бебето ми е седалищно

  • 855
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 361
Искам да попитам какъв е шанса бебчо да се обърне главично ,защото съм чула ,че към 29 седмица се обръщат и след това вероятността е много малка newsm78

# 1
  • Мнения: 414
Няма такова нещо. Могат да се обърнат дни и даже часове преди раждането. Природата си знае работата, бебето също Simple Smile Моето Ане се обърна дни преди да се роди. Ако не може да се обърне, то е заради някаква сериозна причина - много пъти увита или къса пъпна връв или нещо друго, което все пак не е толкова често срещано. Иначе си се въртят като пумпали, не е нужно отсега да ти е главично завъртяно бебето за да се роди така. Мойта докторка даже разправяше как проверили една родилка че бебето й е седалищно и като я качили за секцио поради тая причина, като я срязали бебето вече било главично, така че спокойно, довери се на природата и не се тормози още от сега Simple Smile

# 2
  • Мнения: 1 655
Ако не се обърне и терминът наближава, може да опиташ с едно хомеопатично лекарство - Пулсатила 200 СН еднократно или най-добре се посъветвай с хомеопат.

# 3
  • Мнения: 919
medusa ти е казала много точно.Може и в последния момент бебчо да се завърти с главичката надолу.Не го мисли от сега,аз все се надявах да се обърне, а като се обърна,се оказа,че тазът ми е много тесен и пак ме резнаха.Така че спокойно всичко ще си дойде по местата Laughing
Пожелавам ти успешно раждане Grinning

# 4
  • Мнения: 1 190
Искам да попитам какъв е шанса бебчо да се обърне главично ,защото съм чула ,че към 29 седмица се обръщат и след това вероятността е много малка newsm78

Здравей ma6a, при мен беше така: бебчето ми беше седалищно три последователни месеца , но точно в началото на 9-ия месец се обърна главично и всичко си беше наред! Аз тогава ходех много пеша, в смисъл много се разхождах, но не знам дали това е спомогнало за обръщането му.

Вярвам, че всичко ще бъде наред!

Леко раждане и едно здраво и хубаво бебче ти пожелавам!

Поздрави Wink

# 5
  • Мнения: 319
Мойта малка мишка също беще със седалищно предлежание до деня на плановото секцио. Като ме срязаха, казаха, че много добре е станало, задето са предприели планово секцио, защото матката ми била малка и бебето просто е нямало да се обърне - нямало е да има място. Всъщност причината за планово секцио беше друга, но фактор във взимането на това решение беше и положението на бебето. Попитай гинеколога, който следи бременността ти, относно предлежанието на бебето и начина на родоразрешение.

# 6
  • Мнения: 733
Спокойно ще си се обърне не се шашкай   bouquet Доколкото знам може и последния ден да се обърне. Остави бебчо да си шашвка още има време. Успех и леко раждане   bouquet

# 7
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Моята се обърна 4 дни прди да родя.Бяха ми насрочили час за секцио...колко рев имаше от моя страна ooooh!Последните три седмици се обръщаше постоянно.

# 8
  • Мнения: 1 613
Моята бебка беше седалищно. В 37-ма седмица ми изтекоха водите и преди да ми направят секциото, пак ме гледаха на ехограф, дали случайно не се е обърнала, ама не беше.
Има време, дано се обърне Wink

# 9
  • Мнения: 6 315
Йоан се обърна към края, може би седмица преди да го родя, така че спокойно! По принцип казват, че след 34-та седмица е по-трудно да се обърне, но изобщо не е невъзможно. Някои бебенца се обръщат в последния момент.

# 10
  • Мнения: 361
Много сте мили мерси за отговорите и подкрепата Hug
и док-та ми каза,че има време и да не се притеснявам

# 11
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 893
Има време-не го мисли от сега. Wink
Леко раждане ти пожелавам.  bouquet

# 12
  • Мнения: 903
Въобще не го мисли. Това да ти е проблема. Както казаха другите момичета може и минути преди раждането да се обърне, а и да не стане не проблем в днешно време. Аз  родих едната бебка седалищно по нормален начин, но по добрия вариянт е секцио. Моето бебе беше 1,850кг и затова ме оставиха да го раждам с дупето. Иначе правят секцио. Не се тревожи и успех от мен.

# 13
  • Мнения: 1 464
Аз раждах секцио заради седалищно предлежание ,но и омотана и пресукана пъпна връв ,така яе ако няма някаква сериозна причина ще се обърне,не се притесняваи Hug

# 14
  • Мнения: 176
не се шашкай може да се обърне жв последния момент моята бебка не се обърна но се роди така че както доиде не се притеснявай

Общи условия

Активация на акаунт