изправяне от легнало в седнало положение

  • 7 713
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 112
Някой може ли да ми каже как да науча малкия как да се изправя от легнало в седнало положение? Като легне и край ядосва се, че не може да се изправи Rolling Eyes. То и с пълзенето е проблем, ама той май направо ще си тръгва да върви...незнам

Последна редакция: вт, 01 ное 2005, 00:35 от Mamma

# 1
  • на село
  • Мнения: 3 844
Ами съвет -незнам  newsm78, те сами се научават.
 Моята се изправяше като се обърне по корем и с дупето нагоре, незнам дали ме разбра  Simple Smile
На колко ти е детенцето, абе да е живо и здраво всичко ще усвои .

# 2
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
 Simple SmileЩе се научи само.Всичко е природен инстинкт.Нека се помъчи и ще успее.И с пълзенето е трудно в началото,като десантчици са.Лека,полека на всичко се научават.

# 3
  • Мнения: 112
Малкият ми калпазанин ще направи 11 месеца на 11.11 и започва всичко да прави отзад напред. Май първо ще се научи да ходи и тогава да се изправя и да пълзи на четири крака. Сега пълзи ама пързаля тумбата по пода и се приплъзва много е смешен Grinning Сигурно и твоята сладурана е била смешничка като вирва дупето нагоре да се изправи

# 4
  • София
  • Мнения: 250
Ами покажи му, т.е. помогни му няколко пъти и ще се научи, щом се притесняваш.
Аз така се бях впрегнала, че големия син не иска да се обръща от корем на гръб и му "показвах" - слагах го по корем и му помагах, докато се научи. Има някои деца, на които са им по-трудни тези упражнения.

# 5
  • Мнения: 112
Май много ви ентусиазирах, ама и мен ме ядосва, защото като се опитвам да му сложа ръцете на решетките за да се изправи сам той се ядосва, че не го вземам ами само го мъча. Малко инати си проявяваме ама ще видим тая работа Rolling Eyes Thinking

# 6
  • Мнения: 112
Аз съм голям новак в тоя форум, бих ви показала снимка на малкия бандит ама като не знам къде и как да го направя? newsm78 Sick

# 7
  • Мнения: 603
Ами някои дечица се изправят по-късно. Нашето се изправи в края на десетия. Научи се самичък. Изправи се за пръчките на кошарата. Е, правили сме малко упражнения, като хващаме ръцете. На 11 мес. започна да се учи да ходи, хванат за двете ръце. Едновременно с това започна да пълзи. И доста бързо задобря. На 14 мес. проходи самостоятелно.
Т. е. бързо навакса LaughingТака, че споко, съвсем скоро очаквай приятна изненада!

# 8
  • Мнения: 5 228
Той сам ще се научи, когато е готов за това. Иначе бебетата първо се научават да сядат от положение по коремче. Поне по книгите пише така и дъщеря ми също беше така.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
Той сам ще се научи,но ако искаш да му помогнеш,виж тук:
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/474/51/.

# 10
  • Мнения: 112
Хе хе какъв майтап, вчера ви разправях, че не може да става от легнало в седнало положение и днес човекът реши, че ще прави крачки сам, ама разбира се ние с тати сме един срещу друг и той така от човек до човек провървява някоя друга крачица. Joy  Благодаря на мама yulinga за полезния линк. Е Дани е опърничаво бебе ама като поиска може и да слуша. Знаеш ли може и да успея да го науча. Ама той като проходи би трябвало и сам да се научи. Тогава няма да му тежи толкова дупето. Crazy

# 11
  • Мнения: 4 629
Сега пълзи ама пързаля тумбата по пода и се приплъзва много е смешен Grinning

Така пълзи и сина ми. Може да застава на 4 крака, но не лази така. Още не може да сяда сам от легнало положение. Аз не го уча. Ще си се научи сам като му дойде времето.

Общи условия

Активация на акаунт