Световъртеж!!!

  • 2 379
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 798
Мили момичета,за 3-ти път ми се случва...Сутрин при отворяне на очи усещам ,че всичко се движи,върти ми се стаята,облива ме една студена пот.....Първия път ходих на невролог-дрън-дрън,еднаторба с лекарства,че и силни и скъпи. #Cussing outНазначих си сама изследване-може пък да имам анемия..Резултата беше уж нормален,ама си купих Малтофер-пих го.Всъщност световъртежа ми минава като пия желязо,ама ...нали нямам анемия?!?!/според кръвните резултати/ newsm78
Ако някоя има подобен проблем-нека сподели!А и друго,ако е от значение-по принцип съм много бледа и краката ми са вечно студени.

# 1
  • ново
  • Мнения: 5 936
И аз имах подобен проблем, оказа се, че е от анемията. Сега свършвам хапчетата и ще видим дали ще продължавам да се чуствам пак така. При мен световъртежите се получават и от силно емоционално натоварване, ако например се движа в тълпа с много хора, след това като се прибера вкъщи се чуствам като бита с камъни ooooh!
Личната ми препоръча като свърша с лекарствата за анемията, да отида на невролог и да ми направят ЕЕГ, за да се види дали нямам нарушение на вестибуларния апарат. И така и ще направя /останаха ми лекарства за два дни/
  bouquet

# 2
  • Мнения: 1 798
А какво пиеш?

# 3
  • Мнения: 17 407
Би ли обяснила какво точно означава това дрън-дрън и какви лекарства са ти предписани от невролога?

# 4
  • Мнения: 1 798
Казах `дрън-дрън,защото при всички невролози ,при които съм ходила рецептата е като по шаблон-кофергамин,сибелиум,невролакс и гинко билоба. ooooh!И всеки казва някакви витамини по ...мой избор.... newsm78

# 5
  • ново
  • Мнения: 5 936

Фероградумет, фолиева киселина х1 на ден
Неуробекс 2х1

# 6
  • Мнения: 3 461
Майка ми има отолитов синдром:нарушение на вестибуларния апарат.Години наред страдаше от световъртежи,особено сутрин и ако е станала рано.Също така й става лошо в кола при рязко спиране,потегляне и завои.Какви ли не изследвания са й правени,тя самата е лекар,но почивката и наспиването и действат най-добре.Аз преди години имах световъртеж съпроводен с гадене и ми поставиха диагноза мениеров синдром.Напоследък пак ми се случва,когато кръвното ми е много ниско.

# 7
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ако нямаш нужда от желязо, а го пиеш въпреки това, можеш да си навлечеш проблеми и то доста сериозни. По добре не прибягвай до самолечение (още повече, че това, което описваш не прилича на анемия).
Аз страдам често от световъртеж. При мен е нарушение на вестибуларния апарат. Помагат ми Медрин или Дименхидринат. Пия по половин таблетка и лягам да поспя, защото действат малко като сънотворно (днес пак го направих). Струва ми се, че тия кризи имат връзка с промяната на атмосферното налягане.

# 8
  • Мнения: 1 798
И на мене ми е ниско кръвното,става ми лошо в кола,на завой и рязко спиране...
 ooooh!Ходих при личния-каза че съм бледичка Close и ми предписа  феро-градумет,фолиева киселина..Как така го реши,не знам.ДНес сутринта пак ми се замая главата като ставах,но не като вчера.Желязото ми е 93,не са ми казвали нищо за него,но сигурно е в норма,щом и не са отбелязали нищо.
Чувствам се като препила сутрин,през деня минава....
Четох и за Мениеровия синдром ,че и за множествената склероза Thinking-все едни и същи симптоми,като моите....

# 9
  • Мнения: 1 798
ДНес нямаше световъртеж Outta Joint сутринта,е,не знам вече...
Пих само желязо и фолиева киселина двата дни...А можи ли от промяната в атмосф.налягане да ми става така? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт