Въпрос за количката на Чиполино Туини към майките в БГ?

  • 3 280
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 964
Интересува ме какво е мнението ви за тази количка?Особенно майките които са я ползвали или ползват?
Имате ли идея колко струва и колко тежи?
Аз я видях в интерснет на снимка и много ми хареса,много е свежарска с тия мечета.Не че в САЩ няма колички,тука колички да искаш ама всичките са едни такива тъмни,черни на мен ми се щеше нещо по светличко като за бебета.Но понеже немога да я видя  и пипна се надявам на вашите отзиви за този продукт.

Последна редакция: вт, 01 ное 2005, 10:11 от Zhana

# 1
  • Varna
  • Мнения: 103
Нашата количка беше същата, но друг цвят. Струва около 200лв, за килограми не си спомням, но всички двойни колички са тежички, особенно когато бебчовците пораснат. Аз бях доволна от моята, търкалях я почти две години, но накрая се счупи едното колело (то с тея дупки по пътищата да се чудиш как издържа толкова).
Лека бременност до края и красиви бебоци.

# 2
  • Мнения: 964
Интересува ме някоя мама ако знае колко тежи количката без бебоците Laughing ,питам за да знам мога ли по някакъв по евтин начин да я домъкна до САЩ Mr. Green

# 3
  • Мнения: 219
Намесвам се в обсъждането на този вид количка, защото:
Аз съм майка на близнаци и използваме точно този модел. Преди да я купим с мъжа ми направихме голямо проучване какви колички и какви достъпни модели има в търговската мрежа в София. Оказа се, че този е единственият достъпен, с цена около 250 лв., за други се чака. Имаше и вариант, който струва около 1000 лв. и децата са едно срещу друго. Затова закупихме Чиполино Туини. Не съм особено недоволна от нея - сравнително е лека, лесно се управлява, за сега нямаме повреди и освен това е комбинирана. Но, ако имах възможност за избор (както предполагам вие ще имате), не бих си взела такава количка, поради следните причини: на моите близнаци им отесня точно за 3 - 4 месеца, а те са недоносени. Сега през студените дни, когато са навлечени и завити и с одеало, мястото въобще не им стига; освен това дръжката на количката е зад количката и когато се движим не виждам децата, а и те не ме виждат. Считам това за голям недостатък. Непрекъснато спирам, поглеждам, дооправям нещо и т.н. Да не говорим за случаите, когато нарочно си изплюват бибероните, за да надникна и да ги сложа отново. Та този модел е само с най-необхозимите "удобства".

# 4
  • Мнения: 903
Здрасти Жане,
Току що се метнах с количката на кантара. Не можах много точно да я претегля защото се накланя тежестта на пред и ми беше неудобно да я хвана, но тежи към 15- 20 кила. Иначе съм съгласна с dustin, маневрена и лека, особено децата като са малки. И на мен ми изглежда тясна, а те са още н 2 месеца и са недоносени. Също се дразня, че не мога да ги виждам. Моята е светло със тъмно синьо. Струва към 200 лева.Но според мен цвета е последното нещо което трябва да гледаш. Според мен обмисли пак. Това е, успех в избирането на количка. Ние много се чудихме,но в българия нямаме голям избор, особено ако разполагаш с малко средства.

# 5
  • Мнения: 964
Почти ме разубедихте.Ако верно е толкова малка не си струва той и карсита е същата работа.Тука има нещо подобно на количка само конструкцията с гумите и върху нея се слага карсита евтина е и ще ми свършира работа докато започнат да сядат,тогава мога да си взема количка на Чико за близнаци,която тука за разлика от Бг е направо евтина.А и в първите месеци на мен карсита ще ми е по удобен тука сме навсякъде с колата и няма да се налага постояно да ви вадя и да ги слагам в количката и в колата.Единственното нещо за което исках количката на Чиполино беше че има легнало полужение,тук такива колички почти няма почти всички са за седнало полужение и като е малко бебето се слага кошницата от карсита в седалката на количката.
За таи количка ви обеснявах в нея се събира всички видове карсит за новородени дето ги има на пазара.А и избора на карсит е огромен има и светли цветове,даже и розовки Laughing

# 6
  • Мнения: 7 640
нашата количка е Bertoni Twin, по-стабилна ми изглежда от Chipolino  и се сгъва по-лесно. Не е тясна и е маневрена. Тежи 15 кг. Дръжката й обаче също не е подвижна. Не ми харесват колички в позиция едно зад друго-като някакъв трамвай ми приличат. Предното бебе е доста отдалечено от майката, пък и двете деца някяк си не са в равостойно положение, според мен.

