Ще маскирате ли децата си за "Хелоуин?

  • 1 749
  • 32
  •   1
Отговори
  • все тук
  • Мнения: 1 714
Питам, защото смятам довечера да си спретнем малък празник. Във входа, в който живеем, децата ни на една и съща възраст са 4 и смятаме довечера да полудуваме.
Аз лично ще го облека моя като индианче. Така съм си решила А вие?

# 1
  • София
  • Мнения: 4 865
Тц. този празник нещо не ми е по вкуса. преди години работих в американско училище (в софия) и там празнувахме с децата, но поне за сега не мисля да го пренасям у дома.

# 2
  • Мнения: 2 032
Не-каката някой дни и без маскиране е дяволче, а бебето не разбира.

# 3
  • Мнения: 3 491
Ами ние от четвъртък насам все сме си маскирани, особено през уикенда беше - от парти на парти, не мога да ти приспя снощи от тези бонбони и шоколади. Довечера естествено ще обикаляме по хорските къщи да си просим бонбони. Но ако бяхме в България,  нямаше да празнуваме, предполагам. Извън контекста си е някак.

# 4
  • Мнения: 3 161
И аз съм го празнувала в Англия и в американско у-ще в София, но извън тях ми се струва малко лош вкус. Иначе бях замислила едно детско "плаш-парти" по модела на Таласъми ООД, ама и за него ми мина мерака. А карнавали е хубаво да се правят, много обичам, ама ако може без вещици и таласъми - поне в Бг.

# 5
  • Мнения: 532
Те моите всеки ден си устройват Хелоуин! То остана и специално да им правя  Stop Особено каката, от снимката й личи даже  #Crazy

# 6
  • Мнения: 3 491
ама ако може без вещици и таласъми - поне в Бг.
А, що така бе emem! Та децата ги обожават (е, като станат на около 3-4 годинки, де ...). Такъв купон са, да не говорим какви забавни и обърнати с главата надолу сюжети има, които и мене страхотно ме кефят!!! Я го виж Шрек колко е готин, а пък новото филмче за булката на мъртвеца е направо шедьовърче! С хлапетата доскоро умирахме от възторг да четем една книжка за змея, който си търси жена, ама пусто все не може да победи тоя рицар. Много свежарска беше! И изобщо, според мене децата по този начин си избиват много комплекси и страхове: твърдо ЗА вещиците! Grinning

# 7
  • София
  • Мнения: 15 198
Не. Не го усещам този празник. Твърде ми е чуждоземски и някак си изкуствено ми стои тук.

# 8
  • Мнения: 3 550
Моят син още е бебе, но отсега си мисля, че няма да празнуваме такова нещо. И ще разправям жестоко с учителката в детската градина, ако иска да прави такива нововъведения.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Аз подкрепям мнението на Steisi не ме кефят тия вещици и прочие изроди.Не мисля да разрешавам на филм да ги гледа та камо ли да се маскира като такъв Sick Sick

# 10
  • Мнения: 3 927
Оставям Хелоуин на западняците Wink, те да му се радват......у нас ми изглежда изкуствено да се прокарва такава традиция Mr. Green

# 11
  • Мнения: 1 383
И аз съм против. Като бях бременна няколко приятелки искаха да ми спретнат "бебешко парти". Отказах не от суеверие. Остава да почнем да празнуваме и Деня на благодарността.

# 12
  • Мнения: 62
Стига бе, хора! Това ми звуччи адски тесногръдо!

Хелоуин е просто повод да си напрвят децата купон, а покрай тях и родителите. Има ли значение чии празник е? (Само да уточня, не е американски, а келтски и ТРАКИЙСКИ)

Ми ние в къщи си правим и тиквен фенер на Хелоуин и книжен дракон за Китайската Нова Година... Просто още един повод за забавление  Hug

# 13
  • Варна
  • Мнения: 6 848
Не, не познавам този празник и не го усещам като такъв.

# 14
  • София
  • Мнения: 5 826
Празникът е католически, поради което не го смятам за наш празник, имаме си достатъчно християнски.

Празникът "Хелоуин" (Halloween) се корени в традициите на древните келти, които чествали на 31 октомври Нова година. А името Halloween произхожда от католическия празник All Hallows Even (навечерието на Вси светии), който е на 1 ноември. Постепенно двата празника се слели в един.

Общи условия

Активация на акаунт