kak обличате бебоците и как ги завивате?

  • 1 523
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 179
Мама съм на малка беба и много се притеснявам дали не я навличам прекалено!!!още с връщането от родилния и излязоха пъпки-от претопляне които така и не минават,но пак на 22 ден ни изписаха капки и антибиотик защото направила заден ринит!!!имам чувството,че сега пак се разболява....завивам я с олекотена завивка отдолу слагам едно памучно одеалце,обличам я с боди с къс ръкав и гащеризон!в стаята е 22-23 градуса.къде бъркам?не съм я извеждала от 3 дни.не е възможно хем да я претоплям хем да я разболявам!даваите акъл,не искам да изнежвам детенцето си и все да е болно...това е кошмар...

# 1
  • Мнения: 528
Здравей мече.Моя Вероника я обличам с боди с дълъг ръкав което има и надолу ританки.Майче се казваше космонавче.ЗАбравих че под него и слагам една лека тениска.Много тънка.Над космонамчето един анцук който не е много дебел долнище и горнище.За навън и слагам от тези бебешкия плюш комлектчета горно и долно като махам анцунга.За навън я слагам в нтези летните чувалчета за да не се отвива и отгоре дебела пелена.В къщи на легалцето имам едно леко одеалце да не й е студуно на дупето и отгоре е със олекотено одеалце и чат пат от тези дето са за исписването пак е леко одеалце.Т  в стаята е 19-20 градуса.Тези пъпчици ако са малки ситни и ние имахме такива и се оказа че са или от претопляне или от това че мама яде шоколад.Предполагам че  от шоколада защото следващата седмица направих експеримент и се появиха от шоколада

# 2
  • Мнения: 7 640
и ние обличаме и завиваме бебетата точно така, даже ге държим на малко по-ниска Т. Как установиха задния ринит?

# 3
  • Мнения: 179
за задния ринит-ами има секрети в устата и сополи които непрекъснато хъркат из нослето и и ги вадя с аспиратор.възможно ли е да не е ринит?нещо лекарката ни не е много компетентна!!!щеше да забрави да ни сложи 2 ваксина за хепатит и не ми е казала да давам вит.д2 ама това е др.тема.
ами в такъв случаи не я навличам много и не я простудявам!

# 4
  • София
  • Мнения: 1 057
През деня го обличам с камизола (с къс ръкав) и ританки. Отгоре блуза с дълъг ръкав, плетено елече и терлици, ако е по-хладно. Когато не слагам блуза, използвам боди с дълъг ръкав. Поддържаме т ок. 23 - 26градуса.
През нощта спи пак с камизола и пижама. Завивам го с меко облечено одеало (което той почти винаги изритва).
При нас имаше малки пъпки, които се прибраха след като спрях да ям шоколад и шоколадови изделия.

# 5
  • Мнения: 7 640
за задния ринит-ами има секрети в устата и сополи които непрекъснато хъркат из нослето и и ги вадя с аспиратор
според мен ако детето суче спокойно, това дначи, че носът е проходим.Хъркането може да е по друга причина. Чак антибиотик да почвате Confused

# 6
  • Мнения: 5 228
Когато моята дъщеря беше горе долу на възрастта на твоята, спеше с боди с дълъг ръкав, цяло гащеризонче и чорапки, завита с дебела памучна пелена (от тези, които прибличат на одеало). Мисля, че не я претопляш.
Ако се съмняваш в компетентността на лекарката ви, смени я - много е важно да й имаш доверие и да е достатъчно компетентна. Или поне се консултирай с друг лекар за ринита.

# 7
  • Мнения: 8 505
Миналата зима я обличах с ватирано боди с дълъг ръкав и с ватирани ританки.Само толкова.При около 23-24 градуса.

# 8
  • Мнения: 179
може би наистина съм прекалила с шоколадовите изделия спирам ги.благодаря ви за отговорите!Да наистина ще я сменя!

# 9
  • Мнения: 3 356
Вкъщи-плътно боди,дебело гащеризонче,търлъчки и леко пуловерче без ръкав.
Спи със същото снаражение,само че без търлъчки и пуловерче ,в торба и с лека завивка.