# 7
  • Мнения: 219
Аз също не харесвам варианта, в който децата са едно след друго. По мнението на родители, които са ползвали такава количка, се оказва, че близнакът, който е втори (отзад) нищо не вижда, вечно е недоволен и по тази причина, родителите почти винаги го вземат на ръце и така си се движат - един близнак в количка и един на ръце. При вариант едно срещу друго пък си удряли главите, така, че излиза като най-удобен вариантът бебетата да са едно до друго. Това, със столчето за кола ми се вижда най-разумно. В къщи се ползва за всякакви цели - хранене, заспиване, люлеене. За съжаление ние такива си нямаме, но оценявам предимствата им. Освен това с колата се движите на всякъде, докато с количката само на къси разстаяния, има много органичения.
Поздрави от БГ и леко бременеене. Съвет от мен - ходи по-често на прегледи. За близнаци си струва.

# 8
  • Мнения: 7 640
Съвет от мен - ходи по-често на прегледи. За близнаци си струва.

определено!

# 9
  • Мнения: 243
PolarFox, можеш ли да ми кажеш от къде си взела твойта количка и каква е цената и горе-долу?

# 10
  • Мнения: 7 640
PolarFox, можеш ли да ми кажеш от къде си взела твойта количка и каква е цената и горе-долу?
от Пакостник в Овча купел. Струваше 170лв, не мога да намеря картинка в нет-а, на живо можеш да я видиш в Пинокио в Дружба 1, където струва 220лв #Cussing out, гръм да ги удари, хем те са представителите на Бертони за София.
Когато бях в твоя срок, имах същите проблеми Grinning, нещо ако мога да съм полезна-питай.
М/у другото цените в Пакостник-а са много добри Peace

# 11
  • Мнения: 2 839
Я да се обадя и аз  Grinning
Първо си взехме такава количка, че тук други няма. ВОзихме се с нея няколко месеца, но аз през това време бях изровила нета за близнашки колички, за всичките бях изчела, защото брат ми е в Щатите и бях намислила да ми донесе по-добра.
Избрах си Макларън - те имат 2 модела за близнаци. По-лекия обаче не става за новородени. Виж ги. Аз вече не паза сайтове, но ако не можеш да ги откриеш, пиши да се разровя.
Чиполиното според мен е тежка и трудно маневрира. За сравнение Макларъна е 12 кг, срещу 20 за Чиполиното, което си е огромна тежест като почнеш да слагаш вътре още 20-30  Mr. Green
Съветът ми е - не се води от цвета, гледай си удобството. Пъки и шарените колички вече не са на мода  Mr. Green

# 12
  • Мнения: 243
Благодаря ти, PolarFox, Simple Smile досега не съм ходила в Пакостник, но явно ще трябва да го посетя. Досега единствения вариант, който беше приемлив за мен беше на Чиполино, но не ми харесва идеята да нямам избор, така че благодаря за съвета.

# 13
  • Мнения: 7 640
в Пакостник няма много неща в наличност, така че харесай си работите другаде, а ги купи оттам. Ще ти ги доставят вкъщи когато ти е удобно Simple Smile

# 14
  • София
  • Мнения: 1 110
Не мога да се стърпя да не дам мнение!
Zhana, аз търся кой да ми прати количка от Америка (Грако например много ми харесват), а ти се заглеждаш по Чиполино-то! newsm12
Аз имам Чиполино, просто защото в България няма какво друго да си купи човек на сносна цена, защото трябва да се има предвид, че количката стои в колата... #Crazy
Количката не е лоша, като за 250те си лева. Леко се движи, не е много тежка и т.н., но не влиза през никакви врати, асансьори и други съоръжения!
Тясна е. Като ги навлека още малко и едвам ще се събират вътре. Не е изолирана и вятъра си духа вътре от всички страни. Води се комбинирана, предполагам заради това парче шушляк отпред, което им покрива само крачетата.
Няма дъждобран (дадоха ми от един от количка Хаук, слава богу става).
Има и още доста неща, но да не се увличам.

Т.е., след като имаш възможност, въобще не поглеждай към този вариант!  newsm10

Общи условия

Активация на акаунт