ТОФУ

  • 5 457
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 163
Събирам информация за това чудо. Приложение, вкус и изобщо кой каквото знае.

# 1
  • Мнения: 4 212
ТОФУ
Сайта е на руски, надявам се да ти помогне. Peace

# 2
  • Мнения: 163
Ох добре че в училище навремето  ни натискаха да учим руски, та сега го поназнайвам. Благодаря ти! Ще го прегледам.

# 3
  • Мнения: 1 382
Сирене от соя,вегетарианците си го хапват,има и такива кренвирши.На мен не ми допадна - като тебешир ми се струваше.
За какво ти трябва инфото...ако не е тайна?

# 4
  • Мнения: 163
Сирене от соя,вегетарианците си го хапват,има и такива кренвирши.На мен не ми допадна - като тебешир ми се струваше.
За какво ти трябва инфото...ако не е тайна?

естествено че не е тайна. В петък на работа отворихме приказка за тофу-то и бях решила (или може би все още съм) да купя за да го опита ме. Но незнам как точно се консумира, дали изисква някаква предварителна обработка.

# 5
  • Мнения: 3 251
Лично на мен не ми хареса - понамирисва ми някак особено , бях взела веднъж за една рецепта с гъби , но не се престраших да сложа , поради тази причина . Не знам , ако мине през термична обработка , дали няма да вони повече?Стоя доста в хладилника и поради желаещи да го консумират , замина в кофата ...

# 6
  • Мнения: 1 002
тофуто е безвкусно и затова трябва да се овкуси някак си , само тофу ако се яде не е хубаво
аз най го обичам приготвено като в кит. ресторант -
има едно ястие - тофу със зеленчуци
и аз това правя , в най-различни варианти ( понякога е само тофу със салата )
е , то така звучи все еднп всеки ден ям тофу , а не е така
и друго - българското тофу е по-хубаво , отколкото вносното ...

# 7
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802
Aз съм го опитвала по бюфети, но нещо не ми се нрави. Пък и гледах едно предаване ...и после четох..., че не било полезно.
Хапвай бг сирене - поне си го знаем     chef 

# 8
  • Мнения: 163
Окончателно се отказах да го опитвам. Беше ми много любопитно, защото съм луда по сирената и обичам да си приготвям плата със различни сирена като мезе за червено вино. Но тофу-то няма да влезе в моя рецептурник явно.

# 9
  • Мнения: 163
Този Иван Звездев е стархотен човек. Прибирам си се аз днес от работа влизам в сайта му да видя какво е готвил сутринта и какво да видя...рецепти с ТОФУ. Хареса ми идейката за салатата и другата за грила е интересна но от сайта не мога да разбера в какво и как се пече. Някой гледал ли го е? А приготвихте ли вече някоя от рецептите? Как са?

# 10
  • Мнения: 1 002
иван звездев не съм гледала
но тофуто става много вкусно като се изпече/изпържи в тефлонов тиган
- нарязва се на парчета с дебелина около половин един сантиметър
, и в тигана са слага мааалко олио , като се загрее се слагат парчетата ,
като се зачервят се обръщат и така- имат много хубава коричка , аз ги поливам със соев сос и нататък варианти много ..
но само нарязано тофу - като сирене наистина е гадно ...

# 11
  • Мнения: 2 220
Аз гледах предаването на Иван Звездев като готви с тофу и опитах рецептата. Стана доста интересно като вкус, макар че не бих го консумирала повече от 2-3 пъти горишно. Просто е прекалено особено, но като разннообразяване на менюто или впечатляване на някого е екстра. Значи тофуто се нарязва на парчета и се маринова в соев сос, смесен със сок от портокал. Аз го държах няколко часа, за да попие хубаво (иначе наистина е безвкусно). После се пече на грил тиган. отделно се прави сос от гъби, праз и прясно мляко, но за това може да се импровизира.

Общи условия

Активация на акаунт