаква форма дано те облекчи. Wink  Wink  Wink

# 12
  • Мнения: 61
Аз сащо имах жестоки кисилини,но се справях с антиацид,но първо и е много важно е да се консултирате с лекар.

# 13
  • Балчик
  • Мнения: 249
Аз също имах същият проблем и то до края на 9 месец. Спасението в началото бяха ябълки в големи количества. Също и бисквити и солети. Но към края на бременноста се наложи да пия Алмагел(изписа ми го наблюдаващата лекарка), защото взех дори да повръщам от киселини. Алмагела в малки дози и за 3-4 дни не е проблем. Дано съм ви била полезна и леко бременеене.

# 14
  • Мнения: 397
Аз имах най-ужасни киселини в началото на 9 месец. Опитай с чай от мента или подбел, но да ти кажа честно содата най-много и най-бързо помага.

Общи условия

Активация на акаунт