за отпуска по майчинство

  • 448
  • 3
  •   1
Отговори
Здравейте, мами!

Аз имам един малко по-различен въпрос. Върнах се на работа веднага след изтичане на болничния ми от 135 дни и сега получавам половина обезщетение за гледане на малко дете (т.е. 65 лева вместо 130 ).
Интересува ме, обаче, дали ако пожелая в някой момент преди детето ми да навърши 2 години ще мога да изляза в майчинство и да получавам целия размер на безщетението от 130лв. Въобще възможно ли е веднъж върнала се на работа да изляза в майчинство и да си гледам детето вкъщи или не?
Благодаря предварително за отговорите
Целувки!

# 1
  • Мнения: 5 370
Здравейте, мами!

Аз имам един малко по-различен въпрос. Върнах се на работа веднага след изтичане на болничния ми от 135 дни и сега получавам половина обезщетение за гледане на малко дете (т.е. 65 лева вместо 130 ).
Интересува ме, обаче, дали ако пожелая в някой момент преди детето ми да навърши 2 години ще мога да изляза в майчинство и да получавам целия размер на безщетението от 130лв. Въобще възможно ли е веднъж върнала се на работа да изляза в майчинство и да си гледам детето вкъщи или не?
Благодаря предварително за отговорите
Целувки!
Дано не греша,но мисля,че е 100% възможно. Когато бях в съвсеееем начална бременност,моя колежка с малко детенце-около годинка- направи същото. Сега знам,че си стои у дома и си гледа дечкото,освен ако вече срока не е изтекъл.

# 2
  • все тук
  • Мнения: 1 714
Работодателят ти няма право да те спре, мисля, че настина е възможно. Но за по-сигурно провери в Кодекса на труда - там всичко е регламентирано.

# 3
  • София
  • Мнения: 725
Можеш по всяко време да прекъснеш или възобновиш ползването на отпуска за отглеждане на дете до 2 годишна възраст.

Общи условия

Активация на акаунт