За захранването след 1 год.

  • 452
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 967
Мили мами имам някои въпросчета, чиито отговори със сигурност някъде съм чела някога, но сега не мога да открия  Embarassed ...та ще се радвам да се включите.
Дими вече е почти на 1год. и 4мес. все още кърмя, захранен е късно и много предпазливо, защото имаме семейни алергии , но си хапва с апетит твърди храни  Wink
Това, което ме интересува е:
1. Как накарахте дечицата си да хапват непасирани манджички - Дими вече има 11 зъба и дъвче много добре парчета ябълка, бисквити, хляб, сирене и т.н., но ако в манджата има недобре пасирани парченца ги плюе и не иска да ги дъвче?
2. Кога се въвеждат храни като:
- колбаси (мисля си, че за нас е още рано, ама да питам кога се препоръчват)
- пилешки дробчета (знам, че не се дават вътрешноти на малки деца, ама знаете ли до кога)
Не си мислете, чесъм се засилила да давам салами и дробчета  Naughty, но да си знам от кога може  Wink
Благодаря предварително  Hug

# 1
  • София
  • Мнения: 18 679
Парченцата в манджата са въпрос на свикване.Аз доскоро пасирах всичко гладко, защото Ники получаваше позиви за повръщане дори от листенце магданоз SickВ един момент се заинатих и давах само намачкано - той се блещи, блещи, пък на 3-4-тата лъжица свикна.Така няколко пъти.После започнах почти да не мачкам..Стомахчето му също свикна - в началото намирах залчетата цели в памперса, вече всичко е гладко преработено LaughingСлед около 2 месеца непасиране мога да се похваля, че ядем дори препечени сандвичи с хрупкава коричка Grinning
Саламчетата и дробчетата май не са добра идея като цяло за малки деца.Но - ако у вас ядете, неизбежно и детето ще яде, така че...Все някога ще му дадеш WinkАз все пак бих изчакала поне докъм 2 годинки Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 819
Аз салам и колбас не бих давала, но вместо тях може шунка. Не пушена, естесвено.

# 3
  • Мнения: 4 629
За да го научиш да яде парченцата в манджата можеш постепенно да започнеш да оставяш по малко не смелени частици. т.е. на по ниска степен на кухненския робот и така малко по малко да увеличаваш броя и размера на парченцата.

За колбасите и дробчетата нямам предтава от кога се дават. Не мисля, че с нещо биха наведили на детето, но не мисля и, че съдържат нещо полезно.

# 4
  • Мнения: 819

За колбасите и дробчетата нямам предтава от кога се дават. Не мисля, че с нещо биха наведили на детето, но не мисля и, че съдържат нещо полезно.
...... Аз само да кажа, че ние (цялото семейство) престанахме да ядем салами и кренвирши, след като един разпространител на колбаси беше качил мъжът ми на автостоп и му разказал как и от какво се правят Sick И той не е единствения източник на тази потресаваща информация. Оказва се, че нищо не се хвърля, даже това което застоява в магазините се връща и се смила наново......с нови кости, уши, крака и пр. Месо в тези продукти няма.....
Оттогава купуваме неща, които са месо (шунка, филе, пъстърма и т.н.)

# 5
  • Мнения: 967
Благодаря за отговорите  Hug
Май ще се заинатя и ази ще спра да пасирам пък да видиме какво ще стане - ще плюе, ще плюе, пък ще вземе да яде като изгладнее много  Wink Дано бързо свикне да дъвче манджичките, че не може все на пюре да ги пасираме.
Относно колбасите - ми аз много обичам луканка, сух шпек и т.н. и детето като ме гледа да си хапвам иска и то, а аз не смея да дам. Давам му само хлебче и сиренце, ама той вижда че не е същото.
Не знам филетата дали стаат за него - те са си чисто месо, ама още не съм посмяла да пробвам и тях  Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 5 228
В една друга тема се обсъждаше привикването към по-едро смляна или намачкана храна. Аз също имах проблем с по-едрите парченца - бебка изобщо не ги приемаше и също имаше позиви за повръщане при всяко по-едро парченце. Тогава tomova ме посъветва да пробвам с т.нар. странично хранене - с лъжичката поставяш храната странично, вътре към бузката, а не директно върху езика. Започнах да го правя и бебка много бързо свикна.
За колбаси, които доказано са от месо (шунки, фирета), мисля че няма проблем да се дават след годинката. За дробчетата - трябва да си много сигурна в "източника" на дробчетата, тъй като ако животните са тъпкани с антибиотици и т.н. всичко преминава през дроба и не е подходяща храна за деца.

Общи условия

Активация на акаунт