Уж ябълков сок, а не е

  • 1 816
  • 12
  •   1
Отговори
  • Севлиево
  • Мнения: 44
Ами аз имам един такъв малко смешен въпрос.
Сокоизтиствачата ми изкарва вместо чист ябълков сок, нещо като нектар. Незнам дали е от сорта ябълки или от самата сокоизтиствачка , но в повечето случаи ми се налага да давам така нар. сок с лъжичка. Смятате ли че това е проблем? Питам защото съм чела че на 5 мес. бебе е рано да се дават пресни плодове, а това което излиза си е направо сок с ябълка, само че финно обработена.Мослите ли че е вредно, въпреки че на мен ми се струва че е доста полезно.
P.S Купените сокове въобще не ги пием , та затова съм принудена да изтисквам, не че толкова ми се занимава.

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
 На мен педиатърката ми каза да й давам необработени топлинно плодовете,само да са пасирани,така че едва ли е вредно.Зависи все пак откога и как се захранвате, а и как ги приема детето.Не мисля,че има нещо притеснително!:-))))

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Нашият доктор ни даде специални указания какви ябълки да купуваме  Laughing Твоите ябълки сигурно са били от хлебните (така ли се казват), те стават такива гъсти.

# 3
  • Мнения: 8 505
Не се притеснявай,няма да му стане нищо на бебо.

# 4
  • София
  • Мнения: 15 198
Аз също правех сок със сокоизстисквачка, но след това го и прецеждах през памучна кърпа. 

# 5
  • Мнения: 1 427
Аз също правех сок със сокоизстисквачка, но след това го и прецеждах през памучна кърпа. 
И аз така продедирах в началото.Като навърши Йоана 6м.лекарката каза ,че може и пасирани или настъргани плодове.аз вече стържа.Така,че мисля че няма да е проблем.

# 6
  • Мнения: 344
Според мен въобще не е вредно. Неудобство обаче е лъжичката. Защо не пробваш да правиш  сока на ренде. Настъргваш ябълката и прецеждаш през марля.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 315
Зависи от сорта. И моя робот понякога изкарва бистър сок, понякога каша. Ако не е бистър , прецеждам през цедка за чай, много гъста.

# 8
  • Мнения: 1 878
Ако държиш на бистър сок можеш да използваш за прецеждане филтърна хартия или направо филтър за кафеварка Wink, но според мен и тип нектар може да се дава ако сте се захранили.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 356
Aко решиш да даваш такъв нектар и не минава през дупките на биберона, да ти кажа, че има едни биберони на Нуби - variable flow се водят. Прореза им е като кръстче, но са нетечливи, т.е. процепа се отваря, когато се стисне биберона. Идеята е, че пуска, колкото бебето стисне. Аз си купих един такъв и го използвам за по-гъсти сокове, или за такива прецедени с марля (винаги остава някое микроскопично парченце, което запушва бибероната). Странното е обаче, че като  купих 1 такъв и останах доволна, отидох да купя други, и нещо им бяха променили дизайна (сега вече имат около прореза едно кръгче) или технологията, и бебка не можа да се справи с тях, не пускаха нищо. Дали не улучих партидата, какво ли, не знам, но първия е перфектен точно за такъв случай. Попитай в детските магазини или мога да потърся брошурката на Нуби за подробности. Стават на Авентските и Чиковските шишета (широките такива, а има и за тесни шишета, доколкото си спомням).

# 10
  • Мнения: 5 299
Ами аз имам един такъв малко смешен въпрос.
Сокоизтиствачата ми изкарва вместо чист ябълков сок, нещо като нектар. Незнам дали е от сорта ябълки или от самата сокоизтиствачка , но в повечето случаи ми се налага да давам така нар. сок с лъжичка. Смятате ли че това е проблем? Питам защото съм чела че на 5 мес. бебе е рано да се дават пресни плодове, а това което излиза си е направо сок с ябълка, само че финно обработена.Мослите ли че е вредно, въпреки че на мен ми се струва че е доста полезно.
P.S Купените сокове въобще не ги пием , та затова съм принудена да изтисквам, не че толкова ми се занимава.

И при мен се получава същото, но аз го доизцеждах през цедка. Обаче сега ми даваш идея да и го давам така както си е(нектар). Аз също от скоро давам и настъргана ябълка, че ми писна да цапам машината за 5 резенчета Sick

# 11
  • Мнения: 3 537
Зависи си от сокоизстисквачката Naughtyи на мен така ми изкарва соковете като нектар,затова или прецеждах през цедка или направо настъргания плод през марличка Peace

# 12
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Според мен си зависи от ябълката.Такъв сок ми се полчаваше на няколко пъти докато Алекс беше малък.Като го направих без корите на ябълките,вче си имаше вид на сок.

Общи условия

Активация на акаунт