# 10
  • Мнения: 4 915
Като новородена  я обличах у дома така:

Долно боди с къс ръкав, блузка с дълъг ръкав, ританки, чорапки. Температура в стаята 20-22 градуса. Така изкара цяла зима.
Нощем спеше на 17-18 градуса - по същия начин облечена, без чорапите. Завита с одеало.
От тримесечна спеше по пижама боса в чувалче.

Има една препоръка за обличане на децата - както е облечена майката, ако е студено - с една дреха повече. Това е малко неясна препоръка, защото на някои жени им е студено при 22 градуса, на други - при 18 градуса...Общо взето от февруари месец, когато дъщеря ми стана на 4 месеца, и за навън, и у дома я обличам както аз съм облечена. Понякога дори на мен ми е хладно, а тя се чувства отлично. Досега не е настивала.

По книгите също пише, че температурата у дома през деня е подходящо да се поддържа 20-22 градуса, а нощем - 18-20 градуса.

# 11
  • Мнения: 903
Аз им обличам боди с къс  или дълаг ракав, което е без крачоли, или камизолка и къси гащета. Отгоре им салагам плюшени блузка и ритънка и терлички. Спат с олекотен азавивка, която не е много дебела, згъната на две. Температурата в стаята е 20-22.5. И ние имахме пъпчици окло вратлето, но не съм сигурна даи са били от претопляне. Идват разни роднини и един ми каже, че ги претоплям, а други, че им е студено. Вече незнам, а успяха и да се разсополявят.  newsm78

# 12
  • Мнения: 2 407
В къщи с боди, ританки и блузка, всичко е с дълъг ръкав.Ако е по студено и с елече и терлички.Температура 21 градуса.
За навън същото, но без елечето и от горе космонавт или поларен комплект, доста е дебел и шапка.Завивам я с олекотено одеало,а за навън с дебело одеало от испанските.

# 13
  • Мнения: 6 390
Free Soul
хубаво е казала, само допълвам че над 4кг. се обличат така както сме ние облечени, няма нужда от допълнителни одеала и пелени, в смисъл че над 4кг бебе има вече собствена терморегулация.
Иначе сте много малки за антибиотици, я по добре отиди на специалист урулог, по добре се консултирай и с още някой лекар, преди да почваш антибиотици, а това че ви е забравила за ваксината и д2 въобще не е за подценяване, като се има в предвид че се отнася за здравето на детето ти, аз лично бих веднага сменила  тази докторка #2gunfire
я поразпитай майки в квартала, приятелки, да ти препоръчат свестно педи, че това е тепърва началото  Wink
И още за секретите и сополите, аз знам че е нормално, до 40 ден детето се чисти от секретите който е погълнало заедно с хранителните вещества в утробата на майката, но не съм специалист разбира се, само споделям  Wink

Ние сме с  декемврийче и на около вашата възраст татито ни зарази с някакъв гриб грозен с яки сополи, но педито при втората контрола по случая каза, че ако до еди кога си не настане промяна, че ще ни праща при специалист, че тя няма възможност в нейния кабинет да направи необходимия преглед за да установи какво точно става с бебока, а и каза че от възпаление на синузита,ринита и тн почти винаги отиват и в ушите на бебоците, абе с две думи искам да ти кажа да отидете и при друг доктор, защото вашата за един месец съществуване е успяла да докаже своята некомпетентност или незаинтересованост от вашето здраве /разбирай както искаш  Wink
на нас ни препоръчаха под дИУшека да сложиме възглавница, така че да спи в положение най висока част главата, но гръбчето да е равно, за да се изтичали по лесно секретите през червата, тя после акаше дълго време сополки, много ясно се виждат в акуто Wink
и още подържай влажен въздуха у дома, и по хладно при спането, 18/20 градуса максимално, завийго добре но проветри хубаво да се охлади, по лесно ще диша бебока

Дано нещо от мойте препоръки бъде от полза и при вас  bouquet

Успех желая и бързо оздравяване, гледай по скоро да каляваш детето от колкото да го претопляш, ако сте на кърма, би трябвало по бързо да отшумят проблемите  Wink Hug

# 14
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Тениска отгоре ватирана пижамка.Завивам го с олекотена завивка,ако е по студено мятам и едно одеалце в/у завивката Peace

Общи условия

Активация на акаунт